Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Megvan, hogy hogyan építették...

Megvan, hogy hogyan építették a piramisokat! Ezósok, mit léptek?

Figyelt kérdés

Természetesen a kérdésemben(mert igen, a "szkeptikusok mit léptek"-kel ellenben ez igazi kérdés) az utóbbi mondatot csak szarkasztikusan írtam oda. Na de jöjjön a lényegi rész:

Az UvA fizikusainak egy csoportja rájött, hogy a piramisépítés hogyan történt igazából. Az eredeti elmélet szerint az egyiptomi dolgozók szánokon húzták végig a köveket az építéshez. Ezzel viszont az volt a probléma, hogy a homok feltorlódott a szán előtt, és az így megakadt a homokban. Djehutihotep nomarch sírjában találtak olyan rajzokat, amiken szolgák egy szobrot húznak szánon, és egy alak eközben vizet locsol a szán elé. Eddig furcsa építkezési rituálénak hitték, de a probléma megoldói rájöttek, hogy a vízlocsolással nemcsak a feltorlódást oldották meg, hanem a kellő erőkifejtést is a felére csökkentették. Egy link:

[link]

Na de a kérdések.

1) Azok, akik azt mondják, hogy az űrlények építették a piramisokat: beleillik a világképetekbe? Ha nem, akkor meg fogjátok változtatni a nézeteiteket, kikiáltjátok kamunak, vagy inkább vártok egy cáfolatra?

2) Akik azt mondják, hogy a piramisokataz egyiptomiak építették: érdekesnek találjátok? Szerintetek ez már biztos állítás, és biztosnak gondoljátok a nézeteteket, vagy inkább vártok az alátámasztásra, pontosításra?

Mindenkinek a véleményét kérdezem, elfogulatlanul, kiváncsiságból, nem provokálni akarok(a kérdés címét is csak mókából írtam így). Persze szívesen vitázok, de a fő célom az, hogy megtudjam, kinek miben befolyásolja ez(és úgy általánosságban a tudományos eredmények, felmérések, stb.) a világnézetét, a hozzáállását a dolgokhoz. Előre is köszönöm.

névte2en



2014. máj. 5. 11:45
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/113 anonim ***** válasza:
71%
csak azt nem értem, hogy, hogyan tud valaki még ennyi idő után is az Ősi Idegenekkel érvelni. már tucatszor bebizonyították, hogy mennyit beszélnek mellé egy rész alatt - nem csak a kövek és elemek anyagát, méreteit, súlyát másítják meg, még a szerszámokat is elrejtik amivel munkálták. - olyan kövekre mondják rá, hogy formálhatatlan, amit egy vésővel kalapáccsal simán formáltak... másrészt több száz épület van ahol másfél két méter magasba emeltek több tonnás köveket; azon senki nem gondolkozik mekkora nagy csoda, mert a piramis a felkapott téma - nehéz egy kicsit is hinni az emberekben, hogy valamit meg tudnak csinálni normálisan és precízen - főleg ha nem az internet előtt ülnek egész nap.
2014. máj. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/113 anonim ***** válasza:
27%
ha már az idegeneknél és isteneknél tartunk - ami a történelemben megjelenik alkotásokon, feljegyzéseken nem feltétlenül van ott, csak egy kifejezési forma. tucat festő és író használta ezeket a formákat, egy úgymond divat volt. - ez a szörnyű ezekben a műsorokban és cikkekben - elhiteti az emberrel, hogy történelem tudós és az egész tananyag meg az összes professzor egy tudatlan diplomás munkanélküli, akiknek direkt azt tanítják ami meg se történt és aztán a nagy igazságot egy netes cikkből vagy egy History Chanel műsorból fogod megtudni, mert ők most kikeresték neked. - nem azt mondom, hogy minden úgy van, ahogy tanuljuk és le van írva, de azért ennyire ne szálljunk már el.
2014. máj. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/113 anonim ***** válasza:
63%

Csak még egy fontos dolog így a végére zárszóként :

Ennél a kérdésnél is kitűnt és amit már nagyon unok, hogy úgy kezeltek mint egy kisgyereket, jöttök hupikék törpikékkel meg mesekönyvvel, csak közlöm hogy nem azért jártam meg a forradalmat és harcoltam az utcán (értetek is), hogy ilyen lekezelően beszéljetek . Én 2006-os veterán vagyok, ott voltam amikor beindult a tank és a köztévé ostrománál is, szóval egy kicsit több tiszteletet :-)


56%

Abban igazad van hogy az Ősi Idegenek sorozatban vannak ferdítések, csak egy példa :

[link]

Ezt a képet úgy magyarázzák, hogy űrhajót ábrázol, megdönthetetlen bizonyíték stb, holott egyáltalán nem így van . Ezen a képen két fáraó neve van az egyik Sethi a másik 2. Ramszesz . Ramszesz nevét évtizedekkel vésték apja neve fölé, az idő során a vakolat lekopott így jöttek létre ezek a furcsa ábrák .

De maga az alapkoncepció igaz, a múltban földönkívüliek látogattak a bolygónkra és beleavatkoztak az emberi történelembe . Ha tényleg valaki nem csak az állami történelemkönyveket és hasonlókat olvassa, hanem saját maga jár utána a dolgoknak, akkor ő is rábukkanhat megannyi bizarr ábrázolásra, ugyanolyan csészealj metszetekre amiket ma is érkeznek, repülő egyenruhás emberekre, amiknek tűz jön ki a ruhájából, stb stb . Ezt a témát nagyon komolyan kell venni, mert hiába dugjátok homokba a fejeteket, attól ez még nagyon valóságos lehetett . És azt se kell szóról szóra elhinni mint ami például az Ősi Idegenekbe van, a kulcsszó : saját magad járj utána !

2014. máj. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/113 anonim ***** válasza:
81%

saját magad járj utána - ezzel egyet értek. de az utána járás során is lejöhet többféle vélemény, lehet ami neked meggyőző bizonyíték, nekem egy másik könyv vagy gondolat menet alapján pont abba illik bele, hogy ez megdöntő bizonyíték.

másrészt, a tényferdítések ellenére én is nézem az Ősi Idegeneket, mert érdekes helyek, ötletek vannak benne. úgy nézem mint egy szórakoztató műsort.

harmadrészt, mindenkinek van saját véleménye, felesleges tényként közölni, hogy márpedig ez és ez történt. te se tudod én sem tudom, lehet rajta gondolkodni és jó, ha az ember körbejárja a témát, de ez egyelőre csak vitatéma lehet, nem tényállás.

2014. máj. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/113 anonim ***** válasza:
62%

"...szóval egy kicsit több tiszteletet"


A tiszteletet kiérdemelni szokták, nem kuncsorogni, vagy követelni. Ez nehezen fog menni, ha első kézből neandervölgyized, lefitymálod a vitapartnered mindenféle komoly érv helyett.


Ez a forradalmas kirohanásod is megfelelően naivra sikeredett. Nem véletlenül "hupikék törpikézünk".


És igen. Attól, hogy elolvassátok egy unatkozó, félművelt amerikai újságíró egyértelműen aluljáró bestsellernek és pénzmágnesnek szánt könyvét, aki atlantiszi fényjárók, vagy ufók művének akarja beállítani a piramisokat - és erre alsó tagozatos töri anyagot alulmúló "bizonyítékokat" vonultat fel - még nem lesztek szélesebb látókörűek. Ezeket a műveket pont a ti korosztályotoknak írták, akik még nem, vagy most koptak ki az iskolapadból, és a tananyagtól megcsömörlötten, mintegy lázadásként szarozzák a tanultabbak által hangoztatottakat.


Lehet. Lehet lázadozni, tudósmaffiázni, utálkozni a hivatalos eredményeken nagy tehetetlenségetekben, hisz hangotok, de még ezek a pénzhajhász new age blogok, youtube videók és könyvek hangja is lepkefing a témában több száz év alatt összegyűlt szakirodalom mellett. Aki széleslátókörűnek tarja magát annak nem árt belenéznie a The Giza Archives adathalmazába is, vagy legalább egy olyan Egyiptomról szóló könyvet kézbe venni, aminek nincs a címében a "titok" szó.


Lehet linkelgetni a francia atlantiszhívő hippik által összetákolt "Piramisok titkainak leleplezése" című fércművet, mely saját weboldala szerint is klikk-maximalizálás címén született.


Ezeknek egyetlen érve van: nem építhették ókori egyiptomiak, mert nem tudták és ma sem tudjuk. Mindent eköré építenek, ezt próbálják bizonygatni az eddigi eredményeket figyelmen kívül hagyó elferdített bizonyítékaikkal. Megoldást viszont általában nem adnak. Nem tudjuk meg belőlük, hogy ha nem az egyiptomiak, akkor kik és milyen technológiával építették fel mégis. Lehet bólogatni Childressnek az Ősi Idegenekben (akinek amúgy az egyiptológiához köze sincs), hogy szerinte valami sugárral lebegtették össze a köveket (mer' hogy máshogy?), és erre gyorsan bevágnak egy ufófejnek látszó ábrát, amiről persze egy művészettörténész gólya kapásból tudja, hogy lótuszvirág, az ufó-rajongó viszont azonnal meg is van győzve. Nem árt persze ha tudatosul közben, hogy mossák az agyunkat, ahelyett, hogy az erre való bólogatástól marha nyitottnak, befogadónak és okosnak érezzük magunkat. Mert ez mégis lazább, mint a töri óra, ahol az izzadságszagú tanár soha nem említett ilyesmit. Ez azonban nem széles látókör, csak hiszékenység.


Hiszékenység e a hivatalos tudomány állításainak hinni? Ha nem olvastunk utána, akkor az, ugyanúgy mint kritika nélkül az ezós irodalomnak. De ha laikus vitatkozók vagyunk mindkét oldalon a másikba való belelátás nélkül, akkor egyikünk sem bölcsebb a másiknál, csupán hívő. A vita pedig nem több idehányt szavaknál.


A talán nem alaptalanul szidott tudomány oldalán, még ha néha téved is vagy sötétben tapogatózik, egymásra épülő, egymást erősítő adatok vannak, különben nem tudomány. A másik oldalon viszont ad-hoc, egymásnak gyakran ellentmondó ötletelések és mesék.

2014. máj. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/113 anonim ***** válasza:
30%

"A tiszteletet kiérdemelni szokták, nem kuncsorogni, vagy követelni. Ez nehezen fog menni, ha első kézből neandervölgyized, lefitymálod a vitapartnered mindenféle komoly érv helyett. "


A tiszteletet kiérdemelni IS szokták, meg hozzátartozik a jó modorhoz . Ha találkozol az utcán egy vadidegennel, akkor legelőször gondolom tisztelettel viselkedsz vele ... Én csak azokkal beszélek úgy akik hozzám is így viszonyulnak, hol láttál te olyat, hogy Adamskivel vagy Nemelfogulttal lekezelően beszélek . Szerintem sehol, pedig nem mindig egyezik a véleményünk, de tiszteletbe tartjuk a másikat . Ez a nevtel3n tipikus ellenpéldája ennek, akkora arca van hogy nem igaz, így hozzá én is úgy viszonyulok, ilyen egyszerű .


"Ez a forradalmas kirohanásod is megfelelően naivra sikeredett. Nem véletlenül "hupikék törpikézünk". "


Azt gondolsz amit akarsz, csak még te otthon lapítottál mint a nyuszi, és fotelból szotyizgatva ültél a TV előtt, addig mi kint voltunk és szívtuk a könnygázt, minden pillanatban a testi épségünket kockáztatva, csakhogy az ilyen magadfajta fotel megmondóembereknek jobb legyen . Úgy fitymálod le ezeket ahogy akarod, de akik akkor kint voltak azok igazi hősök, és nekik nagyon sokat köszönhetsz például te is .

2014. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/113 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy te 2006-ban hol szívtad a könnygázt az a te személyes dolgod és véleményed. ezért egy fikarcnyi tisztelet nem jár; kivéve azoktól persze akik egyetértettek az eseményekkel. az alapvető emberi tisztelet és egyenlőség viszont mindenkit megillet és ezt tényleg jó lenne, ha a fórumokon megtartanák egyesek.


a te meglátásod szerint én is és sokan mások is otthon ülő nyuszik vagyunk. - te is gondolj amit akarsz.

nekem se előnyöm se becsületkérdésem sem semmilyen más indíttatásom nem volt akkor kimenni. sőt.

ezen felül megvetem és teljes mértékben elhatárolódok a politikától, és az összes azzal kapcsolatos eseménytől, tüntetéstől stb. ez pedig az én dolgom.

viszont neked sem kéne másokra ráerőszakolnod az álláspontodat ezzel kapcsolatban. ha valaki egyetért veled, egyetért ha nem nem.


mellesleg nem is ez a vita tárgya, szóval nem tudom, miért kerültünk egyáltalán ehhez a ponthoz.

2014. máj. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/113 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel csak arra akartam rávilágítani, hogy névtelenül olyan könnyen dobálóznak egyesek különféle becsmérlő szavakkal meg hasonlókkal minden ok nélkül, hogy az valami elképesztő, nem is ismerik az embert de már elhordják mindenfélének . Mi akkor szinte gyerekfejjel olyanokat láttunk amitől sírva rohantatok volna haza, úgy be voltunk sz*rva hogy nem igaz (én utána hónapokig pszichológushoz jártam), de mégis tüntettünk tovább . Szerintem ez már elmond valamit . Az hogy itt mindenki névtelenül van az egy dolog, (én is mert nem ez az igazi nevem) de azért a tiszteletet adjuk már meg a másiknak, hogy például Anna én egyetértek veled ebben meg abban, vagy nem értek veled egyet ebben, de normálisan . Nem tudhatod, ki az aki ide ír vagy kérdéseket tesz fel, lehet hogy egy 10 éves kisgyerek, aki például még hisz a vámpírokban vagy hasonlókban, de azonnal ott terem vagy 5 "megmondóember" és lehordja a francba . Hát gratulálok . Miért nem lehet a másikkal normálisan beszélni, még akkor is ha szerinted hatalmas hülyeséget mond ?! Ez az amire teljesen képtelen ez a nevtel3n nevű kommentelő is ...
2014. máj. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/113 anonim ***** válasza:
63%
Anna az általad belinkelt képekhez csak te és a hozzád hasonlóak gyártanak meséket! Én úgy gondolom, hogy az ember hajlamos belelátni nem létező dolgokat pl. egy mai ember számára ez egy katonai helikopter pedig bármi lehetett csak hasonlít a formája egy helikopterhez, és máris azt gondoljuk, hogy a régiek előre látták a jövőt. : [link] ezt a képet is az általad belinkelt képek közt találtam erről a képről egy újságíró beszél állítólag egy szakértő Dr. Isadora Demazure küldte el neki a rajzot, amit egy 3000 éves sírban talált, de nem volt hajlandó megmondani a rajz lelőhelyét. Hát nem érdekes? [link] Másrészről nehéz téged tisztelni miközben tudjuk, hogy egy troll vagy, aki mindenben ufót lát csoda, hogy még nem raboltak el. :)
2014. máj. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/113 anonim ***** válasza:
88%

persze. ez a névtelenség nagy hendikep a billentyűnyomkodásra. bátran leírnak mindent...

én is pártolom a normális viselkedést és kulturált megnyilvánulást.

sajnos valaki túl nagyra tartja a saját véleményét és olyan ordenáré lekezelő szinten áll a másikhoz, hogy csak pislogok. (itt csak a bármilyen félreértést elkerülve nem "rád" gondolok)

én is igyekszem mindig úgy írni a mondandóm, hogy közben nem vetem meg és hordom le a másik koncepcióját, maximum megkérdőjelezem, vagy megmondom mi vele a bajom. - de sajnos néha elég nehéz tartani magad, ha valaki olyan zokni szinten van, vagy akkora orbitális hülyeséget ír, hogy már nem tudom, sírjak e vagy nevessek...



59-es; nem tudom, hogy körülnéztél e a kommented előtt, de Anna ezt pont arra linkelte be, hogy ez egy téves dolog.

2014. máj. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!