Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Megvan, hogy hogyan építették...

Megvan, hogy hogyan építették a piramisokat! Ezósok, mit léptek?

Figyelt kérdés

Természetesen a kérdésemben(mert igen, a "szkeptikusok mit léptek"-kel ellenben ez igazi kérdés) az utóbbi mondatot csak szarkasztikusan írtam oda. Na de jöjjön a lényegi rész:

Az UvA fizikusainak egy csoportja rájött, hogy a piramisépítés hogyan történt igazából. Az eredeti elmélet szerint az egyiptomi dolgozók szánokon húzták végig a köveket az építéshez. Ezzel viszont az volt a probléma, hogy a homok feltorlódott a szán előtt, és az így megakadt a homokban. Djehutihotep nomarch sírjában találtak olyan rajzokat, amiken szolgák egy szobrot húznak szánon, és egy alak eközben vizet locsol a szán elé. Eddig furcsa építkezési rituálénak hitték, de a probléma megoldói rájöttek, hogy a vízlocsolással nemcsak a feltorlódást oldották meg, hanem a kellő erőkifejtést is a felére csökkentették. Egy link:

[link]

Na de a kérdések.

1) Azok, akik azt mondják, hogy az űrlények építették a piramisokat: beleillik a világképetekbe? Ha nem, akkor meg fogjátok változtatni a nézeteiteket, kikiáltjátok kamunak, vagy inkább vártok egy cáfolatra?

2) Akik azt mondják, hogy a piramisokataz egyiptomiak építették: érdekesnek találjátok? Szerintetek ez már biztos állítás, és biztosnak gondoljátok a nézeteteket, vagy inkább vártok az alátámasztásra, pontosításra?

Mindenkinek a véleményét kérdezem, elfogulatlanul, kiváncsiságból, nem provokálni akarok(a kérdés címét is csak mókából írtam így). Persze szívesen vitázok, de a fő célom az, hogy megtudjam, kinek miben befolyásolja ez(és úgy általánosságban a tudományos eredmények, felmérések, stb.) a világnézetét, a hozzáállását a dolgokhoz. Előre is köszönöm.

névte2en



2014. máj. 5. 11:45
 61/113 A kérdező kommentje:

"A tiszteletet kiérdemelni IS szokták, meg hozzátartozik a jó modorhoz . Ha találkozol az utcán egy vadidegennel, akkor legelőször gondolom tisztelettel viselkedsz vele ..."

Annácska, tudod, azért a dolgoknak vannak előzményei. Az igaz, hogy egy idegen emberrel tiszteletteljesen illik viselkedni. Viszont ha előzőleg az az ember fellökött a buszon, vagy eléd tolakodott a boltban, akkor nem érdemel tiszteletet. Lehet ettől függetlenül háborús hős, békeharcos, vagy elnök, de az, hogy illetlenül, megkérdezés helyett fellökjön vagy elédtolakodjon, megengedhetetlen.

"Ez a nevtel3n tipikus ellenpéldája ennek, akkora arca van hogy nem igaz, így hozzá én is úgy viszonyulok, ilyen egyszerű . "

Nem vagyok nagyképű(nem tudom, hogy honnan vontad le ezt a következtetést), veled ellentétben. Elvárod, hogy azért, mert kiírsz pár szmájlit, és hozzáértőnek állítod be magad, már rögtön higgyenek neked. Utálom azokat, akik látatlanban mindenféle rangokkal, elismerésekkel, vagy egyebekkel próbálnak tiszteletet és/vagy elismerést "kiharcolni". Például ilyen ZoltánKvantumfizikus is, aki elvárja, hogy kvantumfizikusként kezeljük(úgy, hogy még a szakdolgozata címét sem adja meg), és elfogadjuk az állításait, mert magát úgy nevezi, ahogy. Én is hívhatom magam Albert Einsteinnek, vagy Stephen Hawkingnak, de ettől még nem lesz feltétlenül igazam. Viszont a kezdetekkor elég kedvesen viszonyultam hozzád, sőt, ZKF-hez is(azóta is bánom, hogy egyszer nagyon okos és művelt embernek neveztem).

"Azt gondolsz amit akarsz, csak még te otthon lapítottál mint a nyuszi, és fotelból szotyizgatva ültél a TV előtt, addig mi kint voltunk és szívtuk a könnygázt, minden pillanatban a testi épségünket kockáztatva, csakhogy az ilyen magadfajta fotel megmondóembereknek jobb legyen . Úgy fitymálod le ezeket ahogy akarod, de akik akkor kint voltak azok igazi hősök, és nekik nagyon sokat köszönhetsz például te is ."

Erről beszélek. Miért kéne elhinnünk, hogy kint voltál '06-ban? Honnan veszed, hogy például én nem voltam kint? És egyáltalán, miért érdemelnél tiszteletet egy vitában azért, mert 8 évvel ezelőtt könnygázt szívtál? Ha én mondjuk most kimennék az ukránokhoz, és segítenék nekik kivívni a függetlenségüket, akkor ha visszatérnék, kötelező lenne neked meghunyászkodnod előttem?

"Én ezzel csak arra akartam rávilágítani, hogy névtelenül olyan könnyen dobálóznak egyesek különféle becsmérlő szavakkal meg hasonlókkal minden ok nélkül, hogy az valami elképesztő, nem is ismerik az embert de már elhordják mindenfélének ."

Te mutatod be úgy magad, mint egy idegesítő, nagyképű, bunkóskodó idióta. Felőlem te lehetsz állatvédő, szabadságharcos, háborús veterán, hadiorvos, vagy akármi, ha te így mutatod magad, akkor ne várd el, hogy másnak lásson bárki is. De továbbmegyek: ez az egész szubjektív dolog. Nekem te a fenti ember vagy. De pl. Adamski meg már máshogy lát meg. Te engem lehet, hogy úgy látsz, ahogy, de más meg ettől függetlenül az ellenkezőjét gondolja rólam. Nem lehet egy szubjektív témában objektív véleményt hozni. Ettől függetlenl viszont nem csináltam olyat, hogy odaállítottam volna egy kérdésedhez, és nem érveket mondtam, hanem becsméreltelek. És most nézzük meg, hogy mivel nyitottál a jelenlegi kérdésemnél:


"Kedves nevtel3n !

Te annyira inkompetens vagy a történelem témában hogy az már fáj . Csak egy példa hogy szemléltessem mekkora orbitális hülyeséget mondtál : a maja Szárnyas Kígyó piramisa körülbelül harmada a Nagy Piramisnak és az építési idejét a történelemtudomány 150 évre teszi . Szerinted a háromszor akkora, sokkal precízebb kidolgozottságú monstrumot 20 év alatt húzták fel ?! És még valami, ebben a húsz évben már csak nagyon kevés történész hisz (ha van ilyen ismerősöd nyugodtan megkérdezheted őket is, ha nekem nem hiszel) és az egyiptológia azért ragaszkodik ennyire görcsösen ehhez az elmélethez, mert akkor megdőlne a síremlék elmélet, ezzel együtt meg az egész lineáris történelemtanítás (hogy az emberi civilizáció fokozatosan fejlődött és nem léteztek a múltban fejlettebb kultúrák az utánuk jövőknél) és újra kéne fogalmazni a könyveket, meg magának a történelem tanításnak az alapját is ."

A kérdésed nem csak hogy egy teljesen téves és rossz érvet tartalmaz(főleg, hogy ez az egyetlen érved), hanem még bunkóskodást és becsmérlést is. Ez csak az egyik "válaszod" a sok közül.

"e azért a tiszteletet adjuk már meg a másiknak, hogy például Anna én egyetértek veled ebben meg abban, vagy nem értek veled egyet ebben, de normálisan ."

Ha akarod, adok példákat arra is, amikor egyetértettem veled. Nem mondom, hogy teljesen hülye vagy, volt egy-két viszonylag normális megnyilvánulásod is. Viszont ameddig te nem teszed ezt, addig se nekem, se másnak nem áll módjában ezt tenni. Ha a kérdésemre a választ bunkóskodással kezded, akkor ne várd el, hogy körberajongjon bárki is, vagy tiszteletet adjon neked.

"Nem tudhatod, ki az aki ide ír vagy kérdéseket tesz fel, lehet hogy egy 10 éves kisgyerek, aki például még hisz a vámpírokban vagy hasonlókban, de azonnal ott terem vagy 5 "megmondóember" és lehordja a francba . Hát gratulálok ."

1) Nem találom teljesen normálisnak, hogy valaki 10 évesen olyan kategóriába írjon, amitől aztán lelki sérülése lehet. Nekem ennél egy kicsit töb eszem volt tizenévesen, bár ez lényegtelen, mert nem mindenki ugyanolyan.

2) Ha valaki kérdést ír ki, és nem megállapít valamit, kérdésnek álcázva, akkor nem lehurrogom, hanem próbálok neki segíteni, hogy racionálisan, vagy legalább kritikusan gondolkodjon(főként akkor, ha egyértelműen egy gyerekről van szó, egy felnőtt szerintem tud magától is szkeptikus módon gondolkodni). Ha akarod, lnikelhetek olyan kérdéseket, ahol a válaszadó gyereket megpróbáltam inspirálni, vagy megnyugtatni arról, hogy pl. nem akarja semmilyen Slenderman elkapni. Nem vagyok valamiféle Hókuszpók(hogy a törpöknél maradjunk). Tessék, én meg tisztelet szempontjából érvelhetek ezzel.

"Miért nem lehet a másikkal normálisan beszélni, még akkor is ha szerinted hatalmas hülyeséget mond ?! Ez az amire teljesen képtelen ez a nevtel3n nevű kommentelő is ..."

Erre feljebb válaszoltam, ezért csak annyit fűznék hozzá, hogy olvass el pár kérdést, amihez válaszoltam is. Apropó, tisztelet, ha elvárod, akkor legalább írd le rendesen a nevem, ha már veled is megtesszük ezt.

névte2en(csak azért, hogy segítsek a nevem leírásában)

2014. máj. 9. 14:41
 62/113 anonim ***** válasza:
30%

Ennél nagyobb hülyeséget még nem hallottam..


HA ezt megnézed akkor rájössz hogy így sem építhették 20 év alatt a piramist!


tudnod kell, hogy ez a egész egy nagy butaság..

még hogy vizet, persze a surlódást kisebbé tették..


de nem hinném hogy 2,5 percenként értek volna oda a kövekkel és építették be azt!!!

ráadásul, nem beszélve arról, hogy 2 tonnás köveket emelgettek szánra fel szánról le!


Valami most is sántít..

2014. máj. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/113 anonim ***** válasza:
93%

A kép:

[link]


"A szobor előtt álló ember egy kancsóból folyadékot locsol a szán előtti földre. Az elfogadott elmélet szerint ez a folyadék víz, de Franz Löhner szerint olajjal kevert vízzel tették még sikamlósabbá az utat és a szán csúszását."


"A faragott kőszobor 6,81 m magas (a balra található feljegyzés szerint 13 könyök volt, 1 könyök=0,524m), tömege kb. 58-60 tonna lehetett. Négyszer 43 húzó látható a képen párokban (=172 ember). Ha egy emberre 12kp erőt számolunk, a 172 munkás összesen 2064 kp húzóerőt fejt ki. If we take 12kp for each man, then the 172 haulers will exert 2'064 kp. 0,03 μs súrlódási együtthatóval számolhatunk (2064 : 60 000 = 0,03), mely reális érték az olajjal fellocsolt talajon való szán csúszását illetően."


[link]


Szakkarai sírvéset, szánon húznak egy kőszobrot. A szán előtt hajlongó munkás valamit locsol a talpak alá:


[link]


Asszír dombormű egy palota faláról, melyen szánon hatalmas kőtömböt húznak.


[link]


Hatalmas obeliszk, szánon:


[link]


Ökrökkel vont szán, több tonnás kőelemmel:


[link]


Egyiptomi szánlelet a középbirodalom idejéből (Metropolitan Museum of Art):


[link]


Többet is találtak belőle. Gondolom nem szánkázásra használták.

Bár ismerték a kereket, de több tonnás köveket nem célszerű kerekes járművel szállítani.

2014. máj. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/113 anonim ***** válasza:
25%

oké srácok, tegyetek egy 60 tonnás szobrot egy szánra légyszi, köszi


de előtte faragjátok ki, rézzel meg kövekkel , köszi !!!!

2014. máj. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/113 anonim ***** válasza:
55%

ime egy bizonyitek hogy nincsenek ufo

ha ezt meghallgatod tiszta lesz az agyad http://www.youtube.com/watch?v=94bGzWyHbu0

2014. máj. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/113 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, kijátszották az "Akkor csináld utánuk!" kártyát!

Az egyiptológia eredményeit lehet sutba dobni. Mi lesz velünk?


Pillanatnyilag ott tartunk, kedves diator, hogy akkor ugyanezt az érvet megfordítva lehet hozni először az ufók vagy atlantisziak módszereit bemutató korhű ábrázolásokat, és majd utána lejátszuk a gyakorlati bizonyítást is. "Mi" faragunk és rakodunk, ti meg lebegtettek agy- vagy hanghullámokkal, vagy mifenéről papolnak a hippi mentoraid?


--------------------

Unisz piramistemplomának gránit oszlopait szállítják hajókra pakolt szánokon:


[link]


"Őfelsége küldött engem Jeguba, hogy hozzak egy gránit álajtót és annak áldozati kövét és gránit gerendákat, és hogy hozzak a "Merenré ragyogóan megjelenik" piramis felső kamrájához gránitkapukat és áldozati köveket, úrnőm."


(Ueni vésete)

2014. máj. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/113 anonim ***** válasza:
100%

a vizes, olajos folyadék, rengeteg emberi erő és leleményesség, fejlett technológia és matematikai tudás elképzelhetetlen és sántít, de, hogy egy idegen csapat leszállt a földre valamilyen hiper eszközzel felépítette és megformálta, majd minden szerszámot és bizonyítékot eltüntetve felszívódott, az szent és sérthetetlen álláspont?


és milyen eszközzel utánozták ezt a hihetetlen formázást más épületeken, kamrákon, szentélyeken? - vagy mindent idegenek csináltak és aztán beköltöztették az embert, meg odadobtak pár szerszámot, hogy héj ezt hagyd itt aztán később megtalálják és azt hiszik ezzel csináltátok? komolyan nem értem a logikát.

2014. máj. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/113 anonim ***** válasza:
14%

nem tuolsó, nem erről van szó...


Én úgy gondolom hogy a piramisokat emberek építették és nem ufok!!!!!!!!!!!!



Ezzel azt akarom mondani, hogya piramis civilizáció kora, nem megfelelő!

Úgy gondolom, hogy 75000 évnél is idősebb pár száz évre vissza menőleg.


mit akarok ezzel mondani?


Azt hogy a piramisokat egy magasan fejlett emberi civilizáció építette!

Azt hiszem hogy az emberi fajunk nem első ezen a bolygón.

ami olvasható a lacerta interjúban is!

ez bizonyítékot ad arra a tényre, hogy mirét nem maradt fent egyetlen piramis civilizáció sem!


Kínában több száz piramis található. még sem tudunk róluk semmit, kínai kormány társainknak köszönhetően!


vagy a szovjet város PIRAMIDEN, amit piramisok vesznek körül, az embereknek még tudomása sincs ilyen elyekről..


tehát hogy lehet azt kijelenteni, hogy vízet locsóltak a homokba aztán már minden ment egyről a kettőre!



a EGYIPTOMI LELETEKET NEM VIZSGÁLJÁK A MÚZEUMOK HOGY HGOYAN KÉSZÜLTEK!

A több ezer éves edeényeket amik pontosan el lettek készítve, mestermunkaként, márványból meg nem tudom milyen acélerősségű kővekből, nem vizsgálják hogy hogyan csinálták az egyiptomiak.

Csak azt vizsgálják hogy mi volt benne, tehát lehet tej , méz vagy vízet hordtak vele, enyit vizsgálnak meg...


Kérdezem én, milyen történelem ez!!!!!!!!!!!!!!!!!



A TÖRTÉNELEM ÚGY VÉLEM, A MÚLT ESEMÉNYEIT, FÖLDRAJZI HELYÉT, IDEJÉT, ÉS EGYES DOLGOK ELKÉSZÍTÉSÉT IS KELLENE EMLÍTENIE.


MIT LÁTTOK A TÖRTÉNELEMKÖNYVETEKBEN?

-Nem láttok mást csak rajzokat, és aki elhiszi , az butáb egy tyúknál.

2014. máj. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/113 anonim ***** válasza:
85%

egy kicsit több felkiáltójel és nagybetű még jobban alátámasztotta volna a véleményed.

attól, hogy te nem olvastál más könyveket az ásatásokról és a korról, arról én nem tehetek. - ha neked a tankönyv egy gimnáziumos töri könyvből tevődik össze, az baj.

a fáraók, népek mindennapjai, élete, eszközeik, hogy hogyan készültek és miért, lakhelyük, kultúrájuk, minden le van írva és meg van indokolva. ha ilyen jól ismered a múzeumainkat, poénból bemehetnél egybe és megkérdezhetnéd, hogy az edényeik (ahogy te fogalmaztál acélerősségű kövekből), hogyan lettek elkészítve és milyen eszközzel - szerintem szívesen elmondják neked.


nem csak a lacerta interjút kell fejből vágni, hanem a doktorok és történészek több ezer oldalas beszámolóit is meg kéne nézni; mert így nem sokat lehet érdemben vitatkozni.


és ezzel nem cáfolom meg azt, hogy nem lehetett korábban fejlett civilizáció a földön, de a fent maradt leletekhez semmi közük sincsen.

2014. máj. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/113 anonim ***** válasza:
100%

mellesleg a korábbi kommentekre reagálva - a piramis építésekről is számos információk vannak. nem tudom ti miket olvastok, vagy olvastok e egyáltalán...

csak vázlatosan - a munkások csoportokra voltak osztva. mindenkinek megvolt a feladata, és volt egy felügyelőjük. versenyeket is tartottak a munkások között, pl. aki a legjobban dolgozott, több sört kapott este (igen, ilyen egyszerűek vagyunk) - a megtalált csontok mind elárulják, hogy az építkezéseken a gerincük, hátuk, válluk milyen terhelésnek volt kitéve a kőhúzások során.

le vannak írva a kamrák megépítései, hogy a munkások és fáraó kapcsolata milyen volt és sorolhatnám, egyszerűen annyi információ van, hogy hetekig lehetne olvasni.

és ezek nem a hasraütés minisztériumból kerülnek ki, hanem vizsgálatok és több éves kutatómunkák alapján.


ha valaki beéri egy megalapozatlan és a precíz, pontos részleteket, logikát nélkülöző elmélettel - akkor egészségére. csak ne verje rá a mellét, mert körberöhögik.

2014. máj. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!