Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miben hisztek? Éltetek át...

Miben hisztek? Éltetek át valaha olyant, aminek a hatására megbizonyosodtatok arról, hogy az élet több annál, mint amit látunk? Hogy van folytatás a halál után?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban két családtagom és több ismerősöm is elhunyt. Nagyon nehéz időszak van mögöttem, emiatt pedig egyre többször foglalkozom bizonyos kérdésekkel. Pl: van élet a halál után? Létezik természetfeletti? lehet kapcsolatba kerülni természetfeletti entitásokkal? Ha igen, akkor hogyan? Mi történik azok lelkével, akik meghalnak? Van egyáltalán lelkünk?

Én vallásos vagyok, hiszek Istenben és igyekszem a saját egyházam tanítása szerint élni. De most, hogy felmerültek ezek a kérdések és folyamatosan foglalkoztatna, elbizonytalanodtam. Mi van, ha az élet csak annyi, ami itt, a földön történik és utána nem vár semmi? Mert ha tényleg csak ennyi az élet, akkor teljesen más irányba terelném az életemet. De ha van valami odaát, ha bármi is igaz abból, amiben hiszek, akkor meg úgy élném továbbra is az életem, ahogyan eddig. De egyszerűen megingott a hitem, nem látom értelmét semminek... Most óriási segítség lenne egy élmény vagy tapasztalat, ami meggyőz arról, hogy van több is annál, amit látunk... Remélem érthető, hogy mire gondolok.



2023. szept. 25. 16:02
 71/92 anonim ***** válasza:

Tényleg rosszindulatú.

Hát akkor... ez van. Eddig valamire becsültem, mert ír értelmes dolgokat is.

Itt pedig szándékosan nem akarja érteni a játékszabályokat. Van ilyen.

Terheltnek hívják ezt a fajtát.

2023. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/92 anonim ***** válasza:
100%
Valójában csak ignorálni lehet.
2023. okt. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 anonim ***** válasza:

Én csak azt mondanám ha spiritualisan a helyes úton jár az ember nem bosszankodik rajta mert megérti az ő nézeteit is valamennyire.


Ezért is kell a kontraszt, hogy ne hogy jen senki vakon semmiben. Csak azért mert a tanár azt állítja vagy a pap vagy egy tudós attól meg az nem feltétlenül igaz. Semmi sem az amíg az ember maga el nem fogad egy olyan nézetet amit a saját belátása szerint igaznak vél…

Addig tudományos okoskodás, vagy spiritualis fszoskodas folyik csak két vakhitű egymás melletti félre beszedése…

2023. okt. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 anonim ***** válasza:
100%
A forumtárs(ak) mentális képessegeinek prompt, belépés utáni első kommentként való becsmérlése nem kontraszt álláspont a kérdés témájának szempontjából. Itt az alapszabály, hogy a kérdésre válaszolunk, legalább első reakcióként, nem a kérdező vagy más válaszadók személyét támadjuk automatikusan. Aki ezt látványosan, szándékosan felrúgja több kérdés és kategória esetében, rosszindulatból, láthatóan nem viccből (mert az is előfordulhat) hogy tönkretegye az eszmecserét, vagyis csak trollkodik, annak nincs helye.
2023. okt. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 Szervizmérnök úr ***** válasza:
18%

73.

A gyűlölködő alaknak ezt hiába mondod, neki valami problémája van a fejében, egyszerűen fel sem fogja, hogy a magatartása méltatlan, ellentétes az általa pártolt eszmékkel.

Ha ő stabil lenne a hitében, miért akar engem az ezotériából mindenáron elüldözni (amivel persze pont fordított hatást ér el), miért fáj neki ennyire, pont az én véleményem?

Ráadásul mások is vannak itt szkeptikusok (anonim), de ez kiszúrta az én nickem, mint valami véres rongyot, és módszeresen belém köt, ahol meglát.

Fordítva, én nem tudom komolyan venni, normálisnak sem tartom ezt a viselkedést.

Helyében én szégyellném is magam, hiszen ez a kipécéző gyűlölködés nem vall ép emberre. Gyerekkorában verték, vagy kitudja, de kaphatott rendesen a fejére.

2023. okt. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:

"tudományos okoskodás"

Azzal ne foglalkozz.

A tudást nézd, a tudomány nem téved. Nem neked kell megítélned, hogy jó-e, mert biztos, hogy jó. Legfeljebb még nem teljes.

A többi jó, amit írtál.

2023. okt. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 A kérdező kommentje:
Válaszolna valaki a kérdésemre is?
2023. okt. 2. 00:06
 78/92 anonim ***** válasza:
100%

Szervízmérnök úr! Akkor ezt megbeszélhetnéd privátban is azzal, aki kipécézett. Nem kellene erre hivatkozva alattomosan szétbarmolni a komment részt! Mert nyilván ez a cél, hogy ne a kérdésre adott érdekes válaszokat olvassuk, hanem menjen a feszkó a nem ide való eszmefuttatásaidra.

Te pécézted ki az ezo kategóriát, mert te ebben nem hiszel, akkor ne csodálkozz, ha téged is kipécéz az ellen vélemény. Ez így működik.

Mellesleg nem értem mi a búsért ide járnak ellenkezni, trollkodni, bomlasztani a szkeptikusok, mikor ott van a vallások - kategória. Na ott kellene téríteni.

2023. okt. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

78.

Ez általában így van, a troll áldozatát kezdik támadni, nyilván ez is a célja.

Azt nem veszik észre, a gyűlölködő figura itt már önkéntes rendőrként lép fel, tehát akkor is belém köt, amikor nem is szóltam hozzá.

Valamiért kötelességének érezni megvédeni, másokat tőlem, még akkor is, amazt nem is zavarja annyira, amit én írtam.

Ezáltal ő gerjeszti a veszekedést, tereli a témát.

Most sem lenne semmi, ha nem köt belém, de nem veszitek észre, ez pedig igazságtalan.

Mert a gyűlölködő alak magára veszi, személyes sértésként, amit nem is neki írtam. Bizonyára oka lehet rá (fájhat az igazság), de akkor sem kellene neki csendőrködni, senki nem kérte erre, provokációival csak szemeteli a témát.


Nem pécéztem ki semmit, meglátok a főoldalon egy kérdést, talán csak nekem nem szabad válaszolni?

Nekem prioritás lenne a műszaki, szakmai kérdések, csak az néha elfogy. Itt bárki válaszolhat bármire, vagy sokadszor kérem megmutatni a korlátozó szabályzati pontot.

2023. okt. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:
77: GOTO #7.
2023. okt. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!