Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miben hisztek? Éltetek át...

Miben hisztek? Éltetek át valaha olyant, aminek a hatására megbizonyosodtatok arról, hogy az élet több annál, mint amit látunk? Hogy van folytatás a halál után?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban két családtagom és több ismerősöm is elhunyt. Nagyon nehéz időszak van mögöttem, emiatt pedig egyre többször foglalkozom bizonyos kérdésekkel. Pl: van élet a halál után? Létezik természetfeletti? lehet kapcsolatba kerülni természetfeletti entitásokkal? Ha igen, akkor hogyan? Mi történik azok lelkével, akik meghalnak? Van egyáltalán lelkünk?

Én vallásos vagyok, hiszek Istenben és igyekszem a saját egyházam tanítása szerint élni. De most, hogy felmerültek ezek a kérdések és folyamatosan foglalkoztatna, elbizonytalanodtam. Mi van, ha az élet csak annyi, ami itt, a földön történik és utána nem vár semmi? Mert ha tényleg csak ennyi az élet, akkor teljesen más irányba terelném az életemet. De ha van valami odaát, ha bármi is igaz abból, amiben hiszek, akkor meg úgy élném továbbra is az életem, ahogyan eddig. De egyszerűen megingott a hitem, nem látom értelmét semminek... Most óriási segítség lenne egy élmény vagy tapasztalat, ami meggyőz arról, hogy van több is annál, amit látunk... Remélem érthető, hogy mire gondolok.



2023. szept. 25. 16:02
 31/92 anonim ***** válasza:
29: ki tudnád fejteni ezt?
2023. szept. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
100%

Szép sorban megyek amikre megvan a saját válaszom leírom. Amúgy jó kérdések. Személy szerint az ilyen kérdezgető vallásos embereket jobban birom mint a dogmatistakat. Csak így tovább!

Tehát

van élet a halál után?

Nem tudjuk és egészen addig nem is fogjuk tudni. Sok elképzelés van de számomra azok inkább olyan dolgok amik arra sarkallnak hogy az adott vallásban miert kell azt az utat követni. Pl keresztények a Krisztusi útjat jól követik akkor a menybe jutnak ha nem akkor a pokolba. (Nekem ezen a terén a reinkarnacio a szimpatikusabb a nirvana nélkül)


Létezik természetfeletti? Szerintem igen, vagyis vannak olyan a tudomány által MÉG meg nem magyarázható dolgok. Pl nekem az Isten a minden élet forrásának a szimbóluma. Az élet maga, de hogyan s miert alakult ki valójában az élet arra meg nincs igazán válasz. A szakállas bácsiba a Mennyben a nagy trónon ülve Jézussal a jobbján sajnos az idő múlásával valoszerutlenné vált bennem.


lehet kapcsolatba kerülni természetfeletti entitásokkal?

Lehet, feltéve ha azokat nem kint hanem bent keresed az angyalok és a démonok mind mind a saját gondolatunk éreztünk. Megvan melyik melyik vágynak a megfelelője az anyagi vágyak a démonoké a lelki eredetűek az anygyaloké. De nem kell nagyon rájuk csimpánz kód I mert végül elvesztem önmagad.

Más szavakkal ha vágysz valamire ezt az adott angyal segítségének a kérdésével tudod felerősíteni de bőven elég csak arra a dologra jobban odafigyelni. Ami sokat dob az egészen az az eredmény elérésében vetett hit isten vagy ezen erők kérésekor, mert akkor mivel azt hiszed hogy e miatt te mondjuk könnyebben tudsz koncentrálni a tanulásra, vagy jobban tudsz dolgozni akkor valóban könnyebbé válik. Miközben ez mindig is könnyen mehetett volna csak a hozzáállás vagy a elkötelezettség nem volt meg hozza


Ha igen, akkor hogyan?

Igazából leírtam, de gratiszként, a lényeg annyi, hogy “kérni kell és adatik!”


Mi történik azok lelkével, akik meghalnak? Van egyáltalán lelkünk?

Mint ahogy az első késes amire válaszoltam, nem tudjuk. Én hiszek a lélekben és talán már vannak kutatások vagy kutatási eredmények a lelek létéről. De ha van akkor sem tudjuk hogy a földi élet után vissza kerül e az istenhez. Vagy elszall mint a gondolat, vagy ahogy a különböző vallások különböző helyeire kerülnek. A keresztények menny vagy pokol; a buddhisták vagy nirvana vagy reinkarnácio. Stb.


Írok azért a fő kérdésekre is.

Miben hisztek?

Hat azt nehéz lenne pontosan leírni, de olyan mintha a tudományosabban próbálnám szemlélni a vallásokat. Mármint 21.századi emberként nem huny hatok szemet bizonyos tények felett mert akkor az ütközne a vallásommal, vagyis hat nem azzal hanem amit a vallási közösség és amit a vallási vezető elvárna tőlem.

De kerestem szerű, meg egy kicsit hajaz a véd akar de abban aztán nem vagyok otthon… néhány előadást hallottam és csak annyi biztos benne, hogy nagyon hasonlít arra a szemléletre amit en jelenleg a magamenak tartok.


Éltetek át valaha olyant, aminek a hatására megbizonyosodtatok arról, hogy az élet több annál, mint amit látunk?

Igen, garaboncnak beceznek/gunyolnak… meg sok ötletem előbb fel adom és ami válaszként lejön azt alkotom. Mármint erted, ha annyit tudok hogy egy vers kell erről a témáról akkor nyilván utana nézek de a valós ihletet nekem meg kell várni érni kell hagyni és ezt imába foglaljon aztán egy nap leülök megírom és a helyesírást leszámítva kesz is! Vagy festés inkább rajzolás vagy bőrmunka.

De így is egy felsőbb tudatot mondanék vagy egy központi tudatot. Egy olyan adat halmazt amiben minden ember gondolata bent van amikkel épp globálisan foglalkoznak. Nem tudom pontosan leírni milyen de jó ötleteket dob a gép.

Ez szerintem ha felsőbb tudat akkor előbb utóbb kapunk rá racionális magyarázatot.


Hogy van folytatás a halál után?

Ismét nem tudom.

Ha erre utalt az előbbi kérdés, akkor is igen, tapasztalatam. Paraszt gyerek vagyok vágtunk nyulat, disznót, csirkét. Ami szokatlan lehet az az hogy elkérjuk a lelkét az állatnak.

Vagyis en tyúkoknál volt hogy bementem az olvastam elmondtam mik a szándékaim és oda jött egy vagy kettő és hagyták hogy megfogjam míg a többi elszaladt.🤷‍♂️fura…

Na de a szokás nálunk az, hogy az állatot le fogjuk és elmondjuk hogy sajnáljuk és köszönjük. Sajnáljuk hogy az élete véget er és köszönjük hogy holtában húsával táplál minket. Mivel mind inkább reinkarnacio pártiak vagyunk tovább küldjük egy olyan életbe kérjük hogy szülessen ahol boldog teljes életet élhet. Régebben ez a része kimaradt helyette már nem emlékszem mit csináltunk… lehet semmit.

Általában olyan erzes fog el hogy a halat adó kezemen végig fut egy malagség egy nyugalom. És a szívtől felfelé indul és a fej csúcson távozik.

Na de, egyszer egy egeret végeztem ki. Nincs jobb szó rá… nem csináltam meg a szokásos ritualet mert nem eszem meg… nyilván!

Na de, amikor megadtam neki a jobb létre való szenderulest szerencsétlen találkozott a tekinthetünk. És az erzes az hideg volt… hidegen kúszott fel a karomon, belemart a szívembe se mintha kiragadt volna egy apró darabot távozott. Őszintén meglepett hogy az egeret megsirattam.

Ezzel ugye ezt mondom van valami természet feletti es e miatt valaminek lennie kell utana is csak nem tudom minek.

2023. szept. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 Szervizmérnök úr ***** válasza:
18%

32. "Igen, garaboncnak beceznek/gunyolnak…"


Egyfajta falu bolondja és még, ha tudnád, miket mondanak a hátad mögött...

Neked jobb lett volna egy régi korban élni, amikor még több volt a rászedhető, tudatlan ember, akik áhítattal hallgatták a zavaros tekintetű garabonciások végtelen hantáit.

Kalapot kiteszed, dobálták volna bele a sok krajcárt.

2023. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
100%

Saját különféle tapasztalataimat, amik alapján arra következtetek, hogy sokkal több van, mint amit itt a fizikai világban általában érzékelünk, nagyon hosszú lenne leírni.

Úgy gondolom, vannak más dimenziók bennünk (ha a tudatunkra és különféle testeinkre gondolunk) és rajtunk kívül is.

Pl fizikai test, mentális test, stb.. Fizikai világ, asztrál dimenzio, stb...

Ezek között lehet átfedés, átjárás és az idő sem egyformán működik mindegyikben. Így nem nehéz megérteni, miért álmodhatunk meg pl előre bizonyos eseményeket. A szellemjelenségek is működhetnek ilyen alapon, hogy valaki képes venni az adást a régmúltból, más pedig nem. Olyasmi ez, mint amikor a rádión sávot keresel.

Abban hiszek, hogy ha meghalunk, egy másfajta minőségben lézezünk tovább, más "dimenzióban". Egyszerűen nem leszünk itt jelen fizikailag, legalábbis átmenetileg.

Ahogy születésünkkor hozunk magunkkal egy csomagot:veleszületett tehetséget, képességeket, jellegzetességeket. Ugyan úgy biztosan nem is megyünk át üres kézzel. Viszünk rengeteg emléket, tudást tapasztalatot, kapcsolatot. Biztosan ezek sem mennek veszendőbe.

Nem vagyok vallásos, nekem megvan a magam sajátos hite. Azonban a Biblia írja, hogy a teremtő egy karnyújtásnyira van. Na így már talán jobban értelmezhető, amit fentebb írtam.

2023. szept. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
100%

33: Sz*rvíz ismét és folyamatosan: Azonnali rosszindulatú spekuláció, személyeskedés és provokáció, mihelyst van egy mélyebb értelmű ezoterikus komment az ezoterika szekcióban.

Nem unalmas? Mert nekünk, akiket érdekel az ezoterika (nemcsak a másik jelenlétének elviselhetetlenné tétele, mint neked); igen.

2023. szept. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

34. "Olyasmi ez, mint amikor a rádión sávot keresel."


Gyerekként már rádiót építettem, kamaszként sztereó rádiót, erősítőket. Engem nem tudsz beetni.

De nyilvánvaló, hogy te őszintén elhiszed ezeket a butaságokat. Mi az, hogy elhiszed, fantáziád generálja is.

Tudod, mint egy jelgenerátor a fehérzajt. Vagy rózsazajt. Csak nehogy beleőrülj egyszer!

2023. szept. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 Szervizmérnök úr ***** válasza:
49%
Beetetni...
2023. szept. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
97%

33 az is benne van. Ki tudja, olyan nincs akit mindenki bír.


36 a kérdés meg nem is arról szól te mit csináltál gyerekként. Hanem amiben hiszel a rádió építése pont nem függ össze a hittel.

Én is szerettem a mechanikus dolgokat, a geometriai alakzatokat mind a mai napig. Mégse vagyok ateista.

Amúgy elismerésem, hogy ateista létedre becsülettel elolvasod az egészet. Az egyik ismerősöm nem bírná ezt ki.

2023. szept. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 anonim ***** válasza:
32-34: jól látod, ez az amikor már elér a Szentlélek, a Kegyelem és egyre több adatik meg a megértéshez.
2023. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
76%
38: persze, hogy elolvassa, keresi a támadható szavakat, hogy tovább gaslightingolhasson. Neki muszáj mást megpróbálni lenyomni, hogy elfeledje a saját belső nyomorát, akár egy pillanatra is.
2023. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!