Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miben hisztek? Éltetek át...

Miben hisztek? Éltetek át valaha olyant, aminek a hatására megbizonyosodtatok arról, hogy az élet több annál, mint amit látunk? Hogy van folytatás a halál után?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban két családtagom és több ismerősöm is elhunyt. Nagyon nehéz időszak van mögöttem, emiatt pedig egyre többször foglalkozom bizonyos kérdésekkel. Pl: van élet a halál után? Létezik természetfeletti? lehet kapcsolatba kerülni természetfeletti entitásokkal? Ha igen, akkor hogyan? Mi történik azok lelkével, akik meghalnak? Van egyáltalán lelkünk?

Én vallásos vagyok, hiszek Istenben és igyekszem a saját egyházam tanítása szerint élni. De most, hogy felmerültek ezek a kérdések és folyamatosan foglalkoztatna, elbizonytalanodtam. Mi van, ha az élet csak annyi, ami itt, a földön történik és utána nem vár semmi? Mert ha tényleg csak ennyi az élet, akkor teljesen más irányba terelném az életemet. De ha van valami odaát, ha bármi is igaz abból, amiben hiszek, akkor meg úgy élném továbbra is az életem, ahogyan eddig. De egyszerűen megingott a hitem, nem látom értelmét semminek... Most óriási segítség lenne egy élmény vagy tapasztalat, ami meggyőz arról, hogy van több is annál, amit látunk... Remélem érthető, hogy mire gondolok.



2023. szept. 25. 16:02
 11/92 anonim ***** válasza:
66%
Igen, voltak ilyen élményeim, elég sok. Azt nem tudhatom, hogyan működnek ezeka dolgok, mi van a halál után, de hogy van valami és sokkal több van, mint amennyit most elképzelni tudunk, az egész biztos.
2023. szept. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 anonim ***** válasza:
28%
Ugyanaz, ami a születésed előtt. Semmi
2023. szept. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 Szervizmérnök úr ***** válasza:
17%

Ismerek embereket, akiknek voltak túlvilági élményei.

Volt, akin segített a pszichiátriai kezelés (élmények ellen).

Valakin meg nem.

2023. szept. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 anonim ***** válasza:
17%
13: rajtad meg semmi nem segít. Talán egy szívlapát.
2023. szept. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 Szervizmérnök úr ***** válasza:
12%

Döntse el mindenki, milyen intelligens válaszoknak érdemes jobban hinni.

Az is egy módszer (többször tapasztalható volt itt, valakitől), amikor egy választ nem bír elviselni, addig kötekedik, személyeskedik, míg eltakarítanak mindent.

Ekkor elégedetten hátradől. Azt képzeli, győzött.

2023. szept. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
85%
Te vagy itt kötekedni, mikor semmi közöd ezekhez a témákhoz, lenézed, pszichiátriával jössz. Totál rosszindulat. Undorító viselkedés.
2023. szept. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 SZücsöm ***** válasza:
22%
Fontos nem elfelejteni hogy a tapasztalás nem jár megértéssel. Nekem a múltban "sokszor" kellett foglalkoznom skizofrén emberekkel. Az ő tapasztalásaik, érzékszerveik is tévútra vezettek. És ahhoz hogy olyat észlelj ami csak a te szubjektív világodban létezik nem kell skizonak lenned. Hallucinációt bárki átélhet. Bizonyos módszerekkel józanul is elő lehet őket idézni.
2023. szept. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 anonim ***** válasza:
32%
Csak azt nem értem, ha a szkeptikusok annyira okosnak akarnak látszani, akkor miért éri meg neki itt szorgalmasan gyűjteni a piros pontokat??
2023. szept. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
56%

18: Ezek mentálisan rokkant emberek. Normális ember azokat a témaköröket látogatja, ami érdekli, hogy hátha olvas valami újat, tud jóindulatú tanácsot adni.

Ezek pont az ellenkezője, arra van szükségük, hogy rosszindulatúan valaki felett érezzék magukat. Kompenzálják a belső nyomort. A képlékeny, az érzelmi témák, mint a vallás vagy az ezotéria erre jobban alkalmasabbak, mint exakt témák, ahol könnyen alulmaradhatnak. Itt meg szabadon lehet randalírozni, szidni, szekálni a "helyieket", mert "megérdemlik", hisz olyan hülyék. Ez színtiszta szadizmus. Es valójában nagyon beteges dolog.

2023. szept. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 anonim ***** válasza:
81%

Nekem temérdek "spirituális" élményem van,de nem ezekért hiszek Istenben és a test feltámadásában.


Ha nem lenne Isten és az istenélményeim,csupán képzeltek lennének is,azokban a dolgokban,melyeket Isten gondviseléseként éltem meg, amikor Krisztusi szeretettel tettem,szóltam, olyan boldogságot tapasztaltam,melyeket másként nem élhettem volna át.


(Igen jó a jót magáért a jóert tenni,mert boldogságot szerez!)


Más:


Az én példaképem Krisztus,aki a szeretet,bölcsesség,együttérzés mintapéldája.

Hát nem jó az,amikor a példaképünk egy tökéletes EMBER?


Mint már írtam, én hiszek a test feltámadásában és az örök életben,de nem hiszem, hogy ez,a halál beálltakor következik be. Hitem szerint,amint Lázár-Jézus barátja- halálakor a "halál alvásában" pihent, mi is ezt fogjuk tenni. A feltámadás egy történelmi időben fog megtörténni.

Édesanyám és édesapám pihen. Sírjukban várják az angyalok harsonái hangját,amikor Jézus előhívja őket,egy örök életre....Találkozhatom velük!


Ez a reménység,olyan felfoghatatlan erőt ad a veszteségekben, válságokban,traumákban, melyet ember nem adhat soha.

2023. szept. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!