Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsó, laktat, de egészséges...

Olcsó, laktat, de egészséges és nem egy zsírbomba, nem hízlal? Mi az? Mondjatok ilyen kajákat!

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 20:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Na nekem is pont ez a problémám.Ami olcsó, az mind hízlal.Jó kis paprikáskrumpli, krumplistészta, rakottkrumpli...

Csinálj rakott zöldségeket.Én amit csinóáltam rakott brokkoli.:

1 kg brokkoli 250 ft (tescoban)

pár szem krumpli legyen 80 ft,

1 nagy pohár tejföl 160 ft volt (Auchan, de Lidl-ben is olcsó)

sajt 150 ft.

Ez kb 640 ft, 2-en ettük 2 ebédre.De ha teszel bele fél kg darálthudit, ezerből akkor is megvan.

Ami nem hízlal, az drága....

Rádöbbentem, hogy a pizza se olyan drága, nem mindegy, hogy mit teszünk rá:)Olcsó felvágott, házilag készített pizzakrém,hagyma rá, vagy kolbász, nem agyonszórni sajttal...Nyami, holnap ezt csinálok:)

2010. dec. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

500 ft-ból vehetsz pl fél kg lencsét sós vizben megfőzöd 30 perc, külön piritasz 1 f. hagymát, mellé a kifött lencse, 1 ek. pari püré, só, bors. Paradicsom püréből üvegest vegyél több étkezésre is elég.

Vehetsz sütőtököt 1 embere böven elég és simán megsütöd.

2010. dec. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

A kenyérhez még csak kenyérsütő gép sem kell, én sütőben sütöm. 2 dl langyos vízhez teszek egy evőkanál cukrot, ebben megfuttatok egy fél csomag élesztőt. Összedolgozom fél kg megsózott liszttel, hagyom kicsit kelni. Megformázom a kenyeret, megkenem vízzel, és közepes lángon kb fél órát sütöm. (sütőpapíron) Nagyon finom, ropogós kenyér lesz.


Tojáskrém: négy főtt tojást pár evőkanál tejföllel, egy kis fej hagymával, és egy csipet fehérborssal összedolgozok.


Tonhalkrém: aprított tonhal natúr lében, plusz citromlé, plusz margarin.

2010. dec. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:

Kedves kérdező, ne haragudj, de te mit iszol napi 500ft-ért? Kész anyagi csőd annyit költeni innivalóra! Én sem iszom csapvizet sosem, buborékos ásványvizet iszik nálunk az egész család. teszkóban kb 50ft 2liter, vehetsz hozzá valamilyen szörpöt ami sokáig elég, még ha jó minőségű drága szörpöt veszel sem jön ki 500 ft-ra egy napi ital adag! !


Egészséges ételt szerintem a mai világban nem lehet találni. Ma már mindenben méreg van, ha kinyitod a szemed látod. Ne egyél margarint mert szörnyű dolgokat művel a szervezetedben, de a vajat meg nem tudod megvenni olyan drága. ...és ez mindenféle étellel így van, legyen az zöldség vagy gyümölcs, halhús vagy sertés, tejtermék, kenyér vagy bármi.


A BIO élelmiszer is a levegőből, vízből, földből kapja a különböző mérgeket, talán nincs benne annyi, de nem mentes tőle, s emellett piszok drága. ...szóval ebben a mérgezett világban nincs valóban egészséges élelmiszer ami olcsó. Az valódi csoda lenne :) ...ha valaki talál ilyet szóljon!!!


Nem tudom mi bajotok a rizzsel, az egyik kedvencem. Olcsó, laktató, könnyű elkészíteni, és sokféle finomságot lehet belőle varázsolni. Nem kell sokat enni belőle, egyél mellé zöldséget is. Figyeld melyik olcsóbb kilóra, néha a friss, néha a fagyasztott, de általában az amelyik nagyobb kiszerelésű. Pl répát frissen megveszed, megpucolod és beteszed fagyasztóba. Később annyit veszel belőle amennyi kell. A répás rizsköret a fiam kedvence.


Nálunk spórolós időszakban a pirítós kenyér volt a minden sok fokhagymával és vöröshagymával :) egy kis ügyeskedéssel sokféle ízt tudsz rá varázsolni. 2 hónapig gyakorlatilag ezen éltem, sok tízezret spóroltunk akkor kaján (muszáj volt) de nem volt vészes.


Sok sikert!

2012. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Minden nap 500 ft cukrods lónyálra már csak ez kikésziti a szervezetet és úgy olcsó ételeket keresni hogy már a vízre is finyás vagy nevetséges.
2012. jan. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Sajnos, sok helyen a csapvizet sem lehet meginni (pl. Debrecen), olyan klóros, így mindenféleképp ásványvíz a megoldás nálam...
2012. ápr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Bár régi a kérdés, de hátha másnak is segít.

Mi 2 éve kerültünk oda,hogy nagyon nagy gáz volt anyagi fronton, anyával éltünk ketten, aztán felkerültem Pestre, szerencsére felvettek államilag támogatottra és a kollégium is ingyen volt, de anya sokszor csak 20.000 forintot tudott adni egy hónapra, én meg reggeltől estig iskolában voltam, és a változó órarend miatt, állandó munkahelyet suli mellett nem tudtam vállalni, csak alkalmikat.

Azóta szerencsére megoldódtak a problémák, de így visszatekintve nem voltak olyan szörnyű idők azok, én mindig finomakat ettem.

Vettem teljes kiőrlésű kenyeret, zabpelyhet, egy kis almát, és reggelire csináltam almás zabkását, néha ettem pirítóst..stb. Az ebédemet mindig megcsináltam előző este, volt mikor a maradék reggeli zabkása volt, vagy vettem spenótot (télen is csak 200 ft. a püré) meg egy póréhagymát és jó volt ebédre, meg vacsorára is.

Vagy héjában főtt krumplit, kis zsírral, sült tököt, vettem rizst és hozzá csináltam szaftokat..stb. Valahogy mindig kijöttem, figyeltem az akciókat és beosztottam, mert emellett meg kellett venni a bérletet meg ezt a könyvet azt a...stb.

És csapvizet ittam. Néha teát.

:)

2015. jan. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!