Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek jogosan undorodok...

Szerintetek jogosan undorodok a generációmtól? Odalent kifejtem! 16/f

Figyelt kérdés

Én nem szeretném húzni senki idejét,próbálom vázlatpontokban besűríteni,remélem nem lett hosszú:

-Az menő a valaki 13 évesen már nem szűz

-Aki nincs facebookon nem létezik(én sem,nem is fogok)

-Akinek nincsenek jómódú szülei sz@rt se érnek,le vannak nézve

-Ha valaki nem cigizik,iszik,esetleg drogozik akkor nem menő

-A márkás cuccokat nevezik csak ruháknak,ha valaki mást vesz föl akkor azt gyorsan ki kell közösíteni mert...NA?Miért is?Nincs rá indok!

-Ha valakinek genetikailag nincsen szép kis babaarca(mindkét nemben) akkor az már egyből láma meg hulladék meg minden ehhez hasonló kifejezést hallottam már ilyen emberekre.

Amik a generációm szerint GÁZ elfoglaltságok:

-Írás(hobbiból)

-Olvasás(hobbiból)

-Mutatkozás a szüleimmel(bárhol)

-Normális viselkedés egyáltalán

-Tisztelet mások felé(tanár,szülők,egyáltalán felnőttek irányába)

Én Heves megyében élek,de mikor felmegyek pestre mit látok mindenhol?Mit?

-Obey

-Buda fuc'n pest

-Swag

-Yolo

-Halál f***a

Komolyan...Ez nekem annyira fáj,annyira gyűlölöm a korosztályom képviselőit.Mindenkiben látok valami hányingerkeltőt aki nem áll hozzám olyan közel hogy ezt a világnézetemet ne ismerje.Mi van a suliban is?

Szünetben összeverődik a huszonhat fős osztályomból kb tizenhét ember egy helyre,ahol van wifi,és ott r*hadnak minden egyes óraközi időszakban.Egyszerűen nem szólnak egymáshoz.Miért nem beszélgetnek ugyan egymással?

Meg van egy gyerek aki külön undorító.Kilencedikes az iskolámban,de cigizik,füvet szív,iszik,tetkója van(persze hogy kereszt mert az menő),milliomosak a szülei,és mellé egy hányinger külsejű,kövér állat.Persze hogy őt szereti mindenki mert ő tud élni.


Bocsánat ha nyers voltam!



2015. okt. 3. 18:03
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

Nagyjából egyetértek veled, mint hobbi író és könyvőrült még ki is kérem magamnak a művészet ezen ágának lenézését, de azért hadd mondjak valami "kritikát", nem azért mert olyan nagy élettapasztalattal rendelkezem vagy sértegetni szeretnék bárkit is, mielőtt félreértenétek, de...

Sokan beleesünk a "szomszédnéni" effektusba. Tudod, amikor a szomszédba átnézünk és látjuk, hogy nincs levágva a fű vagy mállik a vakolat, és megállapítjuk, hogy ezek az emberek lusták, nem érdekli őket semmi, stb., aztán lehet, hogy csak gyászolnak... Ez lehet, hogy kicsit érthetetlen, azt szeretném kifejezni, hogy nem kellene ennyit másokkal törődnünk, hanem a saját házunk táján kéne vágni azt a füvet. Elítélni pedig végképp nincs jogunk másokat azért, amilyenek, ha ők a "menőségnek"/ennek a szónak nincs értelme, mert konkrétan meghatározhatatlan/ vélt valamiben érzik jól magukat, a divatot követve, mert tartozni szeretnének valahová, akkor szíve joguk. Engem nem zavar, hogy ilyen fajta emberek is léteznek, amíg nem tolják ezt természetesen a képembe. Viszont, ha azt kezdeném érezni, hogy úgy ahogy vagyok nem vagyok jó, és meg kellene változnom, mert a "társadalmi elvárásokba" nem illek bele, akkor az már régen rossz. Amíg nem érzed azt, hogy kénytelen vagy nem önmagad lenni, azért, hogy elfogadjanak, akkor nagyon szomorú lennék. Mivel mind emberek vagyunk és alapvetőnek kéne lennie az elfogadásnak. Mert igazából, ha belegondolunk, semmi különbség nincs köztünk, mindannyian meztelenül jövünk a világra, ezért ne tévesszenek meg minket a külsőségek. És én megpróbálok mindenkit elfogadni, persze, ez szinte lehetetlen, de szerintem nincs értelme előítéletekkel élni, hiszen így is rövid az élet, nem akarom keserűségre pazarolni.

De örülök az egyedi gondolkodásmódodnak.:D

16/L

2015. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
85%
Nekem ezek alapján kb. annyi jön át, hogy annak ellenére, hogy teljesen más vagy mégis ugyanazon a szinten állsz mint azok akiktől undorodsz. Az életmódjukat utálod, viszont a boldogságukat irigyled.
2015. okt. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim válasza:
Jófej lehetsz kérdező, mesélsz nekem magadról privátban te milyen vagy?
2015. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Huu bakker.Egy nap alatt ennyi?Szép tőletek,köszönöm a rengeteg bő véleményt!Amúgy én is írok hobbiból,ezért zavar hogy ilyen a generációm.Mellesleg én nem irigykedek senkire,szívem szerint leköpném azt aki felvág az anyjáék pénzével.Tudom,nem hiszik el sokan,de én már azt kínosnak érzem ha vesznek nekem valami ruhát vagy hasonlót,mert bűntudatom van hogy nem a saját erőmet költöm hanem az anyámékét.
2015. okt. 4. 10:56
 15/37 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jogos.

Manapság a tizenévesek körében az egyetlen normális olvasás a facebook chat... Sokan az ilyen ivós füvezős yolo gyerekek meg konkrétan ki is röhögik, hogy ha olvas valaki...

De szerintem már az megmutatja mennyire gáz, hogy akármerre mész biztosan sok olyan tinit látsz akik facebook oznak és ki sem néznek a telefonukból.

2015. okt. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Vannak normálisak is. Amúgy ezek a dolgok, amiket a kérdező leírt, leginkább azok a felelősök, akik nem ma barnultak. (lehet jelenteni.... de így van....)
2015. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen igazad van, én sem szeretem az olyan embereket, akiket leírtál.


Viszont tudod kiket utálok még jobban?


Akik általánosítanak, marhára jobbnak és különlegesebbnek érzik magukat, valami pórnép felett álló felsőbbrendű fajnak, akik természetesen undorodnak a mai generációtól, és r*hadtul felnőttnek hiszik magukat.


Amúgy szépen fogalmazol, szóval biztos vagyok benne, hogy okos srác lehetsz. Sajnálom, ha rossz emberek vannak körülötted, de nem kell általánosítani.

Megbántottak? Lépj tovább. Gyűlölni? Ugyan, törődj a magad dolgával.


Az olyan gyerekeket is sajnálom, akiket leírsz, de téged jobban. Rengeteg mindenről fogsz lemaradni, mert tele vagy előítéletekkel. Elítélsz valakit, mert esetleg nem olvas, és netezik a szünetben, pedig lehet hogy fantasztikus ember, és nagyszerű barát lenne.


A fiatalok zöme nem ilyen, sztereotípiákat gyártasz, ezáltal észre sem veszed, hogy te is tipikusan az egyik 'sztereotípiaként' viselkedsz.


Gondold át, mert eléggé pofára fogsz még esni.

2015. okt. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Én is egy hasonló gondolkodású fiú vagyok. Engem például rendszeresen megszólnak, mert írok rap szövegeket. Hol szimplán kiröhögnek hol pedig azt nyomják rám, hogy én másokat utánzok és közben nekik semmi egyèniségük nincsen. Mint valami előre beprogramozott robotok viselkednek. Mindegyikük amint eljön a szünet kötekedni próbálnak illetve nyomkodják a telefonjukat. Persze ha végig megyek a soron mindenkinek a facebook van megnyitva. Ha van kedved privátban írhatsz és ott meg tudjuk bővebben is vitatni ezeket a dolgokat. 16/f
2015. okt. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
83%

Jó ez a hozzáállás, de az "undorodok a generációmtól" kicsit úgy jön le hogy "k***ára lenézem a korombelieket mert jobbnak gondolom magam" és ez valamilyen szinten ugyan az amit ők csinálnak.

Ez van, mások a normák, manapság már nem az az érték hogy mondjuk neked külföldről van farmergatyád hanem hogy kinek hány facebook ismerőse van. Találni kell olyan embereket akit ez nem érdekel mert ha a környezetedben CSAK és kizárólag ilyen swagyolok élnek, te vagy rossz helyen.

2015. okt. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
60%
17-esnek nagyon igaza van.
2015. okt. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!