Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Megvan, hogy hogyan építették...

Megvan, hogy hogyan építették a piramisokat! Ezósok, mit léptek?

Figyelt kérdés

Természetesen a kérdésemben(mert igen, a "szkeptikusok mit léptek"-kel ellenben ez igazi kérdés) az utóbbi mondatot csak szarkasztikusan írtam oda. Na de jöjjön a lényegi rész:

Az UvA fizikusainak egy csoportja rájött, hogy a piramisépítés hogyan történt igazából. Az eredeti elmélet szerint az egyiptomi dolgozók szánokon húzták végig a köveket az építéshez. Ezzel viszont az volt a probléma, hogy a homok feltorlódott a szán előtt, és az így megakadt a homokban. Djehutihotep nomarch sírjában találtak olyan rajzokat, amiken szolgák egy szobrot húznak szánon, és egy alak eközben vizet locsol a szán elé. Eddig furcsa építkezési rituálénak hitték, de a probléma megoldói rájöttek, hogy a vízlocsolással nemcsak a feltorlódást oldották meg, hanem a kellő erőkifejtést is a felére csökkentették. Egy link:

[link]

Na de a kérdések.

1) Azok, akik azt mondják, hogy az űrlények építették a piramisokat: beleillik a világképetekbe? Ha nem, akkor meg fogjátok változtatni a nézeteiteket, kikiáltjátok kamunak, vagy inkább vártok egy cáfolatra?

2) Akik azt mondják, hogy a piramisokataz egyiptomiak építették: érdekesnek találjátok? Szerintetek ez már biztos állítás, és biztosnak gondoljátok a nézeteteket, vagy inkább vártok az alátámasztásra, pontosításra?

Mindenkinek a véleményét kérdezem, elfogulatlanul, kiváncsiságból, nem provokálni akarok(a kérdés címét is csak mókából írtam így). Persze szívesen vitázok, de a fő célom az, hogy megtudjam, kinek miben befolyásolja ez(és úgy általánosságban a tudományos eredmények, felmérések, stb.) a világnézetét, a hozzáállását a dolgokhoz. Előre is köszönöm.

névte2en



2014. máj. 5. 11:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/113 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy simán ellehet képzelni, hogy a földönkívüliek egy baleset folytán a Földre zuhantak és a régi egyiptomiak segítettek megjavítani az űrhajót ennek fényében az ufók tudással jutalmazták az egyiptomiakat olyan terveket adtak az egyiptomi a kezére, amelyekkel felépítették a csodás piramisokat és mesés síremléket az uralkodóknak kreálhatak ezeket a nemes földönkívülieket tesztelték az egyiptomiak istenként..
2014. máj. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/113 A kérdező kommentje:

"Még egy általános iskolás is tudja, hogy a maják KÖZÉP-Amerikában éltek a mai Mexikó területén "

Bocsi, Prlkskdsdk Ankjskdjs, Latin-Amerikát akartam írni. Ettől függetlenül a mondanivalóm még igaz marad: az, hogy a maják másmilyen építményt húztak fel más idő alatt, nem befolyásolja azt, hogy az egyiptomiak fel tudnak-e építeni valamit, vagy nem.

"Innen meg már nem is folytatom, mert látszik nem vagyunk egy súlycsoportba a témában :-))"

Szánalmas a menekülési technikád az érvelés elől. Vicces nézni, ahogy egy olyan dilettáns idióta, mint te, meghátrál a vitától, de azért ugat, míg pl. Adamski legalább érvekkel hozakodik fel, és alátámaszt. Te csak a levegőbe kiabálsz. Nem vagyok százalékfüggő, de azért látszik, hogy az emberek hogyan vélekednek rólad és az "érveidről"... És még egyszer köszönöm az ostoba offolásodat.

"Na de ha Hufu zsugori, megalomániás, kapzsi volt és azt akarta, hogy emlékezzenek rá a jövőben az emberek, több évezer év múlva úgy, hogy matematikai rejtélyeket meg csillagászati adatokat "táplált" a piramos építésébe, akkor bizony valamit nagyon elk*rt, mert a hivatalos álláspont ezeket a tucatnyi egybeeséseket kitalációnak, bűvészkedésnek és véletlennek gondolja."

Mondom Adamski, ez csak egy elmélet, amit nem is valami kutatók állítottak fel, hanem egy fórumon olvastam.

"Hanem tele vágtam volna a falat az arcképemmel, meg a nevemmel meg mindenféle dicsőítéssel. Érdekes módon ilyen nem látható a Nagy Piramisban. "

Azért található egy-két metszet Hufuról...

"Sőt, talán kicsit túlzás, de ha ekkora zsarnok lett volna, a nép a halála utána tönkre vágta volna szerintem a piramist, ha ennyire rosszul bánt velük és magát Istenítette."

Mondom, ezt Hérodotosz mondta, aki egy kicsit később élt. Viszont azt tudni lehetett, hogy élete közben istenként tekintettek rá, halálakor pedig ez érdekes pálfordulatot vett.

"nembeszélve róla, hogy a sfinx 15 ezer éves, jóval az egyiptomiakat megelőzni !"

Ööö... Nem. A szfinx az időszámításunk előtti 26. században készült. Kérem a tisztelt ufológust, hogy egyszer-egyszer konzultáljon egy egyiptológussal is.

Egyébként köszönöm Adamski, nemelfogult, és ufológus urak a válaszaikat.

2014. máj. 5. 21:41
 23/113 anonim ***** válasza:
17%

"Bocsi, Prlkskdsdk Ankjskdjs, Latin-Amerikát akartam írni."


Igen persze, én meg a húsvéti nyuszi vagyok :-)) Kész beégtél ennyi, fogadd el emelt fővel .


"Ettől függetlenül a mondanivalóm még igaz marad: az, hogy a maják másmilyen építményt húztak fel más idő alatt, nem befolyásolja azt, hogy az egyiptomiak fel tudnak-e építeni valamit, vagy nem. "


Nem, nem marad igaz, hanem továbbra is óriási hülyeség marad . Tudod a maja kultúra legalább olyan fejlett volt, mind csillagászatban, mind építészetileg mint az egyiptomi . Az inkáról meg ne is beszéljünk, mondjuk Puma Punku-ról ...


"Szánalmas a menekülési technikád az érvelés elől. "


Nem menekülök, csak aki ilyen alap dolgokkal nincs tisztában, azzal érdemben vitatkozni se lehet . Te leállnál a kvantumfizikáról beszélgetni egy kiscsoportossal ? És komolyan ahelyett hogy gyerekesen viselkedsz és sértegetsz inkább ismerd el, hogy hibáztál .

2014. máj. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/113 A kérdező kommentje:

"Nem, nem marad igaz, hanem továbbra is óriási hülyeség marad . Tudod a maja kultúra legalább olyan fejlett volt, mind csillagászatban, mind építészetileg mint az egyiptomi"

Ajánljak egy jó szemészt? :)

"A két nép kultúrája, eszközei, és szokásai nagyon eltérőek voltak."

"Nem menekülök, csak aki ilyen alap dolgokkal nincs tisztában, azzal érdemben vitatkozni se lehet ."

[link]

"És komolyan ahelyett hogy gyerekesen viselkedsz és sértegetsz inkább ismerd el, hogy hibáztál ."

A számát adjam, vagy inkább e-mailben konzultálnál vele? Az e-mailt ajánlom, akkor küld kupont is, azzal a lézeres műtét olcsóbb.

"Bocsi, Prlkskdsdk Ankjskdjs, Latin-Amerikát akartam írni."

Még mindig várom az érveket.

2014. máj. 5. 22:08
 25/113 nemelfogult ***** válasza:
89%

"A maják Dél-Amerikában éltek"


"...a maják KÖZÉP-Amerikában éltek a mai Mexikó területén ."


Valahogy egyik se stimmel, mert a mai Mexikó ÉSZAK Amerikában van. Tényleg jobb latin Amerikaként említeni és akkor nincs félreértés.

2014. máj. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/113 anonim ***** válasza:
100%

Én nem követek el hibát, úgyhogy kijelentem hogy!


A maják éltek!


:D

2014. máj. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/113 anonim ***** válasza:
100%

"Valahogy egyik se stimmel, mert a mai Mexikó ÉSZAK Amerikában van. "


Ezzel vitatkoznék :

[link]

"Ez utóbbi tágabb területet ölel fel (a természetföldrajzi Közép-Amerika, valamint egész Mexikó és a Karib-térség), megkülönböztető elnevezése: Közép-amerikai régió."

5-ös voltam mindig földrajzból és mind általánosba, mind középiskolába úgy tanultuk hogy Mexikó = Közép-Amerika !

2014. máj. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/113 nemelfogult ***** válasza:
100%

"5-ös voltam mindig földrajzból és mind általánosba, mind középiskolába úgy tanultuk hogy Mexikó = Közép-Amerika


Az egész nem lényeges, mert a kérdésben inkább kulturális hovatartozás miatt jött szóba és akkor egyértelműen latin-amerikai ország.

A mostani hivatalos térképen és politikai-gazdasági életben Mexikó Észak-Amerika. Ez biztos.

Munkám is vitt oda és volt dolgom a NAFTA-val is, ami North American Free Trade Agreement (Kanada, US és Mexikó között).

Ez a három Észak Amerikai ország a mai sztenderdek szerint, lehet, hogy mikor iskolába jártál még más volt. Minden változik.

2014. máj. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/113 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a piramisok korunk legnagyobb rejtélye több magyarázat született az utóbbi időkben, de még mindig vannak sötét foltok nem vagyok egy történész sem építész vagy ufológusok viszont szerintem elég valoszinűtlen, hogy a piramisokat földönkívüliek építették nekik semmi hasznuk nem származna abból gondolom nem rajonganak annyira az egyiptomi fáraók-ért, hogy síremléket építsenek nekik, vagy bármilyen technológiát osszanak meg velük #29 nincs igazad névte2en mindig az adott kérdésre válaszol és sokszor igaza is van viszont a modorán lenne mit csiszolni. :D
2014. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/113 anonim ***** válasza:
82%
"ufológus".
2014. máj. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!