Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Megkéri valamikor is a kezemet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkéri valamikor is a kezemet?

Figyelt kérdés

52 hónapja vagyunk együtt a párommal (25/L 31/F). Már nagyon sokszor szóba került az esküvő, család téma (kiket hívnánk meg az esküvőre; ha gyerekünk lesz, ki vigyáz majd rá; meg ilyesmi témák).

Még kapcsolatunk elején azt mondta, ha végzek az egyetemmel, megkéri a kezemet. Idén februárban volt a diplomaosztóm. Sajna azóta sem kérte meg a kezem. :(

Amikor megkérdeztem tőle, hogy miért nem kérte még meg a kezem, azt a választ kaptam: "mert nem tudom az ujj-méretedet". Én (mivel nagyon jól ismerem őt) úgy gondolom, hogy ez nem igazán lehetne akadály, mert ő egy leleményes srác, minden helyzetben feltalálja magát. (Mivel nem hordok gyűrűt, ezért nem tud az alapján méretet venni; de olvastam már, más férfiak hogyan oldották meg ezt a kérdést.)


Szerintetek meg fogja kérni valamikor is a kezemet?


2010. szept. 10. 11:01
1 2 3 4
 11/32 anonim válasza:
51%
Nyugi! Karácsonykor akar megkérni!
2010. szept. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

11:28


Remélem nem akkor. Én mondtam neki, hogy nem ünnepek (karácsony, születésnap, stb.) alkalmával szeretném, hanem csak úgy, váratlanul, meglepetésként.

2010. szept. 10. 11:34
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem.


Első gondolatom: ha szeretne, nem lenne akadály, hogy Te "erőlteted", mert akkor számítana neki a saját (ellen)érzésein kívül az is, hogy mivel tenne Téged boldoggá. Tudja, mire vágysz,és már meg is ígérte. Kérdésedre hülye választ adott.


Mondjuk én hozzá se mennék olyanhoz, akinek rabság, teher, kellemetlenség engem elvenni. Az később is úgy fog hozzáállni, hogy "mit akarsz,örülj, hogy elvettelek" és akkor Te majd kiszolgálhatod, meg nyelheted le a dolgokat mert hogy őt nem lehet megkötni bla-bla-bla (és akkor majd pl. megy a kocsmába elszórni a pénzeteket, Téged meg otthagy a pici babával - erre amúgy is van esély, hány ilyen ír ide - na de így szerintem nagyobb...)


Nem Veled van a baj, lehet, valaki más meg örülne egy ilyen lelkes párnak, aki így számolja, mióta vannak együtt, és így várja az esküvőt...


Ami még megfordult a fejemben: az is lehet, hogy a pasi szeret Téged, de fél a házasságtól magától, fél, hogy az majd ellaposítja a kapcsolatot, pl.

2010. szept. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Hát, őszintén, nem tudom, hogy meg fogja-e valaha kérni a kezed. Az jutott az eszembe a soraidat olvasva, hogy ez miért fontos neked? Ha nem kéri meg a kezed, akkor úgy érzed, hogy kevésbé szeret, vagy akkor nem maradnál vele? Ha vele akarod leélni az életed, akkor szerintem mindegy, hogy mikor kéri meg a kezed, egyáltalán megkéri-e. Azt meg Te tudod, hogy ezen kívül stimmel-e minden közöttetek. Ha erre igen a válaszod, akkor lazulj, hogy tényleg meglepetés legyen, ha előrukkol ezzel az egyszerű, de nagyszerű kérdéssel.
2010. szept. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

"hát, vannak ilyen totojázós férfiak, ami elég bosszantó. Nem tudom, mire vár, mert ugye, ha megkéri a kezed, akkor még 1-2 év az esküvő, szóval időhúzás. Ennyi idő alatt nem ismert meg eléggé, vagy döntésképtelen?"


ezzel nem értek egyet... ez elég komoly döntés, az "időhúzás" meg nem is tudom hogyan kapcsolódik ide. elég sok szerveznivaló van egy esküvőn, a jó helyeket korán le kell foglalni, ha nem abban a városban van, ahol laktok meg pláne nehéz. (ezért van 1 évvel később..., mert ez nem egy házibuli, ahova körbehívod a haverokat, oszt haddszóljon)


sztem ha egy pasi megkéri a kezem, akkor azt előtte TÉNYLEG jól gondolja át, ha tovább tart is neki, így nehezebben bizonytalanodik el később.


egyébként meg a kérdező mondta, hogy meglepetést szeretne :) sztem a válasz a "hagyjál Kicsim, mindent megtudsz idejében ;)" típusba tartozik, úgyhogy én nem aggódnék :)

2010. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem mindegy, hogy megkéri-e.

A papír nem garancia semmire, de a végleges elköteleződés szándékát jelenti - és a szándék nagyon fontos. Mert ha a kérdező családot, férjet és gyereket szeretne, akkor annak az a módja, hogy ha a pasi ugyanezt akarja, akkor megkéri a kezét (52 hónap után ez elvárható, sőt...), ha viszont nem ugyanezek a céljai, vagy nem a kérdezővel akar családot alapítani, akkor ne hülyítse! Ha komolyan gondolja, 4 év után (sőt, hamarabb is, persze nem pár hónapra gondolok) vegye el, ha nem, ne rabolják egymás idejét.

Ha a kérdező 30-on túl jön rá, hogy a pasi sosem vette komolyan, csak jobbat várt, és szétmennek, vagy a pasi dobja, mert jön egy jobb, sokkal nehezebb lesz párt találni és családot alapítani. Nem lehetetlen, de nehezebb.


Én azt tanácsolom a kérdezőnek, hogy ha karácsonykor nem történik meg a lánykérés, nagyon komolyan üljön le beszélgetni a pasival (akár szeretnek ilyenről beszélgetni, akár nem) a jövőről, mert felesleges éveket pazarolnia egy teljesen meddő kapcsolatra. Ez sokkal többről szól, mint a gyűrű mérete.

2010. szept. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
68%

A soraidat olvasva nekem az ugrott be, megfojtod a párod. Pedig nö vagyok. Szerintem túl sokat vársz töle. Talán önmagában ez bizonytalanítja el.

Hogy szereted, az rendben van, és hogy szeretnéd, hogy elvegyen, az is.

De nem hagysz teret ennek a férfinak. Nem hagyod, hogy ö döntsön,m hajszolod, "kényszeríted".


Hagyd egy kicsit, hogy ö döntsön, megkér-e vagy sem. Ha szereted, akkor nem ezen múlik a dolog.

2010. szept. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
85%

én nem érzem, hogy fojtogatná...

saját bevallása szerint egyszer kérdezett rá, és sztem 4 év után egy 25 éves nőnél igenis jogos igény, hogy beszéljenek a dologról...


egyébként sem kell a kérdést nagykéssel a kézben feltenni, lehet egy vasárnap reggeli lustálkodás közben is... sok függ a kérdés feltételének módjától is

2010. szept. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

11:39

Ha nem kéri meg a kezemet, attól én még nem érzem úgy, hogy kevésbé szeret; és elhagyni sem fogom, mert szerelmes vagyok belé és Vele akarom leélni az életem. De én úgy szeretnék családot, hogy előtte házasság. Lehet, hogy ez hülyén hangzik, vagy sokan nem így gondolják, de én ilyen vagyok. És ezt a párom is tudja. És Ő (is) olyan családban nőtt fel, ahol (szerintem) a szülei nem is örülnének, ha pl. házasságon kívüli gyermek születne.


11:53 és 12:00

Igen, egyszer kérdeztem meg Tőle, akkor is vacsora után.

11:53-nak: szerintem ez még nem megfojtás. Előtte az elmúlt 4 évben soha nem kérdeztem Tőle. Ha kérdezték is tőlünk, hogy mikor lesz az esküvő, azt mondtuk, majd ha eljön az ideje. De én úgy érzem, azért már itt az ideje (több mint 4 év után).



Nekem másrészt azért is „fontos kérdés”, mert nem áll egyikünk sem olyan anyagi helyzetben (vagyis nem vagyunk gazdagok), hogy csak úgy „hirtelen” ki tudnánk fizetni egy esküvő költségét. Mert én pl. úgy gondoltam, hogy ha esküvőnk lesz, azt mi ketten a párommal fizetjük, és azt az összeget ugye bár össze is kell spórolni. De ha történetesen Ő úgy gondolja, hogy továbbra is „csak” együtt akar velem élni (ahogy már 4 éve), akkor azt a pénzt másra is meg lehet spórolni (akkor más célokat tűzünk ki magunknak).Nem házra és autóra gondolok, mert az szerencsére van mindegyik.

Remélem, értitek, hogy mire is gondolok valójában.

2010. szept. 10. 12:17
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem akar megkérni,ha így is megkap mindent Tőled már bocsi.Minek kötné jobban le magát. Semmi pluszt nem kapna.Már minden megvan az életetekben ami miatt a pasik el szokták venni a nőket.Együtt élés,kaja,biztonság,szóval tudod mit akarok mondani.Egy házassággal ugyanezek lennének plusz egy nagy adag kötöttség.Ha pl.elmulik a szerelem vagy vmi gond van,sokkal nehezebb kilépni belőle. Egy sima együttélésből bármikor következmény nélkül kiléphet. És hogy mért irom ezt? Én is ugyanilyen vagyok,pedig nő vagyok. Évek óta együtt vagyok a párommal,de eszem ágában sincs hozzámenni. Szeretem,de nem tudhatom nem jön-e majd az életemben más,aki még inkább elvarázsol.Hagyok egy kiskaput. Szerintem a párod is hasonlóan gondolja.

Ezen ne sértődj meg amit irtam,nem rossz számdékból teszi ezt,hanem mert hozzám hasonlóan nagy a szabadságigénye és fél lekötni magát. Vannak ilyen emberek. Szerintem beszélgess el vele erről.

2010. szept. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!