Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi lehet a baj a párkapcsolatu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet a baj a párkapcsolatunkkal? Nem akar feleségül elvenni életem párja.

Figyelt kérdés
Kérlek adjatok tanácsot! 10 éve vagyunk együtt a párommal, 6 éve együtt élünk, s szóba került a házasság gondolata, ami szerintem elég aktuális, mivel nem vagyunk már olyan fiatalok. Amíg általánosságban beszélünk a dologról, mindenre azt mondta rendben, eljött velem éttermeket, szolgáltatókat nézni. Sajnos nagy naivan beharangoztam a rokonoknak is, hogy lassan elérkezik a mi napunk. Mikor viszont közelegne a döntéshozatal visszakozik, kifogásokat keres. Végül ma a fejemhez vágta, nem is érti miért erőltetem ezt a dolgot, hiszen Ő sosem mondta, hogy feleségül akar venni, hiszen a kezem sem kérte meg. Ő nem akarja ez! Ezen nagyon elkeseredtem, mert számomra egyértelmű volt ez a dolog. Persze hivatalos eljegyzés nem volt, azt sem jelentettük be anno hivatalosan, hogy mostantól együtt járunk, minden természetes volt. Én azt hittem köztünk minden rendben, családot terveztünk, s most úgy tűnik mindennek vége. Arról nem is beszélve, hogy nem akad olyan nap, hogy valamelyik ismerős, barát vagy rokon meg ne kérdezze mikor lesz az esküvő. Nagyon fáj ez nekem, s természetesen nem tudok mit válaszolni. Kérlek írjatok, mit tennétek a helyemben! Köszönöm!
2011. máj. 12. 11:49
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:
Egy valamit még nem tudok hová tenni. Hibáztam e vagy sem, mikor a barátok, rokonok kérdéseire válaszolva, hogy mikor lesz az esküvő, azt feleltem, pontosan nem tudom, de talán jövőre. Mert ugyebár nem telik el úgy találkozás, családi rendezvény, hogy valaki ne tenné fel az ominózus kérdést. Ezek után én mindig megkérdeztem a páromat, mi a véleménye,lesz e és mikor, Ő meg azt válaszolta: Persze, hogy lesz, csak gyűjtsünk rá még egy kis pénz. Majd talán jövőre. Én pedig boldogan újságoltam a családomnak, hogy itt és itt voltunk, ezt és ezt néztük meg. Kényszerítve éreztem magam, hogy elmondjam, mert úgy éreztem, ezzel kicsit vissza szorítom az ismételt kérdést: Mikor lesz lagzi? Most pedig megszégyenítve érzem magam, talán jobb lett volna egy szót sem szólni, a kérdésekre pedig azt válaszolni hogy nem tudom.
2011. máj. 13. 15:03
 42/55 napietus ***** válasza:
nem Te vagy a hibás, Te csak azt mondtad, ami legjobb tudomásod szerint igaz volt. arról, hogy átvert, enm tehetsz, persze, attól még kínos, tudom, de nehogy még Te érezd hibásnak magad...
2011. máj. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
35%

Téged kényszerített a családod, te meg a párodat - ezt értsd meg.

Jó, hogy apukád segít a lagziban, de ettől az időpont kettőtök döntése kell, hogy legyen. Talán itt tálaltál rosszul valamit :(

Nem írod, azóta beszéltetek erről, mire jutottatok?

2011. máj. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:
Igen beszéltünk róla, de 100%-os egyetértés nincsen a témában. Ő tart az esküvőtől, meg a ceremóniától, meg attól, hogy mi lesz utána. Most is azt mondja amit korábban, majd lesz, csak várjunk még egy kicsit, gyűjtsünk egy kis pénzt. Nyugodjak meg, majd lesz. Így szeret, meg úgy szeret, nincsen semmi baj velem, csak ne beszéljünk róla. Le sem tudom vakarni magamról, össze vissza ölelget, de közben nekem csak az jár az eszemben, hogy nem tudok hinni neki! Nagyon rosszul érzem magam emiatt, előre rettegek, hogy mikor fogja valaki ismét megkérdezni tőlem, hogy mikor lesz az esküvő. Ha pedig azt mondom, nem tudom, nem rajtam múlik, akkor a fejemhez vágják álljak a sarkamra, mert különben sosem lesz. Annak örülnék a legjobban, ha soha többé nem kérdezné senki!!!! Elmondtam neki, hogy számomra mit jelent a házasság, és, hogy én családba szeretnék gyerekeket szülni, nem lányfejjel, s nekem tudnom kell számíthatok e rá, ha történik velem valami. Nem is tudom, annyira nem is vágyom az egész ceremóniára. Belefáradtam és nagyon el vagyok keseredve. Mindig ugyanaz a lemez 3 éve. Aztán kicsit elfelejtődik a dolog, de valaki ismét felpiszkálja. Természetesen NEM ÉN, hanem valaki ismerős, rokon, kolléga stb...
2011. máj. 14. 10:33
 45/55 A kérdező kommentje:
... vagy éppen egy esküvői meghívás.
2011. máj. 14. 10:35
 46/55 anonim ***** válasza:
6%
Sajnos ezt a részét te rontottad el azzal,hogy világgá kürtölted.Amúgy gyerek témában legalább van egyetértés?Mert az talán még fontosabb.
2011. máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy világgá kürtöltem? Tudod az egyáltalán mit jelent? Mit gondolsz én egyesével felhívtam az összes barátnőmet, ismerősömet, rokonomat,sőt még a párom barátait rokonait is, vagy kiírtam a facebookra, hogy esküvő lesz? Hát nagyot tévedsz! Meg az a válaszadó is, aki azt írta, biztosan én kérdezgettem, "ugye feleségül veszel drágám?" a párom meg oda sem figyelt rám, csak azt válaszolta, hogy persze drágám úgy lesz! és én ezt vettem készpénznek. Komolyan mondom, pont az ilyen tapintatlan emberek, akik át sem gondolják, hogy a kérdéseikkel, hozzászólásaikkal, milyen kínos helyzetbe hozzák az embert, vagy éppen beletaposnak a lelki világukba, van tele a padlás!
2011. máj. 14. 15:44
 48/55 anonim ***** válasza:
21%

Sajnos nagy naivan beharangoztam a rokonoknak is


Pedig ezek a te szavaid,már bocs.Az volt a kérdésed,mit tennénk a helyedben,akkor ne sértődj meg,ha le is írjuk.

2011. máj. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:
Nem írtam le mindent a kérdés bevezetőjében, mert nagyon hosszú lett volna, de a kommentjeimben igen. Egyeztettem párommal, most már komolyan gondolja e a dolgot, mielőtt valamelyik rokon kérdésére azt válaszoltam, hogy majd jövőre lesz. Azt meg végképp nem írtam, hogy világgá kürtöltem volna. Ez finoman szólva is erős kifejezés. Annyira tartom magam intelligensnek, hogy szándékosan nem hozom kellemetlen helyzetbe magam. Főleg nem ilyen témában. Világosan leírtam, sajnos az a problémám, hogy a párom hitegetett, hagyta, hogy beleéljem magam a gondolatba, hogy annyi év után már mi is összeházasodunk. Hibásnak érzem magam, mert hagytam, hogy éveken keresztül hitegessen, vak voltam, mert hinni akartam neki! Nem vettem észre, hogy valójában azt sem tudja mit akar. Valóban hatalmas hiba lenne belekényszeríteni, ha nem akarja, mert az semmi jóra sem vezet. Elhagyni sem lenne ésszerű, csak azért, mert nem házasság párti. Viszont félre vezetett,ez megkérdőjelezi, a jövőben más helyzetben is ezt fogja tenni? Például, ha jönne a baba?
2011. máj. 14. 18:52
 50/55 napietus ***** válasza:
100%
sajnos sokszor csak azért hiszünk valakinek, mert hinni akarunk. ez emberi dolog, és érthető. visszaélni vele viszont gerinctelen dolog. írtam már fentebb példát: ha legközelebb is megvezet valami fontos dologban, mit csinálsz? mondjuk hitelt vesz fel a tudtod nélkül (papíron egyedülálló megteheti), vagy ilyesmi. vagy akkor mondja be az unalmast, amikor már terhes vagy. még egyszer mondom, én nagyon átgondolnám ezek után. és nem azért, mert nem házasság párti, hanem mert nem volt benne annyi gerinc, hogy ezt a szemedbe mondja, helyette hitegetett és hazudozott egy évtizeden keresztül.
2011. máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!