Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Megvan, hogy hogyan építették...

Megvan, hogy hogyan építették a piramisokat! Ezósok, mit léptek?

Figyelt kérdés

Természetesen a kérdésemben(mert igen, a "szkeptikusok mit léptek"-kel ellenben ez igazi kérdés) az utóbbi mondatot csak szarkasztikusan írtam oda. Na de jöjjön a lényegi rész:

Az UvA fizikusainak egy csoportja rájött, hogy a piramisépítés hogyan történt igazából. Az eredeti elmélet szerint az egyiptomi dolgozók szánokon húzták végig a köveket az építéshez. Ezzel viszont az volt a probléma, hogy a homok feltorlódott a szán előtt, és az így megakadt a homokban. Djehutihotep nomarch sírjában találtak olyan rajzokat, amiken szolgák egy szobrot húznak szánon, és egy alak eközben vizet locsol a szán elé. Eddig furcsa építkezési rituálénak hitték, de a probléma megoldói rájöttek, hogy a vízlocsolással nemcsak a feltorlódást oldották meg, hanem a kellő erőkifejtést is a felére csökkentették. Egy link:

[link]

Na de a kérdések.

1) Azok, akik azt mondják, hogy az űrlények építették a piramisokat: beleillik a világképetekbe? Ha nem, akkor meg fogjátok változtatni a nézeteiteket, kikiáltjátok kamunak, vagy inkább vártok egy cáfolatra?

2) Akik azt mondják, hogy a piramisokataz egyiptomiak építették: érdekesnek találjátok? Szerintetek ez már biztos állítás, és biztosnak gondoljátok a nézeteteket, vagy inkább vártok az alátámasztásra, pontosításra?

Mindenkinek a véleményét kérdezem, elfogulatlanul, kiváncsiságból, nem provokálni akarok(a kérdés címét is csak mókából írtam így). Persze szívesen vitázok, de a fő célom az, hogy megtudjam, kinek miben befolyásolja ez(és úgy általánosságban a tudományos eredmények, felmérések, stb.) a világnézetét, a hozzáállását a dolgokhoz. Előre is köszönöm.

névte2en



2014. máj. 5. 11:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/113 anonim ***** válasza:
55%

"Kicsit számolj utána és ne csak, hogy x mennyiségű követ, (ha ez a szuper módszer igaz is) mennyi idő alatt lehetett pont A-ból B-be vinni. "


Kicsit utánaszámoltam:


Sznofru "Déli ragyogó" piramisa: 1,24 millió köbméter > ~3 év (egykorú feljegyzések szerint)


Hufu "Nagy" piramisa: 2,5 millió köbméter > ???


Bőven elég lehetett 7 év, ünnepekkel, pihenőnapokkal, ugyanazzal a technológiával és anyagokkal.


UFO vagy atlantiszi technológiával hány év jön ki?

2014. máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/113 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan arról vitáztok, hogy mekkora a piramis átmérője és, hol van Dél-amerika? mindannyian nagyon értelmesek vagytok a valódi kérdés az, hogy hogyan csinálták a piramisokat én nem hiszem, hogy bármelyikőtök bebizonyítaná a piramisok építésének technikáját a többi tudós sem tudott teljes magyarázatot adni, de majd ti bebizonyítjátok, akik azt sem tudják, hol van Dél-amerika. :D
2014. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/113 anonim ***** válasza:
22%
Az ilyen 41# válaszolókat bírom, aki otthon egy számológéppel rájött a piramisok titkára :-)
2014. máj. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/113 anonim ***** válasza:
89%
Tudjátok milyenek vagytok akár a lázadó kamaszok ti nem azért válaszoltok egy kérdésre mert az érdekelne titeket, hanem csak a másiknál akartok jobbat írni nem tudtok viselkedni más fórumokon már régen ki lennétek tiltva az a szerencsétek, hogy itt vagytok tudtok egyáltalán értelmesen beszélni egymással? nem hinném. ;)
2014. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/113 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem is átmentetek kicsit gyerekes vitába mindkét oldalról:D

Két népet amúgy tényleg hülyeség összehasonlítani ebből a szempontból, mert nem ugyanolyat építettek, más éghajlati viszonyok között éltek, más emberek voltak, más szokásokkal és kultúrával.


Akkor, aki szerint földönkívüliek csinálták. Az mondja meg, hogy mi értelme volt az idegeneknek piramist építeni? Miért nincs a piramis falában olyan hieroglif, leírás, ami egyértelműen az ufókra utalna?

Mondjuk egy kis szürke képe vagy akármi. Miért nem valami "modern" anyagból készítették, valami ötvözetből, ami nem illett volna abba a korszakba, miért kövekből?


Mint írtam már valahol szerintem nem gurigáztak , csúsztatta stb. , de ehez nem kellenek földönkívüliek. A középkori kápolnákat sem tudják már hogy építették. Az ablakaikat olyan precízen festették meg, a freskókkal, hogy nem tudják hogy kevertek olyan színtiszta festéket, olyan precíz mintát hogy csináltak. De NEM azért mert azt is az ufók csinálták. Hanem mert más kor volt, más emberek, más gondolkozás. Lecseng X korszak és már az utódok nem mindig tudják, hogy mit csináltak az elődök, mert a tudás elfelejtődik egy bizonyos szintig.


Az 1500-as években Da Vinci mennyi tervet készített...utána 400 évig senki más nem rajzolt tankokat meg miegymást. De nem azért mert Da Vinci ufó volt, hanem mert az utókor elfelejtette Da Vinci tudását és terveit egészen kb. 400 évig.


Összességében NEM a földönkívüliek építették a piramisokat, de szerintem NEM is úgy, ahogy a tudomány próbálja magyarázni ezredszerre, szinte már görcsösen és nevetségesen.

Inkább egy alternatív építészeti technológiát mondanék, amire még nem jöttek rá.


George Adamski

2014. máj. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/113 A kérdező kommentje:

"Mi az hogy tudtommal ? "

Az, hogyha értenél hozzá, akkor rájönnél, hogy a szerszámok fejlettsége eltért két térben és időben is más helyen élő népnél...

"

Egyébként nem tőled kértem, vagy kérdezőként is és nick nélküli válaszadóként is írtál? Mindegy. "

Tudom... Kicsit fura logika :D

"nem titkos projekt és csak van video kamerájuk. "

Annyira, hogy a NOVA projekt keretében valamelyik tévécsatornán(talán a NatGeon) leadtak részleteket, ha jól emlékszem.

"Az ilyen 41# válaszolókat bírom, aki otthon egy számológéppel rájött a piramisok titkára :-)"

Igen, a másik, hogy egy egyiptológus tudja legalább azt, hogy a Sznofru piramisát mennyi idő alatt építették fel, merthogy azt majdnem biztosan tudjuk.

"Két népet amúgy tényleg hülyeség összehasonlítani ebből a szempontból, mert nem ugyanolyat építettek, más éghajlati viszonyok között éltek, más emberek voltak, más szokásokkal és kultúrával. "

Egyetértek, de ezt nem nekünk kéne mondanod.

"Összességében NEM a földönkívüliek építették a piramisokat, de szerintem NEM is úgy, ahogy a tudomány próbálja magyarázni ezredszerre, szinte már görcsösen és nevetségesen.

Inkább egy alternatív építészeti technológiát mondanék, amire még nem jöttek rá."

Ezzel is nagyjából egyetértek, viszont a tudomány "görcsöködése" nélkül nem jöttek volna rá az idézett módszerre.

2014. máj. 6. 22:55
 47/113 anonim ***** válasza:
30%

"A középkori kápolnákat sem tudják már hogy építették. Az ablakaikat olyan precízen festették meg, a freskókkal, hogy nem tudják hogy kevertek olyan színtiszta festéket, olyan precíz mintát hogy csináltak."


Nem akarok minden áron kukacoskodni, de tudják :-) Például a festékeknél mond neked valamit, hogy bíborcsiga ? :-) Annak a módszerét is ismerik pedig az több ezer éve volt divat, de például a középkorban előszeretettel használtak a bíbor szín elérésére higanyszulfidot . De rengeteg más vegyianyagból és vad növényből állítottak elő különféle színeket .

A kápolnák építését miért ne tudnák ? Minden kornak megvolt a maga építészeti stílusa, tehát a sablonja amire a többi is épült . Ezt a sablont mind ismerjük, az eljárásokat is, mivel le vannak jegyezve a régi iratokban . Sokszor azt is nyilvántartásba vették, hogy a követ honnan bányászták, hogy faragták stb .

2014. máj. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/113 anonim ***** válasza:
29%

Mindenesetre az index cikkben leírtak továbbra sem életképesek.


Kihagytam egy fontosat: NEM minden kápolnáét tudják egészen pontosan visszaadni, hogyan készültek. Nem pedig az egészre értettem. Szóval félreérthető volt.

Építészetet tanultam meg művtörit.


Nem mellesleg a tudás elfelejtésének nagyban közrejátszhatott az Alexandirai könyvtár leégése és az ott tárult iratok megsemmisítése.


George Adamski

2014. máj. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/113 anonim ***** válasza:
70%

"Az ilyen 41# válaszolókat bírom, aki otthon egy számológéppel rájött a piramisok titkára :-)"


Látod, Annácska!

Nem is kell hozzá nagy bölcsesség, csak tudni kell hol keresni. Nem nagy ördöngösség ez. Te is megtehetnéd, mesekönyvek helyett, és akkor nem szaladnál bele olyan dupla logikai hátrabukfencekbe mint a múltkori maja piramisos téma.


De hát ezért szeretünk. Kell itt lennie webről okoskodó (ál)bölcseknek, és szórakoztató bohócoknak is. :)

2014. máj. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/113 anonim ***** válasza:
68%
Most nem akarok belefolyni a vitában csak felvilágosítalak titeket a lényeg az, hogy a földönkívüliek segítkeztek a munkálatokban terveket adtak a fáraók kezére, hogy felépíthesék a piramisokat íme nézetek meg a rajzokat: [link] sok civilizáció közt felfedezhető a földönkívüli jelenlét viszont sokan nem akarják ezt elfogadni márcsak azért. sem mert nem fér bele a kis buborék életükben, de a tények magukért beszélnek a neten több száz feljegyzés van erről a történelemben is sokszor megjelennek a földönkívüliek a primitív ember Isten ként írja le őket pedig csak egy nagyon intelligens és fejlett fajról van szó, akik részesei a történelmünknek.
2014. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!