Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miben hisztek? Éltetek át...

Miben hisztek? Éltetek át valaha olyant, aminek a hatására megbizonyosodtatok arról, hogy az élet több annál, mint amit látunk? Hogy van folytatás a halál után?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban két családtagom és több ismerősöm is elhunyt. Nagyon nehéz időszak van mögöttem, emiatt pedig egyre többször foglalkozom bizonyos kérdésekkel. Pl: van élet a halál után? Létezik természetfeletti? lehet kapcsolatba kerülni természetfeletti entitásokkal? Ha igen, akkor hogyan? Mi történik azok lelkével, akik meghalnak? Van egyáltalán lelkünk?

Én vallásos vagyok, hiszek Istenben és igyekszem a saját egyházam tanítása szerint élni. De most, hogy felmerültek ezek a kérdések és folyamatosan foglalkoztatna, elbizonytalanodtam. Mi van, ha az élet csak annyi, ami itt, a földön történik és utána nem vár semmi? Mert ha tényleg csak ennyi az élet, akkor teljesen más irányba terelném az életemet. De ha van valami odaát, ha bármi is igaz abból, amiben hiszek, akkor meg úgy élném továbbra is az életem, ahogyan eddig. De egyszerűen megingott a hitem, nem látom értelmét semminek... Most óriási segítség lenne egy élmény vagy tapasztalat, ami meggyőz arról, hogy van több is annál, amit látunk... Remélem érthető, hogy mire gondolok.



2023. szept. 25. 16:02
 81/92 anonim ***** válasza:
52%

76 a tudomány elég sok ágazatból áll elég széles témakörrel.

Vannak tények amikbe be leállni hülyeség és vannak elméletek amikbe meg bele kell állni. Hisz mint ahogy már nem egyszer bebizonyosodott a tudomány sem tévedhetetlen. És letezik az ál tudomány is…

Azok akik mindig folyton folyvást a tudományt hozzák föl érvnek de halványlila fingjuk nincs a rétegekről azok igenis okoskodnak.

Kopp olyanok mint egy hívő aki nem az Istenben hisz hanem abban amit a pap/lelkész mond…

Vagy mint itt a spiritisztáknak egy jelentős része…

2023. okt. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 anonim ***** válasza:
91%

"nem egyszer bebizonyosodott a tudomány sem tévedhetetlen"

Tudnál ilyet idézni?


"letezik az ál tudomány is…"

Na, az sajnos igaz. De ami tudomány, az az is marad, legfeljebb valaki nem tud különbséget tenni, de akkor ezen kell javítani.

2023. okt. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 anonim ***** válasza:
52%

82 pl olyan tudományos elméletek mellékes sokan tényként kezelnek/ kezeltek mert idő során kiderült a kutatásoknak hála, hogy mi a valós vagy hát a valószínűbb.


Mint mondtam nem csak egy ága van. Az élet minden területét érinti.

Vannak tények, amik nem lehetnek másképp azért kék az ég mert…

Az egy meg egy szert egy mert…

De vannak a még meg nem magyarázott dolgokra elméletek /ötletek ami bizonyításra vagy cáfolására várnak. Ilyen legyen a 4Ds tér dimenziós kocka 3Ds vetülete/ tér geometriai alakja. Letezik az elmélet? Letezik. Van mindenki álltál elfogadott magyarázat vagy tárgyi bizonyíték? Nem.

És kérdések amik válaszra…

Pl lehet e fingani 3 méterrel a tengerszint alatt?

Igaz az elméletek inkább filozófiai témakör de attól még a tudomány részét képezik. S nem úgy mint az ezotéria nagy része.

2023. okt. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 anonim ***** válasza:
100%

Amiről a tudomány tud beszélni, az tudományos kérdés.

Illetve még az is kell hozzá, hogy a tudomány módszereit használjuk a vizsgálathoz.

2023. okt. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

"És letezik az ál tudomány is…"

Áltudomány egy szó (intelligencia).

Áltudomány például az ezotéria is.

2023. okt. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:

85


Ha már más helyesírását kifogásolod, ebből a mondatodból kimaradt egy annyira alapvető elem, mint a határozott névelő:


"Ezotérikus hívők fordítva ülnek a lovon"


Plusz helyesen írva ezoterikus, nem ezotérikus.


Ezotéria, és ezoterikus.


Nem tettem volna szóvá, ha nem oktatsz ki mást helyesírásról.


Akkor most a te intelligenciádra is vonjunk le ennyiből következtetést?

2023. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

86.

Gratulálok, ha láttad volna, korábbi hozzászólásaimban, több más esetben amúgy írtam, csak most délután telefonról írtam és kijavította a rendszer.

Tehát itt nem arról van szó, hogy notóriusan rosszul írnám.

Egyáltalán nem esik egy súlycsoportba, ez csak gyenge kifogáskeresés.

"Ál tudomány" ebben a formában nagyon nagy bunkóságnak, műveletlenségnek számít, amit intelligens ember legalább utólag helyesbít, ha véletlenül elrontotta.

"Ezotérikus" viszont még annyit sem ér, hogy helyesbítsem utólag.

Megint a felesleges trollkodás...

2023. okt. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 Szervizmérnök úr ***** válasza:
28%

22.

Emlékezzünk vissza erre a kis szösszenetre:


”Ha valaki, hát anyám meglehetősen szkeptikus volt. Legalábbis a különféle misztikus meg parajelenségekkel szemben.

Aztán egyszer odaköltözött egy nénihez házi ápolóként, amíg a néni férje kórházban volt. Egy reggel épp együtt reggeliztek, mikor az asztal mellett lévő ablak párkányról egy kézi tükör lerepült, az előszoba szemközti faláig, ahol landolt úgy, hogy semmi baja nem lett. Ajtók ablakok csukva, huzat nem lehetett. A néni felkiáltott: A férjem!"


Hagyjuk a többi részét... Azóta láttam több írásod is ezen az oldalon. Vannak szerintem ismertetőjelek, leginkább igyekszel bő lére ereszett, részletező fantazmagóriákkal az életszerűség látszatát kelteni. De ezen is át lehet látni. Az is lehet, hogy nem is saját "szellemi" termék, külföldi forrásból származik.

Erre mondják, hogy "ügyes", csak ugyebár a fizikát senki nem tudta még meg... cseszni, úgyhogy kár a szóért, kamuvá nyilvánítva.

2023. okt. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 anonim ***** válasza:

88

Te még mindig itt vergődsz? Nem érzed ezt kicsit sem kínosnak, miután már elég sokan megírták neked, hogy gáz, amit ebben a kategóriában csinálsz?

A nulla pontos válaszaiddal nem vagy valami meggyőző...

Remélem, ez elég rövid és tömör volt ahhoz, hogy te is megértsd.

Ha figyelemre van szükséged, ajánlom, hogy pszichológust keress fel az agymenéseiddel. Rádférne.

Én több karaktert nem pazarlok rád.

2023. okt. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 Szervizmérnök úr ***** válasza:
61%

89. "Én több karaktert nem pazarlok rád."


Bárcsak úgy lenne... Most is felesleges volt.

Hiába magyaráztam, hogy nem mérvadók a minősítések, egy negatív közegben.

Hogy nem érdekelnek ilyen gyerekes játékok, még arra sem veszem a fáradságot, hogy vitapartnert leminősítsek. Valójában nem is tartanám korrektnek, vitában inkább a szavak, érvek számítanak. Van egy ilyen elvem, hogy vitapartnert leminősíteni kicsit olyan sunyi dolog, ezért sem teszem soha.

A másik persze nyomogatja alattomban, némelyik párosával, furcsa módon egyszerre, mert ebben éli ki magát, hogy egy vitában két loginról / két készülékről is nyomja nekem a minősítéseket. Azt képzeli, ettől lesz igaza? Csak szánalmassá teszi magát. Ilyen szintű emberek magyaráznak nekem...


Hogy kinek van problémája, amelyik még a műszaki szekcióba is utánam jött egy ilyen "szellemes" történettel, kicsit túllőtt a célon, ott buktatta le magát.

Amikor már kénytelen voltam összerakni ezeket az "érdekes" történeteteket, amit több témában is láttam.

Különféle ilyen részletező, alaposnak látszó szellemes történetek vannak. Az is lehet, hogy külföldi forrásból szedi, kicsit átdolgozza, az adott téma fonalába rafináltan beilleszti. Tényleg elképesztő, hogy milyen emberek vannak, nincs neki jobb szórakozása. Mert a GyK-t megtalálja Magyarország legalja, legfurább figurái.


Hogy csak egy példát mutassak:

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__119..

2022. szept. 27. 22:49

10. számú Hanta Pali

2023. okt. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!