Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » "A szülők fizetik az esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"A szülők fizetik az esküvő összes költségét!? " Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 13:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%
Az fizeti, akinek van rá pénze. Én, mint apa, biztosan fizetni fogom a lányom esküvőjét, mert maximálisan biztosítani akarom a boldogságát, és a minél jobb indulást. Tudom, nem ezen múlik, de számít, és a lányom mindennél többet ér az életemben.
2011. júl. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%
ma 13:09: Nem úgy értettem. De számomra egyértelmű, hogy akik az esküvőn és a lagzin jelen vannak, ők mind fontos része életünknek. Amiatt fogalmaztam úgy, hogy "vendégek", mert nem ők fogják nálunk finanszírozni a költségeket!
2011. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
52%
Ha megengedhetik maguknak avagy ragaszkodnak hozzá akkor igen. Viszont ez is csak egy íratlan szokás... Szóval nem kötelező. Akinek a szülei havonta több gurigát is összetarhálnak azoknak ugyan nem probléma egy ilyen felhajtás finanszírozása.
2011. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

Régebben evidens volt, hogy a szülő állja a költséget, általában felesben, vagy vendégek arányában. Mivel a szülő választott párt, a szülő mondta meg, kit vesz el vagy kihez megy hozzá, ez volt a természetes. Később a szokás megmaradt akkor is, amikor már a többség maga váalszthatot párt, mivel a gyerekek fiatalon házasodtak, anyagi javuk nem sok volt. Ma meg már az esküvő sokszor harminc fölé tolódik, amikor a gyerek már külön is él, saját egzisztenciával rendelkezik, ezért mindkettő elfogadott. Ez alapján nem szabad ítélni.

Nekem még nem volt esküvőm, de két nővéremnek a szülők állták, az egyiknél felesben a nászokkal, a másiknál vendégek arányában (a mi oldalunkról több vendég volt, mint az övékéről, bár ez az elsőnél is így volt, mégsem engedték a sógorom szülei, hogy a szüleim többet fizessenek, azt mondták, hogy ez ugyanúgy a fiuk esküvője is, mint az ő lányuké, róluk szól, és nem a vendégekről, ezért felesben mennek csak bele).

2011. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
62%
elvileg igen. de én sose mentem volna férjhez, ha erre várok.
2011. júl. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
87%
nővéremnél a szülő fizették az esküvőt felesbe. (1 millió volt mindennel együtt szóval nem kis összeg) én nem várnám el, hogy a szülők fizessék, már így is rengeteg mindent kaptam tőlük és nem is akarnék akkora esküvőt mint nővéremé. ennek ellenére apukám meg anyukám úgy sem hagyná, hogy mindent mi fizessünk a párommal.
2011. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
59%

Régen ez volt a szokás, ma már nem. Persze ha megengedhetik maguknak akkor talán, de szerintem a párnak kellene állniuk a költségeket, legalábbis a nagyobb részét.

Nekünk jövőre lesz a lagzi, lehetett volna idén is, de inkább megvettük elsőnek a saját házunkat, emiatt csak jövőre jön össze annyi pénz.

A szülők beakartak szállni a költségekbe, de mi nem akartuk. Annyira erősködtek, hogy végül az én szüleim fizetik a fotózást, a vőlegényem szülei pedig a videót. De a többit mi fogjuk, a nászúttal együtt!


21 éves menyasszony!

2011. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
93%
Pont azért fizetik a szülők a lagzit, hogy a pár ne egy hatalmas kiadással induljon a házaséletbe.
2011. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
52%

Ha én egyszer úgy döntök, férjhez megyek, akkor az a saját döntésem, elég felnőttnek érzem magam ahhoz, hogy ne apuci fizesse a dolgaimat. Ugyanígy vagyok a menyasszonytánccal is: nem hívom meg a vendégeket azért, hogy ők dobják össze az új életem anyagi alapozását. HA lesz esküvőm. Mert szerintem inkább elutazgatjuk azt a pénzt..

Régen ez volt a szokás, de régen koponyát is lékeltek, hogy távozzon a betegség..

2011. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
83%

Manapság leginkább azért nincs így, mert míg régen 18-20 évesen már házasodtak, manapság már kitolják akár 30ig is, már együtt élnek dolgoznak gyűjtenek, a szülők még a saját lakás hitelükkel vannak elfoglalva stb. Ráadásul a mai házasulandóknak már vannak elképzelései, mit akar, hogy akar. Régen, mikor a szülők állták, akkor azt ők szervezték, a pár csak ment igent mondani, minden úgy volt, ahogy azt a szülők összerakták. Na meg régen olyan fiatalon nem is lett volna miből tartani saját maguknak, persze, hogy a szülők fizették.


Manapság is van ahol a szülők fizetik, de nem minden szülő áll úgy, hogy fizesse, meg sok úgy is van vele, hogy ha van is neki rá, "nehogy már".

2011. júl. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!