Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Megvan, hogy hogyan építették...

Megvan, hogy hogyan építették a piramisokat! Ezósok, mit léptek?

Figyelt kérdés

Természetesen a kérdésemben(mert igen, a "szkeptikusok mit léptek"-kel ellenben ez igazi kérdés) az utóbbi mondatot csak szarkasztikusan írtam oda. Na de jöjjön a lényegi rész:

Az UvA fizikusainak egy csoportja rájött, hogy a piramisépítés hogyan történt igazából. Az eredeti elmélet szerint az egyiptomi dolgozók szánokon húzták végig a köveket az építéshez. Ezzel viszont az volt a probléma, hogy a homok feltorlódott a szán előtt, és az így megakadt a homokban. Djehutihotep nomarch sírjában találtak olyan rajzokat, amiken szolgák egy szobrot húznak szánon, és egy alak eközben vizet locsol a szán elé. Eddig furcsa építkezési rituálénak hitték, de a probléma megoldói rájöttek, hogy a vízlocsolással nemcsak a feltorlódást oldották meg, hanem a kellő erőkifejtést is a felére csökkentették. Egy link:

[link]

Na de a kérdések.

1) Azok, akik azt mondják, hogy az űrlények építették a piramisokat: beleillik a világképetekbe? Ha nem, akkor meg fogjátok változtatni a nézeteiteket, kikiáltjátok kamunak, vagy inkább vártok egy cáfolatra?

2) Akik azt mondják, hogy a piramisokataz egyiptomiak építették: érdekesnek találjátok? Szerintetek ez már biztos állítás, és biztosnak gondoljátok a nézeteteket, vagy inkább vártok az alátámasztásra, pontosításra?

Mindenkinek a véleményét kérdezem, elfogulatlanul, kiváncsiságból, nem provokálni akarok(a kérdés címét is csak mókából írtam így). Persze szívesen vitázok, de a fő célom az, hogy megtudjam, kinek miben befolyásolja ez(és úgy általánosságban a tudományos eredmények, felmérések, stb.) a világnézetét, a hozzáállását a dolgokhoz. Előre is köszönöm.

névte2en



2014. máj. 5. 11:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/113 anonim ***** válasza:
81%

"Djehutihotep nomarch sírjában találtak olyan rajzokat, amiken szolgák egy szobrot húznak szánon, és egy alak eközben vizet locsol a szán elé. Eddig furcsa építkezési rituálénak hitték, de a probléma megoldói rájöttek, hogy a vízlocsolással nemcsak a feltorlódást oldották meg, hanem a kellő erőkifejtést is a felére csökkentették."


Ennek csak az a szépséghibája, hogy mindezt nagyon régóta tudják. Chevrier már sok évtizede ki is próbálta és leírta. Szerinte egyébként ilyen módszerrel 6 ember simán elhúz közel 5 tonnát, ami az átlagos Nagy Piramis építőkövek több mint duplája.


Az Indexnek nyilván új. :)


Az említett Lehner-féle Nova projectben is használták a gyakorlatban.

Lehner számításai alapján a Nagy Piramis 20 éves építési ideje túlzás. 7 év is elég volt.

2014. máj. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/113 nemelfogult ***** válasza:
100%

"Lehner számításai alapján a Nagy Piramis 20 éves építési ideje túlzás. 7 év is elég volt."


Kétlem.

Kicsit számolj utána és ne csak, hogy x mennyiségű követ, (ha ez a szuper módszer igaz is) mennyi idő alatt lehetett pont A-ból B-be vinni.

A 20 év sem volt reális, a 7 év csak karosszékből, virtuális embereket irányító fantasztáknak való.

2014. máj. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/113 anonim ***** válasza:
29%

"Lehner számításai alapján a Nagy Piramis 20 éves építési ideje túlzás. 7 év is elég volt."


Igen, valószínű, akkor már legyen rögtön 7 nap :-) Itt buli van csak nekem nem szóltatok, hogy így tobzódtok a hülyeségben ? :-) Nemelfogultnak igaza van, így a fotelből könnyű okosnak lenni, de érdekes módon reprodukálni senki nem tudja .

2014. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/113 anonim ***** válasza:
78%
Annababa téged semmilyen buliba nem hívnának meg, mert csak elrontanád az okoskodásoddal :D Komolyan te vagy a hupikék törpikékből Okoska női változata :D
2014. máj. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/113 A kérdező kommentje:

"Valahogy egyik se stimmel, mert a mai Mexikó ÉSZAK Amerikában van. Tényleg jobb latin Amerikaként említeni és akkor nincs félreértés."

Nem, a maják tényleg Közép-Amerikában éltek, de tényleg jobb lenne Latin-Amerikának hívni, mert nem ez a lényeg.

"nevtel3n semmihez sem ért, csak okoskodik és az észt osztja :P"

Köszönöm, az értelmetlen hozzászólást. Lehet ez véleményed, de ettől nem leszel több. Mellesleg az okoskodásról ne önjelölt "ufológusok" beszéljenek nekem...

"Az Indexnek nyilván új. :)"

Nem. A cikkben is írják, hogy:

"A titokra már jóval korábban rájöhettek volna az egyiptológusok, ugyanis már elég régóta megtaláltak egy olyan falrajzot Djehutihotep sírjában, amely azt ábrázolja, ahogy rabszolgák egy óriási szobrot vontatnak egy szánon, amelynek az elején egy ember egy korsóból vizet önt a szán elé. A tudósok régóta vitatkoztak azon, hogy vajon milyen szerep lehetett a vízöntő figurának, de eddig azt gondolták, hogy egy megtisztulási rituálé részeként locsolta a vizet a szán elé. "

"Kicsit számolj utána és ne csak, hogy x mennyiségű követ, (ha ez a szuper módszer igaz is) mennyi idő alatt lehetett pont A-ból B-be vinni. "

Lehner már utánaszámolt, nekem nincs erre most energiám. De ha szeretnéd, később kiszámolgatom, bár nem hinném, hogy én szakvéleménynek számítanék(Lehnerrel ellentétben, ugye...).

"A 20 év sem volt reális, a 7 év csak karosszékből, virtuális embereket irányító fantasztáknak való."

Csak akkor nem mondhatjuk reálisnak, ha a Lehner eredményében kijött emberekkel számolunk. Annak a kb. 3600 embernek hibátlanul kellett dolgoznia, és átlagsebességgel. Természetesen a valóság másmilyen. Viszont ha több mint 4000 emberrel számolunk(ami még mindig lehetséges), akkor ez a szám már jóval reálisabb.

Az viszont nem igaz, hogy Lehner csak random számolt. Több kísérletet is végzett, főként a kőkifejtéssel és a kövek egyengetésével.

"Itt buli van csak nekem nem szóltatok, hogy így tobzódtok a hülyeségben ?"

Ankjskdjs, attól még, hogy nem érted a matekot, mások még lehetnek értelmesek :)

Tudtommal viszont nem vagy egyiptolúgus, a témához amatőr szinten csak nagyjából értesz, és egy kísérletet vagy számítást sem végeztél ezzel kapcsolatban. Igazam van? Köszönöm, többet nem is kell mondanom...

"de érdekes módon reprodukálni senki nem tudja ."

És még én vagyok inkompetens a témához... Nyugodj meg, az álatalad (tévesen) leírt kísérleten kívül több is van, például a NOVA projektje, aminek a vezetője a már rengetegszer említett Mark Lehner egyiptológus és régész volt.

"Komolyan te vagy a hupikék törpikékből Okoska női változata :D"

Inkább Törpojáca... Illegeti magát valami dolog előtt, amitől pozitív visszajelzést kap, mikor igazából a visszajelzés igazából pont az ellentétje a valóságnak(törpojáca ronda, Annácska meg...khmm...hát igen, ő Annácska[eredetileg síkhülyét akartam írni, csak az nem adja vissza teljesen szegény igazi agyi "kapacitását"]).

2014. máj. 6. 18:24
 36/113 anonim ***** válasza:
100%

névte2en, miért szítasz ilyen pitiáner, személyeskedő, meddő vitákat? Ez a piramis-téma tipikusan ilyen, tök felesleges szót fecsérelni rá.


Ign.

2014. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/113 anonim ***** válasza:
100%
Ja, sorry, veszekedést akartam mondani, vita nincs az ezo-rovatban :D
2014. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/113 A kérdező kommentje:

" névte2en, miért szítasz ilyen pitiáner, személyeskedő, meddő vitákat? Ez a piramis-téma tipikusan ilyen, tök felesleges szót fecsérelni rá. "

Ignoramus, nem akartam személyeskedő vitákat szítani. Sajnos ez az 'Annácska' kódnevű valami idejött, és elkezdte osztani az észt. Eredetileg véleményekre, meglátásokra vártam, amit a válaszolók egy részétől meg is kaptam.

2014. máj. 6. 19:38
 39/113 anonim ***** válasza:
70%

"Tudtommal viszont nem vagy egyiptolúgus, a témához amatőr szinten csak nagyjából értesz, és egy kísérletet vagy számítást sem végeztél ezzel kapcsolatban."


Mi az hogy tudtommal ?

1. Nem beszéltünk soha, se privátban se sehol .

2. Fogalmad sincs hogy ki vagyok .

3. Fogalmad sincs mivel foglalkozok vagy mit csinálok .

2014. máj. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/113 nemelfogult ***** válasza:
100%

"Lehner már utánaszámolt, nekem nincs erre most energiám. De ha szeretnéd, később kiszámolgatom, bár nem hinném, hogy én szakvéleménynek számítanék(Lehnerrel ellentétben, ugye...)."


Egyébként nem tőled kértem, vagy kérdezőként is és nick nélküli válaszadóként is írtál? Mindegy.


De... rendben van, ha adott ilyen információ és meggyőző, akkor visszavonom amit a 20 évről írtam. Tényleg. Úgyhogy az elkövetkező napokban szánok majd időt arra, hogy a Lehner információt megtaláljam, megértsem, feldolgozzam.

És remélem Dr. Lehner fizikailag bizonyította a számításait. Mert csak úgy győzne meg.

Sokszor kértetek éles fotós, videós bizonyítékot pl. az ufok létezésére. Az igény jogos, bár "megvalósítani" nem könnyű. Itt viszont gondolom jóval egyszerűbb. nem titkos projekt és csak van video kamerájuk.

Tehát remélem filmre van véve és meg is található a weben, hogy az adott eszközökkel hogyan, mennyi idő alatt fejtenek ki és formálnak méretre pl. egy átlagos követ a két millió közül? Aztán előlocsolgatva vagy nem, de a kőfejtőből eljuttatják a nagy piramis helyére. Ha ezt megteszik akár a kétmillióból lebontva egy átlagos napi adagra, akkor az tényleg meggyőző lenne.

De ennyi minimum kellene ahhoz, hogy az elmélet meggyőző legyen és ne csak archair science.

2014. máj. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!