Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan lehet összeszedni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet összeszedni a pénzt az élethez?

Figyelt kérdés

Itt állok 27 évesen, egyetemet végeztem, a szakmámban elhelyezkedve az átlaghoz képest jól keresek. Van barátnőm, aki fiatalabb nálam, nincs szakmája, de dolgozik eladóként.

Fizetünk mindent, amit kell, lakhatás, számlák, étel, nem szórakozunk sokat, havonta 1-2 alkalom, akkor se kell durvát elképzelni. Ezek mellett félre tudunk tenni havi 100ezret. Körülnézve a piacon szívszorítóak az árak egy lakásra is. 20 év spórolással tudnánk egyáltalán egy apró garzon magunkénak tudni? Arról nem is beszélve, hogy olyan, mint autó, nem is álmodok róla, már az, hogy létezne a tulajdonomban, a maradék megtakarítást is elvinné.

Hogyan csinálják azok, akiknek 30 évesen már 3-4 szobás házuk, új autójuk van? Tehát már jómódban alapíthatnak családot, ami jogos is, mivel 30 év felett úgy mondják, már el van késve vele az ember.

Kissé el vagyok keseredve, úgy érzem nem adhatom meg a páromnak a normális életet, amit mindenhol látunk, házzal, gyerekekkel, időnként üdüléssel.

Mit csinálok rosszul? Ti hogyan álltatok talpra?



2020. márc. 30. 12:14
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
89%
Hitel aztán albérlet helyett azt fizeted lakásnal kB, ugyan ott vagy de még is a tiéd lesz a végén nem úgy mint az albérlet. Vagy lopsz csalsz hazudsz, vagy saját céget csinálsz és abból meglehet gazdagodni ha jól csinálod és van ambíciód stb. Sajnos beosztott ként sokkal nehezebb mint vállalkozóként vagy ha nem gazdag sorból jössz az utad sincs rendesen kikovezve vagy megsegitve.
2020. márc. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Lakashitel. Autot meg minden ismerosom tud venni, nyilvan nem vadiuj, idei modelleket, de viszonylag uj autokat, de hasznaltan.
2020. márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
A lakáshitelünk futamideje 40 év, az autóé 5. Így tudtuk megcsinálni.
2020. márc. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
95%
És persze mindig járjatok nyitott szemmel. Ha láttok jobb állást, pályázzátok meg. Ragadjatok meg minden továbbképzési lehetőséget, tanuljatok nyelveket. A tanulás mindig jó befektetés.
2020. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Hitel, szülői segítség.
2020. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
56%
Küzdjél csak, ha van még erőd... :D Én feladtam a küzdelmet, és csodálatosan érzem magam. Pedig se autóm, se házam. Csak élvezem a jelent, nem törődök azzal, mi lesz holnap vagy akár a következő percben.
2020. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
54%

Ha teheted, ne fizess albit, pénzkidobás. Költözz addig vissza a szüleidhez, amíg nincs pénzed hitel önrészt kifizetni. Felveszed a hitelt és utána azt fizeted az albi helyett.


Én így csinálom most. Nettó 320-at keresek, félre tudok tenni 150-180 ezret havonta, mert nem kell albira költenem, igaz így munkába kell ingázni napi 3-4 órát, de 2 évig kibírom. Azalatt meg lehet lesz olyan barátom, akihez be tudok költözni, már volt ilyen(persze akkor a rezsit én fizettem, de még úgy is bőven félre tudtam tenni).

2020. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Szülői segítség vagy hitel. Vagy majd örökölsz. Más opció nem nagyon van.


Én az első lakásom anyukámtól kaptam. A párom oldaláról nem volt semmi, viszont mindkettőnk jól keresett. Évente 2-3 milliót sikerült eltennünk. 5 évvel később kiadtuk a kislakást és vettünk hitelre egy nagy családi házat. A törlesztőt a bérleti díjból fizetjük, de van megtakarításunk is, amiből tudnánk törleszteni, ha épp nem működne a bérbeadás.


Ismerősöm is hitelből oldotta meg. Volt neki valahonnan pár milliója, ahhoz gyűjtött 2-3 év alatt valamennyi önrészt, majd hitelre vett egy kétszobás lakást, aminek a másik szobáját kiadta. Ezzel könnyítette meg ő is a dolgát, hogy ne kelljen a teljes keresetét törlesztenie és ne albérletre szórja a pénzt.


Ismerek olyat is, aki kinn töltött 4-5 évet milliós fizetésért majd hazajött és vett egy házat.

2020. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
15%

Először is dobd ki a semmit nem érő barátnődet. Szakma nélkül lenni és elmenni eladó havi 150 ezerért a legnagyobb hülyeség. Telnek az évek a fejetek felett. Fiatalabbak nem lesztek. Gondolj bele mi lesz a gyerekvallallasnal. A nőd alig fog pénzt kapni, te eltartsz immár 3 főt.

Nem jó választás volt az a nő.

2020. márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Teremts értéket mások számára.
2020. márc. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!