Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi lehet a baj a párkapcsolatu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet a baj a párkapcsolatunkkal? Nem akar feleségül elvenni életem párja.

Figyelt kérdés
Kérlek adjatok tanácsot! 10 éve vagyunk együtt a párommal, 6 éve együtt élünk, s szóba került a házasság gondolata, ami szerintem elég aktuális, mivel nem vagyunk már olyan fiatalok. Amíg általánosságban beszélünk a dologról, mindenre azt mondta rendben, eljött velem éttermeket, szolgáltatókat nézni. Sajnos nagy naivan beharangoztam a rokonoknak is, hogy lassan elérkezik a mi napunk. Mikor viszont közelegne a döntéshozatal visszakozik, kifogásokat keres. Végül ma a fejemhez vágta, nem is érti miért erőltetem ezt a dolgot, hiszen Ő sosem mondta, hogy feleségül akar venni, hiszen a kezem sem kérte meg. Ő nem akarja ez! Ezen nagyon elkeseredtem, mert számomra egyértelmű volt ez a dolog. Persze hivatalos eljegyzés nem volt, azt sem jelentettük be anno hivatalosan, hogy mostantól együtt járunk, minden természetes volt. Én azt hittem köztünk minden rendben, családot terveztünk, s most úgy tűnik mindennek vége. Arról nem is beszélve, hogy nem akad olyan nap, hogy valamelyik ismerős, barát vagy rokon meg ne kérdezze mikor lesz az esküvő. Nagyon fáj ez nekem, s természetesen nem tudok mit válaszolni. Kérlek írjatok, mit tennétek a helyemben! Köszönöm!
2011. máj. 12. 11:49
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lehet rossz tapasztalatai vannak, esetleg tudsz olyan ismerőséről akiknek vége lett a házassága? Lehet Ők jól elvoltak a házasság előtt stb... de a házasság alatt romlott meg a kapcsolatuk és emiatt lett vége. Lehet ő is ettől fél.

De sajnos elég sok negatív dolgot lehetne felhozni a párodról:

1. hosszú húza vona volt a leánykérés is (vagy talán ő úgy gondolja még ez sem volt)

2. régóta hiteget téged azzal, hogy feleségül vesz, de a válasza mindig MAJD lett (ergo, soha nem akar téged elvenni)

Nem ártott volna tisztázni a kapcsolatotok elején már, hogy mi az értékrendje a másik félnek, hogy a későbbiekben ne érjen meglepetés.

Mikor megismerkedtem a párommal már tudtuk jól a másikról, hogy akar lagzit, családot, gyerekeket, közös házat. 1,5 éve vagyunk együtt, jövőre akarunk összeköltözni és rá 1 évre akarjuk tartani az esküvőnket.

Szóval ezeket kellett volna elsősorban akkoriban tisztáznotok. De lehet meg is történt csak akkor is ugyan úgy hitegetett és mindig az ellenkezőjét mondta, mint ami van.


21/L

2011. máj. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
82%

Előző író vagyok. Találtam egy kis érdekességet részedre:

Ha a párod nem házasságpárti:

Árulkodó jelek


Kifogásokat keres, miért nem vesz el.

Halogatja a leánykérést.

Gyorsan témát vált, ha a házasság szóba kerül.

Azt mondja, házasság nélkül is szeret.


Ha a párod hét év után is azt mondja, hogy nincs még felkészülve a házasságra, netán arra várna, hogy több pénzetek legyen, a halogatás oka egyértelmű: soha nem is lesz kész a nagy fordulatra.


Ha egyenesen menekül, vagy olykor bosszúsan reagál arra, ha szóba kerül ez a témakör, nem kell rögtön arra gondolnod, hogy nem szeret téged. Könnyen lehet, hogy csak a hivatalos eskütételtől ódzkodik, amire rögtön magyarázatot adhat, ha mondjuk a szülei elváltak, méghozzá nem a legszebb körülmények között.

2011. máj. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 napietus ***** válasza:
73%
mondjuk én nem feltétlenül azért gondolkodnék el az egészen ezek után, mert ilyen-olyan okokból nem akar nősülni (szíve joga), hanem azért, mert ezt nem mondta el, hogy dönthessek, akarom-e így ezt, hanem hitegetett. magyarul átkarmolt, méghozzá egy elég fontos dologban. legközelebb mit felejt el közölni? hogy pl. eladta a lakást, ahol élünk, vagy mit? meg a szemedbe letagadja, amit korábban ő maga mondott (magyarul meghazudtol)? szóval bennem nem keltette ez az ember a leírtak alapján egy megbízható, komoly ember benyomását.
2011. máj. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam a válaszokat, de szerintem ebben a helyzetben nem az a baj, hogy nem akar elvenni, hanem az, hogy éveken keresztül kvázi hitegetett, elment veled éttermet nézni, stb. ezek után szerintem nem irreális elgondolás egy nőtől, ha azt hiszi, feleségül veszik. mert ha tisztázza már az elején, akkor szavad sem lehetne ennyi idő után, de így elfogadhatatlan.
2011. máj. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 Ferenc Péter 89 válasza:
9%

hatalmas fogyatékosságokat olvasok itt, a válaszaim a következőek:

- ha 10 év után "nem olyan fiatalon" odáig nem jutsz el, hogy értékelni tudjál egy kapcsolatot, akkor szerintem add fel az életet =D

- hogyha nem akar elvenni, az egyáltalán nem jelent semmi rosszat, én sem fogok szerintem megházasodni soha, sőt van olyan gyerekkori osztálytársam akinek nem házasok a szülei és még most is boldogok, ne ragadjunk le az 1900-as években kérlek, hogy házasodni kötelező, meg kendőt hordani és kézzel mosni...

- nyílván azért "hitegetett" hogy elkerüljön néhány hisztériás rohamot, csak amikor már odakerült a dolog, hogy tényleg házasodni kéne, akkor már megmondta hogy na jólvan elég...

- ha pedig beleédesgetted magad egy kapcsolatba, mert szerinted minden rendben, akkor az a te problémád és senki másé, nyílván neki így megfelel

2011. máj. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm válaszaitokat, többségetek nagyon rátapintott a lényegre. Néhány dologra válaszolva: valóban nem lehet valakivel valamit úgy megbeszélni, hogy a másik még a téma hallattatól is idegrohamot kap. Egy kialvatlan éjszaka után, mikor az ember fejében csak az motoszkál, hogy miért, mit rontottam el, akkor nem számít, hogy reggel van vagy este, csak oldódjon már meg a dolog. Aki azt írta, hibát követtem el, mert eddig is úgy éltünk, mintha házasok lennénk, s most miért csodálkozom, hogy nem akar elvenni, attól kérdezném, hogy hogyan lehet valakivel másképpen együtt élni? Az együttélésnek vannak szabályai, persze, hogy főz, mos, takarít az ember, törekszik a tökéletesre, a kényelemre, hogy a másik boldog legyen. ha ez nem így van, akkor minek össze költözni? Természetesen nem tisztáztuk, mikor megismerkedtünk, hogy lesz házasság vagy sem, én úgy gondolom ez később alakul ki. 4 éve voltunk együtt, mikor össze költöztünk, akkor úgy gondoltuk, mert beszéltünk róla, hogy éljünk együtt egy ideig, aztán meglátjuk, működik e így is a kapcsolatunk, lesz e esküvő vagy sem. A rossz példa mindkettőnk esetében fenn áll. Az ő szülei még akkor külön mentek, mikor az anyja várandós volt, s ő alig pár hónapos mikor el is váltak, így egyedül nevelte fel, s mivel a szülei között nagyon rossz volt a kapcsolat a házasság után, előtte pedig nagyon jó, gondolom ez is közre játszik. Az én szüleim is elváltak, mikor 2 éves voltam, de én éppen ezért úgy gondolom, nem követem a szüleim példáját, akik kapcsolatuk elején össze házasodtak, majd elváltak. Számomra nem a felhajtás, a ruha meg ilyenek a fontosak, hanem a házasság, mint a család intézménye. A tudat, hogy hivatalosan is tartozol valakihez, aki felelősséget vállal érted, veled van jóban rosszban, akire mindig számíthatsz! Igazából megértek én mindent, a rossz példát, azt a kifogást is, hogy nincsen pénzünk nagy lagzira, kicsit meg ne tartsunk, ha már ennyit vártunk, meg a félelmét is, hogy mi lesz az esküvő után, valami meg fog változni, amit ő nem akar. Csak sajnos az a baj, attól még hogy megértem, elfogadni, a lelkemben feldolgozni nem tudom. Én úgy gondolom elég türelmes voltam, vártam és vártam, mindent elhittem. Voltak időszakok mikor ő is tervezgette, legyen ez a menü, meg ez stb, ilyen öltönyöm lesz stb.... Azonban addig amíg csak tervek voltak, minden rendben volt. Valóban én is attól félek, hogy ha ebben a kérdésben nem értünk egyet, akkor mi lesz a jövőben, például, ha gyerekünk születik. Sokan úgy gondolják a házasság, csak papír, formalitás. Nem jelent sokat, nehezebb külön menni, sok a papír munka. Számomra nem ezt jeleni, hanem ennél sokkal többet! Én halálomig boldog házasságban szeretnék élni, s én csak a pozitív példákat tartom szem előtt, a negatívakat nem. Várok még kicsit, kértem tőle, ha csak a papír a baja, meg a felhajtás, a ceremónia, akkor bizonyítsa be nekem, hogy anélkül is szeret és élete végéig velem akar lenni.
2011. máj. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 A kérdező kommentje:
Elnézést, az imént megfeledkeztem, a kolléganőm bejelentkezése alatt válaszoltam önkéntelenül. Miközben a válaszokat olvastam, megfeledkeztem róla, hogy nem a saját gépemnél ülök, csak válaszoltam.
2011. máj. 13. 10:10
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok nő van így, mint te, hogy a párjuk nem akar nősülni, pedig tényleg nem tűnik olyan nagy dolognak.

Kommented alapján tényleg hitegetett téged, és nem vállalja fel a kijelentéseit.Ez szerintem rosszabb, mintha elválna.Ez arra enged következtetni, hogy más téren sem egészen őszinte.Biztos vagy benne, hogy ő kell neked?Amúgy pedig azt hogyan lehet bebizonyítani valakinek, hogy az egész életed vele akarod leélni?

2011. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
16%
Szia,az én párom szülei állandóan verekedtek,sokszor a szomszédok a rendőrséget is kihívták.21 évet húztak le egymás mellett.A párom,mikor rákérdeztem,hogy miért nem pezzegeti már az esküvőt elémtérdelt és azt mondta,hogy tudja,hogy ez már indokolt és higyjem el,hogy mindenkinél jobban szeret,de az esküvő gondolatától hányingert kap és egyszerűen nem tud megbarátkozni vele.Sokan írták,hogy ha szeret téged,akkor el fog venni.De a kérdésem az,hogy ha te szereted őt,akkor miért nem teszed meg,hogy nem mész hozzá.Szerintem nem a papíron múlik egy házasság,nem a templomtól,vagy a házasságkötő teremtől működik,egy hívő ember lehet hívő anélkül is hogy templomba jár stb.Mi tizenegy éve együtt vagyunk két gyönyörű kislánnyal és igen is működik a kapcsolatunk,szeretjük és tiszteljük egymást.
2011. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:
Hogy lehet bebizonyítani, hogy valaki szereti, tiszteli a másikat, s az egész életét vele akarja leélni? Pont az utolsó válaszadó írta le. Őszintének kell lenni, s a másik szemébe nézve elmondani, hogy valójában mit gondol, mit érez a vele kapcsolatban. Nem hitegetni, ahogy mások is írták, csak ezért, hogy elkerülhető legyen egy esetleges vita. Persze ezt fizikailag nem lehet bebizonyítani, én nem is így gondoltam, mert ki tudja mit hoz a jövő, de az is elég, ha az ember komolyan gondolja amit mond. Szeretem miért nem nyugszom bele, hogy esküvő nélkül együtt éljünk? A hitegetések, a bizonytalanságok miatt. Igazából jelenleg két választásom van. Vagy bele nyugszom, vagy tovább lépek. Úgy érzem, a hitegetések miatt megingott benne a bizalmam.
2011. máj. 13. 13:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!