Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem érzitek nagyon elszállva...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem érzitek nagyon elszállva az árakat? Kis esküvőt se uszol meg már 2-4 millió alatt. Hol a határ?

Figyelt kérdés

Alap eskuvo 30 fővel kihozhato 1-2 millióból, 60 fős 2-4 millió alatt nem áll meg.

Halisten van ennyi tartalék, de házunk meg nincs. Tényleg ennyit elcseszni 1 darab napra?

Ti mit gondoltok erről?


És kíméljenek azok a vélemények, hogy ti tudjatok. Igen, mi tudjuk , általánosan vagyok kíváncsi mit gondolnak erről az emberek.

Azzal nem akarok számolni, hogy visszajon, nem gondolom, hogy az embereknek van 30-40 ezer forintja per fő egy estére...



2023. febr. 5. 10:14
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
77%

16#, 12-es vagyok.

Nyilván, nem is ítélem el azokat, akik házasodni akarnak, legyen az akármi miatt. Ez az én egyéni meglátásom.

2023. febr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
0%
23-as netről lehet jó áron esküvői ruhát rendelni. Pl shein-ról. Konkrétan olcsóbb, mintha itt megvennéd vagy bérelnéd.
2023. febr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:

Miért nem veszünk előbb házat, aztán esküvő? :D

Ilyen ház árak mellett 20 év múlva lehetne is esküvő...

2023. febr. 5. 16:31
 44/50 anonim ***** válasza:
100%
Így meg esküvő és 23 év múlva ház. Én a kb 3millió "kidobása" helyett 200ezerből elmennék a szülőkkel, testvérekkel vacsorázni a polgári szertartás után, a pénzből meg vennék valami értéket.
2023. febr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%
Bemész két tanúval és probblem solved. Nem kell 120 embert etetni meg stb, amikből a fele intoleráns, allergiás, vegán, paleo, etc.
2023. febr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ ki milyen esküvőt akar. Meg akar hívni mindenkit vagy csak a szűk családot és legjobb barátokat. Én az második táborba tartozom. Annak rosszabb aki nagyot szeretne de le kell mondania róla.

Sokan írják a két tanus esküvőt mintha ez annyira egyszerű lenne. Nálunk ez iszonyat gáz lenne mivel közel állunk a szüleinkhez, nélkülük nem esküdnénk. Akkor még már a testvéreket is rossz lenne kihagyni mert ők is közel állnak. Viszont a legszűkebb család lenne kb 20 fő mert azért a testvérek feleségét/férjét sértés lenne nem meghívni. Legjobb barátok akik tényleg közel állnak pluszban, az egyik házastársa van akivel ugyancsak jóban vagyunk. Tehát kb 25 fő lenne, és ez tényleg csak a legszűkebb kör, nekem nem is kellene több.


Nem írtad higy ti milyet akartok. De ha le tudjátok szűkíteni ezt mert nincs sok testvér akkor mindjárt könnyebb dolgotok van. Attol még meg lehet adni a módját, lehet szép ruha akkor is ha csak kettesben vagytok.

Rokonom csak két tanus esküvőt tartott bár külföldön de a lényeg ugyanaz mert ott is méregdrága az esküvő. Ki nézték egy szép helyet, ugyanúgy megvették a ruhát, öltönyt, volt fotós is de ennyi. Őket nem érdekelte a felhajtás része a dognak ezért nem csináltak összejövetelt. Semmilyet. Ha itthon lettek volna meghívták volna még a szülőket és testvéreket, nekik az is csak plusz 8 fő lett volna és max egy ebéd.


43. Nem tudom milyen házat/lakást akartok de azt írod megvan az esküvő pénz tehát nem kell 20 év higy házat vegyétek mert ha kicsit hozzádobtok suerintem megvan egy ház előlege. Az esküvőt viszont nem biztos hogy el kellene halasztani mert 5 év múlva már nem lesz ugyanolyan. Szerintem gondolkozzatok el hogy miről vagytok hajlandók lemondani ami az esküvőt illeti, mert úgy látom hogy ti is abban a cipőben jártok higy egyszerűen kompromisszumot kell kötni.

2023. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
91%

A jó alakú lányoknak/nőknek ajánlom én is a Shein-t ahogy 42 írta. Szoktam nézegetni ott az esküvői ruhákat és koktélruhákat is (én nem ragaszkodik a tipikus menyasszonyi ruhákhoz) bár most valamiért kevesebb a választék mint fél éve. Viszont rá kellett jönnöm hogy itt nincs nekem való. Mert ha legörgetsz a "reviews"-hoz akkor láthatod milyen ha nem 20 éves tökéletes alakú modelleken van a ruha és milyen is az anyag igazából. Ha pl el akarod takarni a karod valamennyire vagy akarsz egy kis díszítés félét akkor ami csipkének kellene hogy legyen az vagy az az olcsó műanyag kinézetű valami vagy az az olcsóbb fajta nem olyan szép túl csicsás, túl sok, nem valami izléses. És ha van egy kis felesleg rajtad pl a hasadon akkor már nem mindegy a szabás sem.

Nyilván azért olcsóbb a ruha ott mert nem készül olyan sok anyagból mint a szalonban kapható ruhák. Viszont így sok mindent kihangsúlyoz amit nem kellene. 30 felett meg már nem hiszem hogy előnyös a tüll alsó rész a ruhákon.

2023. febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
88%

47# Hidd el, ha A vonalú, akkor nagyon is előnyös. Pláne ha van egy kis rejtett fűző. Karcsú derekat csinál, a tüll meg ápol és eltakar. Ha a zsák ruhára gondolsz, ami csak térdtől fodros (sellő vagy mi), az szerintem százból egy csajnak áll jól. Vagy annak sem.

Amúgy vannak esküvős facebook csoportok. Érdemes ott nézelődni, sokan megszívták a külföldről rendelt ruháikkal. Én nem mertem anno, mert 30 ezer is fáj, ha utána kuka... 90 ezer forint volt a szalonban vett, új ruhám és 75-ért eladtam esküvő után. Szerintem jó üzlet volt. Szívesen megírom a szalon nevét, akkor nyitottak, nagyon olcsó, de szép ruhákkal boltoltak (szerintem 100% feketén egyértelműen :D). Azóta kicsit kikupálódtak, nem tudom milyen árakon adják a ruháikat...

2023. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ mit szeretnél vőfély/ceremóniamester 100-as alatt nincs, fotós 250k-tól, zenész/dj min 150k. Kaja 20-25k/fő + az ital.

Ha csak 30 fővel bulika nélkül kajáltok 4 személyes sültekkel leves, minden nélkül 160 ezer, egy torta 25-30 ezer, plusz az italok (ezzel el lehet szállni, de most számoljunk fejenként 3000 Ftal). Ruhák nagyon szépek vannak használtan 50-100 ezer között. Legyen mondjuk egy kreatív fotózás 100 ezer, ehhez haj/köröm/smink kb 30 ezer. Polgári szertartás önkormányzattól és összetevőkből függ 20-50 ezer között (két tanús falusi polgárink szombati napon 20 ezer volt).

A gyűrűt ti tudjátok, de én a nemesfémhez ragaszkodnék, mert igaz, hogy drágább, de értékálló, 200-250 körül már egész szép párok vannak.


A fent vázolt esettel ki lehet hozni egy esküvőt 700-800 ezerből, de akkor nem volt más csak egy polgári meg kaja, plusz egy fotózás, hogy legyen valami emlék is. Azért ha már van ebéd/vacsora a násznép szokott adni valamennyit.


Nekünk október végén volt az esküvőnk, (polgári szombaton, nagy lagzi vasárnap) rendes lagzival durván 4 millióból jött ki, ebből 3 millió volt a kaja-ital 80 főre, 500 a szolgáltatók, 150 a gyűrűk, 90 a torta+sütik, 150ből megvoltak a ruháink, plusz a szülőköszöntők. Sok távoli rokon volt a szállást maguknak fizették, de így is átlag 60 ezret kaptunk, pedig nem pénzes sem a család, se a baráti kör.

2023. febr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos azok az árak amiket mondasz, kb. 2 évvel ezelőttre voltak érvényesek. És az árak még csak nem is követték az egyéb termékek pl kenyér emelkedését. Előbbi nagyjából duplájára emelkedett, az esküvők költsége 1 év alatt kb. 22%-kal lett drágább. "Mennyibe kerül egy esküvői szolgáltató? Esküvői szolgáltató árak 2023" címen összeszedtem mi mennyibe kerül idén, googleben ha rákeresel erre akkor a 3. találat. Ott egy táblázatban látható mennyi volt 2022 elején, 2022 végére és most... Sajnos az emelkedés mindenkit érint :(
2023. febr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!