Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy lehetne olcsón megúszni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne olcsón megúszni a lagzit? Nem akarom a páromék pénzét költeni. Tippeket várok.

Figyelt kérdés
2014. aug. 30. 15:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Gondolom vidékiek, akkor megoldható hogy a kertjükben/udvarukban legyen sátor, és a rokonság főz. Persze így is van kiadás bőven, de talán így jön ki a legolcsóbbra. Ha nincs kert, akkor iskolában vagy művházban lehet termet bérelni.
2014. aug. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 gabriell88 ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mi sem akartunk sokat költeni az esküvőnkre.Eleinte 20 fős lett volna, most 70-él járunk.A párom családja elég nagy. Felőle jönnek kb 50-en.Mi azért próbáltunk spórolni.Leírom mi mennyibe fog kerülni nekünk.Nem végleges az összeg, mer még 27-ig bármi történhet


Gyűrűk: Wolfram gyűrűink lesznek 12 ezerért

Menyasszonnyi ruha,fátyol,boleró,kis táska ,80 ezer

polgári szertartás szombati napon: 10 ezer

terem bérlés-az itteni kastély egyik termét béreltük ki,mert azt szeretnénk ha mindenki tudna inni. 20 ezer

kaja,helyben főzéssel,felszolgálással hajnalig 520 ezer-6500/fő,de 80 főre főznek.

italok:30 ezer-ezt mi visszük.

zenész:60 ezer

vőfély 55 ezer

csokrok-még nem tudom, mert az anyagot mi visszük, de egy ismerős köti.

öltöny-nem tudom, mert most derült ki kihízta a régit, úgyhogy még vennünk kell.

fotós: unoka testvérem hobbi szinten fotóz és őt kértük fel erre,nászajándékba kapjuk.

meghívó-meghivodiszkont.hu-ról rendeltünk 21 db-ot 12 ezerért.Családonként küldtük ki őket.

2014. aug. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 gabriell88 ***** válasza:

esküvői torta 25 ezer-háznál,plusz 5 db torta-12 ezer

apró sütik,sósak: a rokonság csinálja.tortadísz 10 ezer.Most járunk kb 850 ezernél, de még sok minden nincs meg.Sztem 1 milliónál megállunk.

2014. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 gabriell88 ***** válasza:

oh sminke: 6500

fodrász-6500

körmös-körmös vagyok, magamnak csinálom

2014. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 gabriell88 ***** válasza:
és falusiak vagyunk.
2014. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha van ismerősnek, rokonnak háza nagy kerttel, lehet ott szervezni az esküvőt házikajával. Ha nincs, meg lehet próbálkozni azzal, hogy iskolától, művháztól stb. béreltek helyet, ott is megengedik gyakran, hogy ti hozzatok kaját-piát, mert örülnek kb., hogy jön be pluszpénz a terembérléssel. Ilyenkor az is jó, hogy az italt is ti vihetitek be, így nem kell többszörös árat kifizetni az alkoholért és az üdítőért, főleg ha van otthon elfekvőben bor-whisky stb., vagy van valamelyik rokonnak házi bora, pálinkája. Bailey's-receptek is vannak a neten egyébként :).

Ha van ismerős, aki tényleg jól fotóz (nem, nem arra gondoltam, hogy "az iphone-os kép is jó", mert olvastam már ilyet is itt... hanem aki tényleg tehetséges), videóz, esetleg fodrász, sminkes, dekoratőr, zenész, akkor lehet tőlük ajándékba kérni a szolgáltatásaikat - nyilván, ha meghívjátok, ő is kap az ételből stb., úgy illik. A dekoráció, meghívó is elkészíthető otthon kreatívan. Végső esetben a sminkedet elkészítheted te magad is, ha tudod, és a hajadat is, ha nem valami nagyon extra frizuráról álmodozol.

Ruhával a legjobban varratással lehet kijönni, és azt meg is lehet próbálni eladni utána. Főleg ha a ruha hosszú, a cipő árával is lehet trükközni - elég egy, a ruha tónusával megegyező, valamennyire elegáns cipő, nem kell ilyen 20-30ezres szatén magassarkú, mert úgyis alig látszik. Menyecskeruhának simán fel lehet venni egy olyan ruhát, ami már megvan, ma már nem fura, ha nem épp piros, bordó vagy magyaros.

Ha hagyományos a lagzi, akkor gondolom, anyósék kiakadnának, ha nem lenne zenész... ha nem, akkor azt is meg lehet csinálni, hogy magnóról menjen a zene, illetve simán meg lehet rövidíteni az esküvőt, és nem kell hajnalig tartani - akkor annyival kevesebb kaja fogy, nem kell éjfél utáni kaját biztosítani, kevesebb ital fogy.

2014. aug. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!