Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A narcisztikusok ezoterikus...

A narcisztikusok ezoterikus szempontból feketemágusok?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy a manipulatív, gonosz narcisztikus emberek az érzékeny embereket pusztán a kisugárzásukkal is befolyásolják. Elég, ha arra gondolnak, hogy a másik ember hülye, és az érzékeny, esetleg alacsonyabb önbecsülésű ember ilyenkor tényleg ostoba dolgokat követ el...

2023. szept. 30. 16:35
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
"ergo nem gonosz" --> úgy értettem, hogy a másik nézőpontjából az, hiszen a narc Univerzumában te nem lehetsz jobb nála, így kénytelen téged eltaposni, ehhez pedig a lelki hajtóereje a negatív érzelmei, amiket a te irányodban él meg.
2023. szept. 30. 21:21
 12/44 A kérdező kommentje:
"egy toxikus személy pszichológiai manipulációja ellen nem igazán védenek meg a mágikus módszerek" --> szerintem meg auravédelem hatásos ellenük is + azért mondom, hogy mágiáznak, hiszen egy erős akarattal rendelkező toxikus, bántalmazó ember könnyebben ráerőlteti az akaratát másokra. Az akarat pedig valamennyire mindenképpen tudatos pszichikus energia.
2023. szept. 30. 21:23
 13/44 Grimfox ***** válasza:

Önzetlenül is lehet valakinek súlyos károkat okozni, látszólag a fehér mágia módszereivel, és önző ember is tud jót tenni, ha ehhez érdeke fűzi, például egy családtagja, barátja szorul segítségre.

Az auravédelem nem feltétlen véd meg tőle. Az ártó szándék sok esetben szavak, vagy éppen tettlegesség formájában érkezik. Ha a saját akaratát erősíti valaki, és csökkenti az érzékenységét az ilyesmire, az egy egyszerű pszichológiai folyamat. Az aurán keresztül csak akkor tudod megvédeni magad, ha az aurádban nincs semmi, ami támadható felület. Ha tartasz az adott személytől, bármekkora védelmet használhatsz az aurádon, a félelem kapuként be fogja engedni.

Az akarat nem feltétlenül tudatos pszichés erőkifejtés. Az akarat egy hajtóerő, de kevesen használják tudatos hajtóerőként, és még kevesebben tudják használni arra, hogy ezzel másokra ráerőszakolják, amit ők akarnak. Ehhez nem csak a saját elméjüket kellene ismerniük, hanem azt, hogy úgy általában mások elméje hogyan működik.

Látszólag azért tudnak olyan könnyen hatni másokra az ilyen emberek, mert az őket körülvevő emberek nem tudatosak ilyen téren, ezért ülő kacsaként minden eléri őket. Aki tudja, mivel áll szemben, és amikor egy ilyen emberrel kell bajlódnia, tudatosan felkészül, hagyja leperegni magáról a dolgokat, vagy más módon tompítja a hatást, az bármiféle mágikus ügyködés nélkül ellen tud állni egy mérgező személyiségnek.

Az persze teljesen más kérdés, hogy ha egy ilyen fent emlegetett személy belefolyik a mágiába, és megtanulja hogyan kell az ösztönös késztetéseit eszközökként használni. Az már baj, és az már szerintem is félelmetes. De általában pont az egoizmus akadályozza meg benne ezeket az embereket, hogy bármerre is fejlődjenek.

2023. szept. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
23%
MuszáLY? 😱😱
2023. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

Koszi Grimfox, elgondolkodtato dolgokat irtal le.

Nekem volt sajnos egy lakotarsam, aki szociopata beutesekkel rendelkezett es satanista magia volt a hobbija. Hogy ezt mennyire csinalta, azt nem tudom, de par honap egyutteles utan kulonfele mentalis problemaim lettek miatta.

Egy rohadek bantalmazo volt, igyekeztem tavoltartani magam tole, megis megmagyarazhatatlan sotet gondolatok es paranoia uralt el engem tole... soha nem voltam ilyen egesz eletemben, ugyhogy en tartok tole, hogy tobbet csinalt egyszeru verbalis bantalmazasnal.

2023. okt. 1. 21:02
 16/44 Grimfox ***** válasza:

Ha nem adtál rá okot, hogy bármit tegyen veled, akkor nem is tett. Mágiával legalább is. Annyira nem egyszerű olyasmit csinálni, ami működik is, az emberek általában nem pazarolják az idejüket. Viszont ha valaki érzékeny a rosszindulatra, és más negatív érzésekre, egy ilyen ember közelsége bőven elég az olyan tapasztalatokhoz, amiket leírtál. Ha meg használt fekete mágiát, azt akkor is érezni lehet rajta, ha nem ellened fordította. Ha a saját rosszindulatával táplálja a mágikus munkáját, vagy külső, ártalmas segítőket hív hozzá, nem jó érzés a közelben tartózkodni.

Nekem inkább az a benyomásom az elmondottak alapján, hogy te könnyen ráhangolódsz mások negatív érzelmeire, és egy szociopatára ráhangolódni minden, csak nem jó érzés. Nem is egészséges.

2023. okt. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

"Nekem inkább az a benyomásom az elmondottak alapján, hogy te könnyen ráhangolódsz mások negatív érzelmeire, és egy szociopatára ráhangolódni minden, csak nem jó érzés. Nem is egészséges."


Igen, sajnos konnyen, valoban. :(



Ez meg most jutott eszembe: meg tini koromban tortent velem olyan, hogy szinten eg, elvileg feketemagiaval probalkozo emberrel chateltem, majd valamin megsertodott. Nem tudom, hogy csak bekeozeltem-e magamnak, es amiatt, de hirtelen amikor arra gondoltam, hogy megatkozhat, akkor meg is tortent az, hogy rosszul lettem annyira, hogy 1-2 percre elsotetult a vilag, nem lattam semmit. Szuleim nagyon megijedtek es kivittek az udvarra. Az eszmeletemet kozben nem vesztettem el, majd visszatert a latasom. Anyam szerint ijesztoen kitagultak a pupillaim. Lehet, hogy a tudati rettegesem altal beengedtem az o altala ram kuldott negativ energiat az auramba, azaz valoban atok jellegu tamadas volt, amit a felelmeme engedett be az auramba?


A mentok es az orvos nem talalt semmi elterest, azota sem tudom, mi okozhatta. Szervi elteres nem volt...

2023. okt. 1. 21:23
 18/44 anonim ***** válasza:
A nárcisztikus személyiségzavar (NPD) spirituális szempontból démoni beintegrálódás, aztán ezek érik el, gyötrik a nárci áldozatait is.
2023. okt. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt el tudom hinni, hogy ha leteznek vegtelenul onzo es az embereket csicskava sorvaszto lenyek az univerzumban, akkor a narcikon keresztul elik ki a hatalomvagyukat, meg a szadizmusukat. :)
2023. okt. 2. 00:15
 20/44 Grimfox ***** válasza:
Az átoktól való félelem okoz olyan tüneteket, mintha az ember meg lenne átkozva. Vannak olyanok, akik úgy tesznek, mintha megátkoznának másokat, ezt a tudtukra adják, de valójában nem csinálnak semmit. Az "áldozat" mégis tapasztal átokszerű tüneteket, mert annyira fél, hogy megátkozták. Ez kicsit úgy működik, mint a hipochondereknél a betegségek tüneteinek produkálása. Az egyén saját elméje állítja elő a rettegett hatásokat. A történetedben szerencsés vagy, hogy csak egyszeri tüneteket produkáltál.
2023. okt. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!