Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsó, laktat, de egészséges...

Olcsó, laktat, de egészséges és nem egy zsírbomba, nem hízlal? Mi az? Mondjatok ilyen kajákat!

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 20:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
az almára ez mind igaz :)
2010. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
krumpli
2010. dec. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

A krumpli az olyan mint a kenyér, tészta, rizs. Hízlal nagyon.

Almát meg nem ehetek egész nap, nem? 3 kg egy nap szintén sok lenne, nem?

2010. dec. 1. 20:29
 4/27 anonim ***** válasza:
75%

Én az almával nem lakok jól. Viszont mostanában rászoktam egy cékla salátára, ami finom, egészséges és jól is lakok vele.

Nyers céklát, nyers sárgarépát, és almát lereszelek, és egy nagyon kevés citromlével meglocsolom. Eddig utáltam a céklát, de igy nagyon izlik.

2010. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
73%

"Krumpli az olyan mint a kenyér, tészta, rizs. Hízlal nagyon."

Tévedsz, kérdező, a krumpli csak akkor hízlal, ha tocsog a zsírban, amiben sült, hasábburgonya egyértelműen, viszont a főtt krumpli a legjobb fogyókúrás kaja, mert minden jellemző rá, amit felsoroltál; jah, a kenyér, tészta, rizs szénhidrátban gazdag élelmiszerek, ezért hízlalnak, de nem egyenértékűek a krumplival.

2010. dec. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen főzelék, habarva. Egy tejfölös habarás kb. 40 kalóriát ad hozzá az ételhez. De lehet joghurttal is habarni, a borsófőzeléknek kimondottan jót tesz, finom, sőt anyukám néha csak joghurttal sűríti. Vagy kivesz a főtt zöldségből pár kanállal, összeturmixolja és azt keveri bele.

Teszkóban kapni pl. üveges borsót, 180 Ft, megfőzve max. 200 és ketten jóllaktok belőle. Olcsó, egészséges, laktató.

Ugyanez igaz a zöldséglevesre, húslevesre (na jó, az talán már nem annyira olcsó), párolt zöldségekre. Pl. másik nagy kedvencem a brokkoli megpórolva, mellé 1-2 kanál tejföl és 1-2 kanál szárazon megpirított zsemlemorzsa... mennyei :) És a kalóriaértéke sem magas, hiszen a nagyja a brokkoli, viszont ilyenkor télen lehet, hogy már drága, én csak nyáron szoktam csinálni.

2010. dec. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

bár nemtudom, hogy a tejszín mennyi hízlal, de én imádom a brokkoli/karfiol krémlevest ** egy szelet pirítossal nekem iszonyat laktatató, csak nem tudok megállni egy tányérnál :'D

egyébként meg egyél halat valami zöldség körettel

2010. dec. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Csirkeszárny, comb nem túl drága főzheted, pácolva megsütöd, grilezheted mellé bármilyen sali, párolt zöldségek. Ha levest főzöl belőle a lé tészta nélkül nem túl vészes és csinálhatsz laktató csirke salit.

Fagyasztott halak se drágák és ha csak sózod, borsozod és citromlét adsz hozzá és betolod a sütöbe tök fini.

Laktató a lencse, bab, csicseriborsó sali.

Túrót zöldségekkel, fűszerekkel elkeverve jó vacsi lehet.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. dec. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
A párolt zöldségek is elég drágák. A mirelit is olyan 800 Ft/kg. Nekem az elég 3 alkalomra maximum köretnek.
2010. dec. 1. 21:26
 10/27 anonim ***** válasza:

Párolt zöldséget nyers sárgarépából, lila káposztából is gyárthatsz, de ha nem fagyasztott zöldség keveréket veszel hanem különböző kg-os zöldségeket mint a borsó, zöldbab, kelbimbó... ezzek nem olyan vészesek.

A piacokra is kijárhatsz az épp aktuális zöldségek csümik se túl vészesek.

2010. dec. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!