Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A narcisztikusok ezoterikus...

A narcisztikusok ezoterikus szempontból feketemágusok?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy a manipulatív, gonosz narcisztikus emberek az érzékeny embereket pusztán a kisugárzásukkal is befolyásolják. Elég, ha arra gondolnak, hogy a másik ember hülye, és az érzékeny, esetleg alacsonyabb önbecsülésű ember ilyenkor tényleg ostoba dolgokat követ el...

2023. szept. 30. 16:35
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
48%

Nekem nem kellett egy nap sem hozzá, ahogy elkezdtem pszichológiával fogalakozni azonnal tudtam hogy áldozat szerepbe születtem. Innentől kezdve nyilván mindenki az ilyeneket találja be mint én. És a családban nem csak velem történt ez, pl volt ugyanolyan gúnynevünk az iskolában, csak 20 évvel később. Kicsit túl nagy véletlen lenne.


Az viszont biztosan nem igaz hogy mindig visszakapják amit tettek. Maximum ha én mondjuk felgyújtanám az egyiknek a lakását amiben lakik, de ezt nyilván nem fogom megtenni. (Pedig valami hasonlót tennék szívesen ha lenne lehetőségem meg nem büntetné a törvény)


Sőt ha az én rossz karmám része az hogy engem lehet bántalmazni, akkor lehet az élet még meg is ajándékozza azokat akik ezt megtették.

2023. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 Grimfox ***** válasza:

Az élet nem ajándékoz azért, mert rosszat teszel. Akkor sem, ha ezzel más karmája "teljesül". Az ártalmas cselekedet ugyanúgy ártalmas marad, és ugyanúgy meglesz a következménye. De honnan tudnád te, hogy őt mi éri, ha ő maga sem fogja tudni, hogy ha éri valami, az miért éri? Az ember a saját karmáját sem látja át, nemhogy másokét.

Az áldozatszerepbe nem beleszületsz. Persze lehetőséged van rá, hogy már kiskorodtól ebben nevelkedj, de az áldozat szerepet belédnevelik. Hogy jóindulatból, vagy rosszindulatból, az mindegy, a végeredmény ugyanúgy egy sérükékeny ember lesz(jóindulat alatt azt értem, hogy valakit túlóvnak, és naiv lesz).

2023. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

27 Én ilyet biztos nem mondtam, ami ellen komplexusosan kifakadtál... én sem tolerálom és utálom az áldozathibáztatást!

Viszont egyúttal az is igaz, hogy az áldozatnak is meg kell tennie mindent, amit lehet. Ami rajta múlik. Pl. verbális bántalmazás ellen felkészülni (vannak rá könyvek), nárcikat elkerülni nagyívben, önvédelmi sportot keresni stb.

2023. okt. 4. 19:31
 34/44 anonim ***** válasza:

Hát én azt látom hogy amilyen szar emberek és amiket ellenem is tettek, akkor képest semmi nem történik velük.


Miért ne lehetne beleszületni az áldozat szerepbe? Főleg ha ahogy mondtam más családtagot ugyanazzal szívatták az iskolában mint engem.

Akkor mégis hogy működik a karma?

“Tudnia kell” hogy na ennek az a karmaja hogy áldozat legyen, úgyhogy ebbe a szar családba fog beleszületni?

Honnan tudja a karma hogy beteg emberekhez szuletek meghogy sokan bántani fognak az életben?


A túlóvás miatt szerintem pont hogy szorongó és paranoiás lesz az ember, bár nekem van egy olyan elméletem hogy pont emiatt az elme mar ellazítja saját magát, hogy ne kelljen azon is szorongani hogy az utcán ki támadja meg és emiatt fog a túlféltett szorongó ember valosagerzete torzulni.


Legalábbis velem szerintem ez van, mert ha nem zárná ki az agyam a rengeteg félelmemet akkor tényleg utcára sem mernek menni.


Hol volt ez komplexusos kifakadás?

Mi a szó értelme szerinted?



Pl. verbális bántalmazás ellen felkészülni (vannak rá könyvek), nárcikat elkerülni nagyívben, önvédelmi sportot keresni stb


Ebbe 3 órán keresztül tudnék belekötni.

Milyen jó is lenne ha minden ember olyan tudatos tudna lenni hogy 17 évesen ilyen penge lesz pszichologiabol…. Pfff


Önvédelem? Egy 50 kilós nőnek tanítanál önvédelmet?


Nárcikat elkerülni?

Sok ember leél 40 évet egy nárcival és fogalma sem volt róla….

2023. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

Én teljesen máshogy gondolkodom akkor, mint te... nagyon-nagyon sok balsors, csapás, mérgező ember volt az én életemben is. Mégis mindig felül tudok kerekedni a történteken. Sajnos nem tudlak megérteni, mert úgy beszélsz magadról, mintha másnak nem lenne annyi keresztje, mint neked.


A komplexusos kifakadást arra értettem, hogy az áldozathibáztatásról írtál, mennyire rossz ez a hozzáállás. Ezzel egyetértek.

Azért komplexusos, mert itt szerintem senki nem áldozathibáztató, mégis a komplexusod miatt ezt látod belénk...

2023. okt. 5. 11:31
 36/44 Grimfox ***** válasza:
A karma nyugati magyarázata is közelít az áldozathibáztatáshoz, főképp a new age típusú magyarázatokban. Ezek a magyarázatok jutalom-büntetés rendszerben gondolkodnak, és azt, ha valakivel rossz történik, jogos büntetésnek tekintik a korábbi cselekedetei miatt. Ez nagy eséllyel a keresztény kultúrkör hatása. A nyugati magyarázatban nem tesznek különbséget jutalom/büntetés, és felelősség között, holott nagyon más a két irány.
2023. okt. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

nem tudlak megérteni, mert úgy beszélsz magadról, mintha másnak nem lenne annyi keresztje, mint neked.


Hát mert talán így is van.

Engem sajnos nem lehet beetetni azzal hogy nézd meg Afrikában mennyire rossz. Persze, nagyon rossz, de egy európai ember problémáit nem lehet azzal a helyzettel összehasonlítani.

Nyilván másnak is van keresztje meg toxikus családja, de az enyém annyira az hogy nem tudok még máséval is foglalkozni.

Van benne nárcisztikus is, azért is szóltam hozzá és azért is irtam azt hogy ez annak is a karmája aki iyenekhez születik sajnos.


De te is az voltál… tanulj önvédelmet stb…

2023. okt. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
#37 A különbség köztem és közted, hogy én nem hangoztatom, hogy áldozat vagyok. Az, hogy ami rajtad múlik, azt tedd meg, ami meg nem rajtad múlik, azon ne idegesítsd magad... ez történetesen nem áldozathibáztatás, hanem sztoikus filozófia. Ne gondold azt, hogy körülötted forog a világ, emrt én meg azt látom veled kapcsolatban, hogy narcisztikus módon felnagyítod az áldozatiságodat. Nem kértem, hogy foglalkozz az én problémáimmal, te sajnáltatod itt önmagadat.
2023. okt. 6. 12:14
 39/44 A kérdező kommentje:
Ráadásul narcisztikus módon viselkedsz itt te is. De írtad is, hogy még csak 17 vagy. Szerintem 10 év múlva már máshogy fogsz gondolkodni... és ez így jó.
2023. okt. 6. 12:16
 40/44 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon összekeversz valakivel mert én aztán nem vagyok 17 és nem is irtam ilyet

Inkább te írsz olyan stílusban mintha annyi lennel

2023. okt. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!