Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem érzitek nagyon elszállva...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem érzitek nagyon elszállva az árakat? Kis esküvőt se uszol meg már 2-4 millió alatt. Hol a határ?

Figyelt kérdés

Alap eskuvo 30 fővel kihozhato 1-2 millióból, 60 fős 2-4 millió alatt nem áll meg.

Halisten van ennyi tartalék, de házunk meg nincs. Tényleg ennyit elcseszni 1 darab napra?

Ti mit gondoltok erről?


És kíméljenek azok a vélemények, hogy ti tudjatok. Igen, mi tudjuk , általánosan vagyok kíváncsi mit gondolnak erről az emberek.

Azzal nem akarok számolni, hogy visszajon, nem gondolom, hogy az embereknek van 30-40 ezer forintja per fő egy estére...



2023. febr. 5. 10:14
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak egy ebédre hívunk meg pár embert, de így is benne lesz szerintem fél millában a gyűrűkkel együtt, mivel az is onnan indul hogy 200+ ha aranyat akar az ember. Az öltöny volt eleve 50 ezer pedig konfekció.
2023. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
68%

Biztos nem költenék egy esküvőre. Semennyit. Még 100k-t sem. Nagyon maximum ha 50 ezerből ki lehetne hozni, akkor... Esetleg.

Válástól függetlenül feleslegesnek tartom. Ha szeretem a párom, akkor szeretem, nem kell ezt egy esküvővel megbélyegezni, mert biztos vagyok magunkban.

Amúgy nem csak az esküvő árak mentek el sajnos. Hanem minden más is, ami valóban fontos. A fizetés... Általában itt a gyakorin az átlag fél milliós fizetéseket olvasom, hát én még csak most értem el a 250-et...

Szóval ja. És akkor még így is kell a megtakarításnak helyet szorítani.

2023. febr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
96%
Hány hónapnyi munkával teszel félre 2-4 millió forintot? Ennek fényében mérlegeld hogy megéri-e elkölteni ennyit egyetlen napért.
2023. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
95%
Tavaly márciusban egy polgári szertartással és 20 fős kis vacsora a Trófeában mindennel együtt (gondolok itt a csokorra, ruhára, sminkre frizurára is stb) 850 ezerből kijött, úgy, hogy egy picit drágán béreltük a ruhát. Egyáltalán nem kivitelezhetetlen 1 millió alatt egy kis esküvő.
2023. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
100%
1 éve még nem voltak így elszállva az árak.
2023. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
94%

#12

Ez is egy álláspont. De ettől még nagyon sok ember szeretne házasodni, mert nekik ez fontos jelentéssel bír. Úgy, mint mondjuk a ballagás. Anélkül is megkapod az érettségit, a bizonyítványt, de mégis minden család igyekszik a lehetőségeihez képest megünnepelni ezt a nagy mérföldkövet.

Alapvetően maga a házasságkötés ingyenes, ha hétköznap hivatali időben mennek. Ezen kívül pedig mindenki egyéni döntése, hogy mennyit tud vagy akar rá költeni.

Például a menyasszonyi csokor háromszor annyi, mint egy "sima" csokor, ugyanazokkal a virágokkal. Van olyan menyasszonyi ruha, ami annyiba kerül, mint egy középkategóriás autó. Csak azt egyszer hordod, utóbbit akár egy életen át használod.

Sajnos ez mindig is így volt, hogy ami az esküvővel kapcsolatos, azt pofátlanul túlárazzák, mert lesz, aki megfizeti.

2023. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
36%
Pedig tényleg ti tudjátok. Én sose akartam esküvőt, mindegy volt, hogy milyen árak vannak. Ma egy 2 tanús minimált el tudnék képzelni, ha nagyon muszáj. Innen nézve nyilván rohadt nagy pazarlás. Örülnék, ha ez lenne a legnagyobb problémám. Jelenleg jobban érdekel, hogy legyen hol laknom és elég legyen hó végéig a pénzem, ne kapcsolják ki a gázt, áramot. Ha tele lennék pénzzel, akkor se költenék ilyen baromságra, mert a hideg kiráz tőle. Nem csak a pénzt sajnálom, az időt is. Látom a házasodókat (főleg a nőket), hogy előtte fél-egy év másról se szól, csak a szervezésről. Nekem ehhez nem lenne se időm, se kedvem. Kb.csak jobb dolgokat tudok elképzelni a ruha próbálgatástól, dekor válogatástól, torta kóstolgatástól, meg egyéb hülyeségektől.
2023. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
80%
De a nászajándéknak szánt pénz nem fedezi a költségeket? Vagy legalább nagy részét?
2023. febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
39%
Ugyan már. Szűk családi körben minden felesleges pompa nélkül olcsón kihozható. Csak sokan elfeljtik, hogy miről is szól az esküvő.
2023. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

Szerintem legjobb esetben is a fele jönne vissza. Válságban ki tud ennyit adni...?


Tehát wkkor us menne minimum 1 millió a levesbe. Így sose lesz házunk. :(

2023. febr. 5. 12:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!