Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért hiszi sok ember azt,...

Miért hiszi sok ember azt, hogy nincsenek idegen civilizált lények?

Figyelt kérdés

Szerintem tuti vannak...Annyi csillag van,milliárd x milliárd x milliárd....

Biztosan soknak vannak bolygói,kizártnak tartom,hogy ebbe a nagy mindenségbe csak mi,az ember tudnánk alkotni,gondolkodni...


2011. ápr. 21. 19:59
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
Mert látták a saját civilizációnkat :xD
2011. ápr. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

Számomra a hiszem ha látom elképzelés a legnagyobb baromság...

Ezek szerint nincs 500 milliárd dollár sem,mert még nem láttad a saját szemeddel...Nem akarok senkit sem megbántani,de a hülyék gondolkodnak így....

Amúgy meg a nagy számok törvénye mondja ki,hogy nem vagyunk egyedül...Annyi bolygó van,amiről az embernek még csak tudomása sincs,és olyan kevés dolgot ismerünk az űrben...100%,hogy vannak,nem is csak 1 faj,hanem akár több ezer....Lehet,hogy nincsenek itt,de tudnak rólunk,ez biztos...Figyelnek...

2011. ápr. 22. 09:00
 23/51 BlackSword ***** válasza:

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:34!!!


Az ezoTerikés magyarázatát én sem... De azt tudjuk, hogy az anyagokat alkotó molekulák rezegnek... Ezért nem lehet a hidakon menetelni... Amikor a test rezgésszáma eléri a molekulák rezgésszámát, akkor lép fel a rezonanciakatasztrófa, és a test a molekuláira hullik szét...

De ait ebből a trollok (ezoTerikék) belemagyaráznak, az már a végtelenül buta emberek beleokoskodása a tudományba... Ergo nem kell figyelembe venni... Mintha el sem hangzott volna...

2011. ápr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

22:35!


Az igen marha jó kérdés nem mondom, az a kérdés hogy "Van kérdésed 2012-ről kapcsolatban". Most akkor az a kérdés hogy kérdezz. :)

2011. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:

"Ezért nem lehet a hidakon menetelni... Amikor a test rezgésszáma eléri a molekulák rezgésszámát, akkor lép fel a rezonanciakatasztrófa, és a test a molekuláira hullik szét... "


Azért ez nem teljesen így van. Nem azért omlik össze egy híd mert a lépések, vagy szél rezgésszáma megegyezik a molekulák rezgésével, hanem maga a híd rezonál, és ezen hullámhegyek, és hullámvölgyek erősödnek fel pl katonák menetelésénél. Molekuláira pedig semmi sem esik szét, mert akkor egyszerűen eltűnne a szem elől. Ahhoz egy egész hadron ütköztető energiája kéne.


Kérdező!

Az matematikai lehetetlenség lenne, ha egy ekkora univerzumban csak itt alakult volna ki élet. Még az intelligens élet is iszonyat sok helyen alakulhatott ki. Hogy ezek a "civilizációk" tudjanak egymásról, ahhoz le kell küzdeniük egy nagyon makacs dolgot: a hatalmas távolságokat, át kell törniük a fény sebességének határát, meg kell kerülniük a fizika törvényeit.

Hogy ezt a problémát a sok civilizáció közül mennyi tudta leküzdeni, na ez a nagy kérdés!

Le lehet-e egyáltalán küzdeni, engedi-e a természet? Mert ha nem, akkor bizony igen kevés az esély bármilyen kapcsolat felvételre.

2011. ápr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim válasza:

Szerintem nincs olyan ember, aki nem hinne abban, hogy nem vagyunk egyedül.

Sok az olyan ember, aki nem hisz abban, hogy itt vannak köztünk (pl. én sem hiszem)


Én bizonyos dolgokban hiszem, ha látom alapon gondolkodok. például abban, hogy itt vannak közöttünk az űrlények, és itt röpködtek.

Az 500 milliárd dolláros példád a legnagyobb baromság amit hallottam. A számokban nincs olyan, hogy hiszem ha látom, a számok, azok számok. Köze nincs egymáshoz.

A számok oszthatóak. Az 500 milliárd dollár létezik. Ha minden egyes embernek lenne 100 dollár a kezében. Már megvan az 500 milliárd dollárod. De az, hogy létezik-e földönkívüli életforma, azt nem tudod osztani... Hülyegyerek!!!

Az vagy van vagy nincs. Ilyenre lehet azt mondani, hogy hiszem, ha látom!

2011. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
vannak idegen civilizált lények, pl az új szomszéd nénink. Civilizált az biztos de idegen is :D
2011. ápr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:

"ősi írások,rajzok ,üzenetek nem elég bizonyíték?"

és ezt miből gondolod, hogy hitelesek?

2011. ápr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:

20:01..köszönöm a hülyegyerekezést...

Amúgy te írsz nagy baromságot..Ugyanis ha valaki azt mondja,hogy vannak idegenek,kézzelfogható bizonyítékaink nincsenek,tehát feltételezés..A te mondatodban a ha szócska is feltételezést jelent,mert nem tudod,hogy minden embernek van-e 100 dollárja..Tehát nem tudhatod biztosan,hogy létezik-e 500 milliárd dollár..

Márpedig azért,mert te vagy sok más ember nem látta,azért az még simán létezik..Úgy,ahogy idegenek is..

Meg amúgy is...mindenkinek lehet véleménye..azért,mert az én véleményem nem azonos a tieddel,akkor hülye vagyok?Ezek szerint te okos vagy...vagy nagyokos?

2011. ápr. 23. 09:08
 30/51 anonim ***** válasza:

Nos, amikor az ember "idegen civilizált lény"re gondol, akkor általában egy kb velünk egymagas, humanoid alkatú és szerkezetű bácsi vagy néni jut eszébe, aki netán visel valami cuki kis egyenruhát. Na de na. Feltűnően hasonlítunk, nem? Massza, kristály, esetleg bitlényeket miért nem látott még senki sem? Az nem hangzana olyan barón, hogy "jajj, jön egy félelmetes trutyi!!négy", na meg a természetes földi életben sem túl gyakoriak. Ergo nem véletlenül olyanok ezek a lények, mint amilyennek leírják őket. És miért? Mert valószínűleg a saját képzeletünk hozza őket létre. Egy távoli bolygón lévő lény pont humanoid alkatú lesz? Pont akkora, mint mi? Pont van két szeme meg egy szája? Micsoda véletlen... ráadásul ezeknek egész hadseregük van, 42154192123 fajtával, és egyik sem különbözik kellően ahhoz, hogy ne legyenek észrevehetőek az emberi tudat hatásai. Ha földönkívülieket akarunk elképzelni, akkor MINDENT el kell felejteni, és totál nulláról indítani a képzelgést. Még az sem biztos, hogy anyagi lényeg. Vagy hogy részecskékből vannak, és nem antirészecskékből. Egyáltalán, hogy "vannak". Ezek mind-mind a saját képzeletünket megkönnyítő tényezők, amiket mi találtunk ki. Úgyhogy nem csoda, ha az ilyen történeteket kétkedéssel fogadja az ember. Tündérmese-kategória. Mondjuk ha tényleg leszállnak közénk, akkor kétség sem fér hozzá, hogy léteznek, de amíg nem, addig hadd ne higgyem el ezeket. Aztat meg bárki mondhassa, hogy ő aztán látott.

A valószínűségek világában pedig nincs 0 vagy 1 (tehát tutinem, és tutide), ergo nem jelentheted ki, hogy márpedig annyi csillag van, hogy 100%, hogy valahol van valaki. Ez nem természettudományos érvelés. Én sem azt mondtam fentebb, hogy 0 a valószínűség, hanem azt, hogy nagyon-nagyon picike, hogy pont ugyanolyanok, mint mi, és pont számunkra felismerhető módon vannak pont itt.

Összefoglalva: amíg azt sem tudjuk, mi is számít életnek, pláne nem civilizáltnak, nem jelentgethetünk ki semmit. A tudomány is úgy van vele, hogy fingomnincs, bocsesz.

Az árnyékbioszféráról meg nemtudom hallottál-e... nézz utána, érdekes lesz.


Ajánlott olvasmány:

Paul Davies - A kísérteties csönd

2011. ápr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!