Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem érzitek nagyon elszállva...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem érzitek nagyon elszállva az árakat? Kis esküvőt se uszol meg már 2-4 millió alatt. Hol a határ?

Figyelt kérdés

Alap eskuvo 30 fővel kihozhato 1-2 millióból, 60 fős 2-4 millió alatt nem áll meg.

Halisten van ennyi tartalék, de házunk meg nincs. Tényleg ennyit elcseszni 1 darab napra?

Ti mit gondoltok erről?


És kíméljenek azok a vélemények, hogy ti tudjatok. Igen, mi tudjuk , általánosan vagyok kíváncsi mit gondolnak erről az emberek.

Azzal nem akarok számolni, hogy visszajon, nem gondolom, hogy az embereknek van 30-40 ezer forintja per fő egy estére...



2023. febr. 5. 10:14
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
27%

28-as!

De azért érzed, hogy ezzel csak áltatod magad? Értelmes emberek között nincs jelentősége, hogy magától adja, vagy egyszerűen ennyibe kerül. Én is jobban örülnék, ha ilyenre hívnának.

Viszont semmi probléma, ahogy írtam, aki megsértődik, az így járt.

Egyébként én nem akarok esküvőt, teljesen feleslegesnek tartom. Pontosabban a lakodalom részét. Össze lehet házasodni két tanúval.

2023. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
68%
14-es vagyok. Nekünk 850 ezer volt mindennel együtt és 1 millió 200 ezer jött vissza és kb 20-25 fő jött el. Nem mondtuk senkinek, de mivel akkor már várandós voltam, mindenki pénzt adott nászajándékként. Szóval nekünk az egész visszajött és egy kis plusz is maradt.
2023. febr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
74%
Ha belépőt kérnél is szűk lenne az a kör elhiheted. :D
2023. febr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:

Szerintem ali rég tartotta az esküvőt inkább ne peldalozzon az en tesóm par éve flancos esküvőt tartott, intenzív eljott akit akart, kb 60 fő.

Került kb 1 misibe, visszajott kb. 1.5 millió.


Jelenleg nem nagyon találkoztam 25 ezer alatt erel-ital menusorral. És akkor szallast meg nem inteztel.

Az embereknek nincs annyi pénze, hogy az esküvő visszajojjin. Szerintem.

És persze nem is ezért tartanám!!!! Csak ezek tények.

2023. febr. 5. 14:35
 35/50 anonim ***** válasza:
25%

33-as!

Nem is jó kifejezés a belépő kérés, inkább megbeszélném a meghívottakkal, hogy egyszerűsítsünk.

2023. febr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem aki bármennyit is visszavár az ne tartson semmit, elégedjen meg az anyakönyvvezetős résszel. Mert az akkor úgy néz ki, hogy te akarsz esküvőt, banzájt, te akarod magad egy közönség előtt ünnepeltetni, illegetni magad életed szép fehér rucijában de ezt nem akarod maradéktalanul megfizetni, legalábbis a közönséget hozzá semmiképp pedig arra nagy szükséged van, hogy azért téged lássanak már, ne a négy falnak lagzizzad magad. Fura hozzáállás ne haragudjatok.
2023. febr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
77%

36-os!

Tényleg, ez mégjobb, mint az én költség elosztós gondolatom!

2023. febr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem a lakodalom abból az időből maradt, amikor még nem igazán volt más szórakozási lehetőség, ráadásul mindenki tartott, amikor eljött az ideje. Így mindenki mindekit meghívott (faluban, családban) Mondhatjuk, hogy a ráfordított költségeket "leszórakozta" mindenki, amikor őt hívták meg mások. Ilyen értelemben megérte. Most viszont már nem itt tartunk, meg ebben is túlzásokba esett az emberiség, azért irreálisan magasak az árak.
2023. febr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éve volt az esküvőnk. Már akkor sem volt olcsó buli egy lakodalom, azóta meg minimum másfélszerese. De, nagyon drága. Azt viszont mindenki döntse el maga, hogy neki megéri-e vagy sem arra a napra eltapsolni ennyi pénzt. Könnyen ítélkezünk, de aki 10 év alatt gyűjt össze 3-4 millió forintot, az nyilván máshogy áll hozzá mint az, aki fél év alatt és nem hiányzik máshonnan égetően az az összeg.

A 65 fős esküvőnkön, lagzinkon nem volt semmi extra. Több szolgáltatói ajánlatot is kértünk, több helyszínt is megnéztünk, kerestük mindenből az olcsót, vagy legalábbis a vállalható árkategóriát. Így is 3,3 millió lett, a fele jött kb. vissza. De ha azt nézem, hogyha csak egy pár arany karikagyűrűt szeretnétek, egy-egy normális ruhát, egy fotóst, meg mondjuk a szűk családdal egy ebédet egy étteremben, az is valahol nyaldossa már az egy milliót.

Ha nektek az a pénz kell házra, akkor el kell dönteni, hogy melyik vágy a fontosabb és arra fordítani. Én nem éreztem pénzkidobásnak és nem is bántam meg az esküvőnket, mert ez csak pénz. Könnyen jött, könnyen ment. Ahogy mondani szokás, a halotti zakóra nincs zseb varrva. Mire költsünk, ha nem élményekre? De ezek mi vagyunk, jól kerestünk, volt hol laknunk, nem fájt. Ha fájna, akkor valószínűleg máshova tenném ezt a pénzt.

2023. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem vesztek először házat és utána spóroltok az esküvőre. Nyilván gondolom először a házra is kell spórolni, de valahogy az én értékrendembe a ház előbbre lenne mint maga az esküvő, de ezt nyilván mindenki maga tudja.
2023. febr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!