Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsó, laktat, de egészséges...

Olcsó, laktat, de egészséges és nem egy zsírbomba, nem hízlal? Mi az? Mondjatok ilyen kajákat!

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 20:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne mirelitet vegyél, menj ki a piacra és az idénynek megfelelően étkezz. Pl. most savanyúkáposzta-szezon van :D
2010. dec. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Gombából készült ételek. Pl a gombaszárakat összevágod, egy teáskanál olajon megdinszteled ízlés szerint fűszerezve, adsz hozzá egy kis sajtot, visszatöltöd a kalapokba, és megsütöd. Fűszeres túróval is töltheted, esetleg sovány füstölt pulykahússal gazdagítva. Vagy főzöl egy zöldséges csontlevest, vagy sovány húslevest csirkeaprólékból, ebbe is jó a gomba, egy kis tejföllel.


Vagy rakott karfiol. Nem teszel bele rizst, csak kb 30 dkg darált pulykahúst. Hús nélküli verzióban megfőzöd vegetás vízben, és tejföllel, meg sovány sajttal rétegezed.

2010. dec. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
70%

Hát nem tudom, ti hol vásároltok, én hipermarketben, és ott drága a zöldség, a hús, a gomba... minden, amit felsoroltatok.

És oké, hogy a krumpli főzve, magában nem hizlal (annyira - mert egyébként keményítő, vagyis szénhidrát), de üres főtt krumplin élni nem egy étvágygerjesztő ötlet.

És járunk piacra is, télen (és ugyebár most tél van) UGYANAZOKAT az import dolgokat lehet kapni, mint a hipermarketben, csak jóval drágábban. Oké, hogy savanyúkáposzta-szezon van, de ez nem helyettesíti a paprikát, a paradicsomot, a (mirelit) borsót stb.

Amúgy a piac nyáron is drágább, csak nyáron megéri megvenni a drágábbat, mert jóval finomabb, mint amit a Tecsóban lehet kapni.


Sajnos kérdező - az olcsó és a nem hízlal kizárják egymást. Számos hasonló kérdés volt már, a vége mindig az lett, hogy a kérdező rendelkezésre álló kajapénzéből nem tudtak egészséges (mert az egészség is fontos szerintem, sőt a legfontosabb!) és nem hízlaló menüt összeállítani.

Futottuk a köröket, hogy 1 kg tk. kenyér a Lidl-ből 200 Ft, és elég egy hétre, de saját magát is átveri, aki azt hiszi, hogy az a szeletelt vacak nincs tele tartósítószerrel és adalékkal.

Az árakról meg a hozzászólók többségének fogalma sincs, nyilván anyuci vásárol náluk - vagy a hűtőben terem a kaja. Egy heti 5000 Ft-ból egészségesen és diétásan étkezni akaró lánynak pl. azt írták, hogy igyon ásványvizet, az olcsó. (Ami igaz, csak ha 5000 Ft-om van egy hétre, nem költök napi 2-3 liter ásványvízre, hanem megiszom a csapvizet, kölönben pénteken éhen halok.)

2010. dec. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
50%

*Teszkóban kapni pl. üveges borsót, 180 Ft, megfőzve max. 200 és ketten jóllaktok belőle. Olcsó, egészséges, laktató.


Maradjunk annyiban, hogy olcsó... meg általában cukrozzák. Vitamin már nemigen van benne, tartósítószer esetenként.


A főzelékek sem túl jók, ez csak legenda. A főzés során szinte az összes vitamin elbomlik. (Párolással több marad bennük.)


Ez csak azért írom, hogy ne áltassátok magatokat az egészségességgel.

Ettől függetlenül lehet és kell is enni főzeléket, ha nem akarunk éhen halni.

2010. dec. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Én Bp-en lakom, a Hunyadi téri piacon, vagy a Lehelen vásárolok. Egy kg gomba 300-350 Ft, egy kg karfiol kb 100 Ft. Ez miért lenne drága? Tudom, hogy a hipermarketekben minden kétszer annyiba kerül, mert a vásárlók fizetik meg a reklámokat, az akciós újságok nyomdaköltségét, az üzlet építési költségeit, stb. Épp ezért nem járok oda. :)


Mi nem fogyózunk, szoktam venni libafarhátat. Kilója 140 Ft, két kilóból kijön kb fél kiló libazsír, kb 20 deka libatepertő, a csontos husiból pedig levest, vagy ludaskását készítek.

2010. dec. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Oké, pontosítok: nekem nem drága egy kiló gomba 300 Ft-ért. Ha másnak igen, elnézést. Az árakkal pedig tisztában vagyok, mert nem anyuci vásárol, hanem én. Káposztát is veszek, itthon savanyítom (belvárosi lakás) egy kg savanyú káposzta kb 100 Ft-ból kijön. Veszek hozzá pulykaapróhúst, négy adag székelykáposzta 600 Ft-ból megvan.
2010. dec. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
tojás
2010. dec. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Bemegyek ma a Spar-ba ezt láttom kábé:

paradicsom 600/kg

paprika 500/félkg

alma 350/kg

körte 450/kg


Piacon:

Ugyanaz, kiéve ha rohadt almát és körtét veszel.


Nekem is kb egy ezresem van egy napra amiból 500Ft az inni való. Mert én nem tudok vizet inni. Undorító.

2010. dec. 2. 16:22
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de 1. a Spar iszonyú drága, 2. aki spórol, az nem vesz télen paprikát, paradicsomot. Jó, hogy drága, üveghézban termesztik vagy külföldről hozzák.


Nekem nem anyuci főz, hanem én magam, épp ezért pontosan tudom, mi mennyibe kerül. Ráadásul nekünk a párommal kettőnknek van 1000 Ft kajapénzünk egy napra.

Ha nem tudsz vizet inni (miért nem?), akkor vegyél teát. Egy doboz fekete vagy zöld tea 150-300 Ft, és egy hétre simán elég, ha nem tovább. Magában kell inni, úgy egészséges, nem kell bele a cukor, pláne a műcitrom.

Én sokat spórolok azon is, hogy ha hazalátogatok a szüleimhez, elmegyek anyámmal vásárolni a piacra. Ő pontosan tudja, kinél mit érdemes venni. Tény, hogy segít is, nyáron pl. fagyaszt nekem epret, amit aztán elhozok magammal. Mi szoktuk leszedni egy idős néni kertjében, 200 Ft-ért adja így kilóját. Most meg kiolvasztom és pl. turmixot csinálok belőle.

El kell fogadni, hogy igenis az idényzöldségeket kell fogyasztani. Régen nem volt télen friss paradicsom, mégis megéltek az emberek. Lehet enni a szendvicshez is pl. savanyú uborkát.

Ha nincs sok pénzed, akkor szerezz be egy kenyérsütő gépet és süss kenyeret, sokkal olcsóbb. És tudod, mit teszel bele. Igazán munka sincs vele, csak meg kell találni, hol olcsó a liszt.

2010. dec. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
mit főzöl Te napi 500Ft/főből?! mit eszel egy nap? leírnád légyszi!
2010. dec. 2. 17:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!