Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nem tetszik a gyűrű, amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tetszik a gyűrű, amit kaptam. Tényleg bántó, ha ezt megmondom?

Figyelt kérdés

Párom 3 év után megkérte a kezem, ennek nagyon örülök.

Viszont...


Az anyukája gyűrűjével, ami egyáltalán nem az én stílusom. Plusz nincs is jó kapcsolatom vele, nem is érzem a sajátomnak a gyűrűt...


Úgy voltam vele, hogy mielőtt lenne az eljegyzési bulink, megmondom neki és menjünk el közösen választani olyat, amilyet szeretnék kb. 16 éves korom óta. Nem gondoltam, hogy ez gond lenne, hiszen megbeszélünk mindent, együtt élünk, miért legyek előtte szégyellős?


Két barátnőm szerint ez rendben van, egy viszont azt mondja, hogy ezzel biztosan megbántom és sértésnek fogja venni.



febr. 10. 19:11
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
4%

14 vagyok, és megismételem a kérdésemet: ő kell, vagy a gyűrű?

Örülnék, ha válaszolnál.

febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
89%
Furcsa, hogy nem beszélte meg veled a lánykérést és a gyűrűt. Honnan tudta, hogy hozzá akarsz menni? Ha megbeszéltétek, akkor bocs.
febr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

21. válaszoló, idióta kérdésekre nem fogok válaszolni.


22. válaszoló, 3 éve vagyunk egy pár, kis túlzással azóta együtt is élünk. Tavaly vásároltunk telket, jelenleg építkezünk, így szerintem elég nyilvánvaló, hogy együtt tervezzük az életünket... :D

Beszéltünk korábban is az eljegyzésről már, de nekem az nagyon illúzióromboló, mikor a lánykérést is pontról pontra átbeszéli egy pár.

febr. 10. 20:36
 24/48 anonim ***** válasza:
84%

"ő kell, vagy a gyűrű?"


Ha már ennyire erőlteted ezt a kérdés, leírnád, hogy a te logikád szerint miért kellene választania a vőlegénye és egy gyűrű között?

febr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
92%

Hát pedig, lehet, hogy akkor elkerülhettétek volna ezt a malőrt...

Minden esetre nincs más opció, mint leülni és beszélni vele erről, meg új gyűrűt választani, különben hátralévő életedben nézegetheted anyós brilljét az ujjadon.

febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
88%

Bocs Kérdező, de ahogy olvastam a kérdésed már hallom is az anyósod rikácsolását ha valamikor (ne legyen így) szakítanátok. Most azonnal add vissza a gyűrűmet!! :)

Teljesen igazad van, mondd csak el a vőlegényednek, hogy neked ez nincs rendben. Amúgy más dolgokban kíváncsi a véleményedre?

febr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
76%

Van ahol szokás az anyuka eljegyzési gyűrűjét tovább vinni. Főként külföldön, de itthon is vannak olyan családok akiknél hagyomány. Ők nem fúj használt gyűrűként néznek rá, hanem afféla hagyománykényt. Ismerek ilyen csaladot vagy az 5 nő koptatja a gyűrűt. Nekem nem tetszik az ilyen, de ezzel arra akartam rávilágítani, hogy van ahol ez a szokás.

Kérdező mond meg neki őszintén, hogy szereted, de a gyűrűt nem érzed a magadénak. Szeretnéd, ha közösen választanátok egy másikat. Aki szerint fontosabb a gyűrű mint a pasi gondolkodjon el. A gyűrű (ideális esetben) az élete végéig a kezén lesz. Komolyan mindig az jusson az eszébe, hogy nem tetszik? Nem kell hazugsággal kezdeni a házasságot.

febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%

Uuu egy ilyen gyűrű szimbolikus ajándékként szép gesztus, de eljegyzési gyűrűként??

Én magamban kicsit kiakadnék és biztosan megbeszélném vele (utána).

febr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%

A családi botrány garantált, ugyanakkor: egy életed van, miért más rögeszméje szerint kellene alakítanod?

Ha nem tetszik, nem tetszik. Ennyi erővel ő is lehetett volna annyira körültekintő, hogy a stílusodnak való, hozzád illő gyűrűt választ, nem pedig letudja az anyja gyűrűjével, akit utálsz. Legalább ennyire illett volna megismernie, mielőtt ilyet lép, hogy ez neked nem jön be, mert úgy tűnhet, hogy kb. lesz..rta, hogy neked mi tetszene, ott van anyué, örülj annak. Majd amikor kiválasztjátok a karikagyűrűt, választasz egy neked való, szép eljegyzési gyűrűt is.

febr. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

Nem illúzió romboló, ha a párod tudja, hogy mire vágysz igazán. Elkerülhetted volna ezt, ha jelzed előre, hogy mi illik hozzád. Vagy hogy az öröklés szép dolog, de jellegtelennek érzed az eljegyzéshez.

Mondd el neki, hogy mit szeretnél. Nem több száz ezer forint elköltése a cél, hanem hogy neked szóljon, ne a családjának feleljen meg. Valószínűleg gyorsan túl fog lépni rajta.

Azt eddig nem írtad, hogy milyen gyűrűt néztél ki, de ha nem kerül egy vagyonba, akkor valószínűleg nem veszi ki rosszul magát a beszélgetés.

febr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!