Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Érezted már úgy, hogy a párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érezted már úgy, hogy a párod kevésbé szeret, ha biztonságban érzi magát melletted?

Figyelt kérdés

Az első szerelmes időszakban a párok minden percüket együtt akarják tölteni. Sok a bók, csók, figyelmesség. Nálam ez évek alatt sem hagy alább. Szinte minden alkalmat megragadok, hogy a páromhoz érjek. Ezt nem betegesen kell elképzelni, de imádom, ha össze ér a kezünk, ha elmegyünk egymás mellett. Imádok összebújva filmet nézni. Szeretem a napközbeni puszikat is. Sokat bókolok, és igyekszem mindent megtenni azért, hogy a másik a lehető legjobban érezze magát a kapcsolatban sok év után is. Ha elejt egy fél mondatot, hogy vágyik valamire, azt már intézem is. Egyszerűen az tesz boldoggá, ha a páromat boldoggá tehetem. Nyilván vannak külön programjaink is azért.


Mindig azt veszem észre, hogy az évek alatt a párom elkezd kevésbé becsülni... kevesebb a szívesség felém , magától már nem is ér hozzám, goromba viccek,.stb. Ez által én is visszaveszek, és minden egyenesbe jön. Ha esetleg kimondom, hogy szomorú és boldogtalan vagyok mellette, lehet jobb lenne külön utakon járni, akkor elkezd a "tenyerén hordozni", de csak addig, amíg nem érzi magát újra biztonságban. Sokszor már azon kapom magam, hogy mondom magamnak: hogy ne érj hozzá, ne segíts, ne vedd meg...ő úgy sem tenné meg érted +megromlik a kapcsolatunk. Na, de milyen az a párkapcsolat, ahol nem szerethetek szabadon?


Volt így már valaki? Mi a megoldás? A 3. párkapcsolatomban van már ugyanez a helyzet.


L/32



2023. júl. 11. 00:38
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Bár túl hosszú kapcsolatom nem volt még, de én 1 év után még semmi változást nem tapasztaltam se magamon, se a páromon.

Szerintem ezek az emberek nem a párjukba szerelmesek, hanem csak magába az érzésbe. Így miután az egyre jobban elgyengül, gyengül a vonzalom is.

2023. júl. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

A lány- 32- n elröhögtem magam. Azután újra végigolvastam: mi a kérdés? Hogy csodállatos, fantasztikus és zseniális vagy?


Ilyenek a kapcsolatok és kész. Ennyi.


Fiú, 43

2023. júl. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem sokan szeretnek olyan odaadón, a legtöbb embernél ez pár hónap, egy-két év, és azzal ki is fújt. Szerintem próbáld meg jobban kiválasztani az embert, figyeld meg, illetve beszélgess vele. Ha az érzelmekről, érzéseiről olyan szinten beszél, mint a 2-es válaszoló, akkor inkább ne kezdj vele. 😄
2023. júl. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés az esélye hogy pont olyan emberrel legyél kapcsolatban aki hasonlóan kötődik hozzád mint te ő hozzá.

Te úgy látod hogy mindent megteszel es a legjobb szándékkal, várva hogy majd viszonozzák ugyanezt… sajnos általában fordítva sül el ahogy a te példád is mutatja.

Ő megszokja egy idő után hogy ki van nyalva a s3gge magyarán, miért tenne erőfeszítéseket ha ennyire oda vagy érte? Ezekben az esetekben a nő elveszi a méltóságát, anyuci szerepbe kerül és nem néznek rá nőként. Nekem is nehéz volt ezt elfogadni, hisz ha olyan a szeretet nyelvem, miért nem élhetem ki pont a párom felé? De sajnos így működik, én is egy 8 éves kapcsolatban jöttem erre rá. Azt hittem én leszek a legjobb nő, ha ezeket megteszem és imádni fog, de hasonlóan jártam mint te.

Plusz amiket felsoroltál, hogy megteszel érte nagyon maszkulin energiának tűnik, a fèrfiak szoktak “adni” és a nő a befogadó, férfiasnak érzik magukat ha pl ők oldhatnak meg egy problémát, hódítanak, adnak a nőnek. Ha egy nő teszi meg ezt velük, ahogyan te is, nincs miért férfias maradjon, nincs kit meghóditson és kicsit felcserélödnek a szerepek.

Engem is akkor szerettek a legjobban amikor én voltam az első helyen saját magamnak, nem a férfi volt a központban, hanem éltem az életem és engedtem hogy kapcsolódjon hozzám, amikor akart. Próbálj meg minél többet magadra összpontosítani, ne őt tedd az első helyre az életedben, legyél boldog magaddal és meglatod hogy sokkal szívesebben kapcsolódik majd hozzád.

2023. júl. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első goromba vicc után leülnék vele őszintén, nyugodtan beszélgetni, hogy ezt ne csinálja, mert bánt, a második után ezt megismételném, a harmadik után otthagynám.
2023. júl. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ööö... ha én biztonságban érzem magam valaki mellett, akkor szeretem igazán. De volt egy gyökér exem, 3 hétig jártam vele, ő azért szakított velem, mert nem érzi azt a lángoló szerelmet, nem fél, hogy én vajon mit érzek, hanem nyugodt és biztonságos minden, szerinte meg a szerelem fáj, mert eddig csak viszonzatlan szerelmei voltak és csak azt ismeri. Remélem azóta is csak viszonzatlan volt neki és még mindig szűz :D
2023. júl. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

na en ugyanez voltam pasiban, amig ra nem jottem, hogy a masik nem viszonozza.


aztan olvastam egy mondatot, miszerint igyekezz olyan kapcsolatot talalni, ahol nem te szeretsz jobban vagy valami ilyesmi, szoval hogy az a boldogabb fel akit szeretnek es nem az, aki szeret.


ez paradoxul hangzik, de sajnos igy van. aki ennyire szereti a masikat sokkal konnyebben serul, mert kitarulkozik.

ugyanakkor nyilvan egy kapcsolat celja az lenne, hogy szabadon szerethess es viszonozva is legyen, de ez ritkan van igy.


summa summarum: egy kapcsolatert dolgozni kell, mindket felnek, nap mint nap.

ha mindig csak az egyik fel tolja, az elobb utobb kisiklik.

2023. júl. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Túl sokat adsz túl kevésért, és túl korán.
2023. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!