Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az ciki hogy ha egy pár nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ciki hogy ha egy pár nem mondta el a papnak az esküvőjük előtt hogy már van egy gyerekük?

Figyelt kérdés
Azt mondták azért nem mondják el,mert ott abba a városba nem adják össze az olyan párokat akiknek van gyerekük.DE ez nem csalás?

2014. nov. 5. 17:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
49%

#10 A jog az jog.

Az egyházjog az egyházjog.


De ha már egyházjogról van szó, akkor honnan tudja a kedves válaszadó, hogy milyen vallású a kérdező.

Nyilván keresztény, de azon belül rengeteg ágazat és felekezet van, és különbözhetnek az egyházjogok.

2014. nov. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
33%

#11 folyt.


Merthogy olyan kategorikusan kijelentette, hogy jogilag nem lehet akadály a gyerek.

2014. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
87%
Milyen szülő az, aki bármi oknál fogva is letagadja a gyerekét???
2014. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
74%

"De ha már egyházjogról van szó, akkor honnan tudja a kedves válaszadó, hogy milyen vallású a kérdező.

Nyilván keresztény, de azon belül rengeteg ágazat és felekezet van, és különbözhetnek az egyházjogok."


Nyilván a kérdés témájából adódóan az egyházjogra gondoltam, másfelől meg a polgári és az egyházi jog nem egyik egybe, tehát az egyházjog egy önálló jogrendszernek minősül, amit az egyházi házasságkötésnél figyelembe kell venniük a házasulandó feleknek is.

Onnan gondoltam, hogy katolikus felekezetre vonatkozik a kérdés, mert a Kérdező a kérdésben papot használ, ami csak a katolikusnál van, a protestáns felekezeteknél lelkésznek hívják. Másfelől a gyermekek megléte a protestánsoknál sem számít házassági akadálynak.

2014. nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
.... és az egész násznép hogy röhög, mikor mondja a pap, hogy: Itt áll előttem a szűz menyasszony... :-) De félretéve a tréfát: " A Példabeszédek 6:16–19 így szól: „E hat dolgot gyűlöli az Úr, és hét dolog utálat az ő lelkének: 1) a kevély szemek, 2) a hazug nyelv, 3) az ártatlan vért ontó kezek, 4) az álnok gondolatokat forraló elme, 5) a gonoszra sietséggel futó lábak, 6) a hazugságlehelő hamis tanú, 7) és aki szerez háborúságokat az atyafiak között.” Nincs értelme hazugsággal kezdeni, de olyat sem hallottam még, hogy ne adná össze a párt a pap, mert van gyerek. Ilyenkor a gyerek /ha kisebb/ szokta gyűrű párnát tartani, vagy a menyasszony fátylát vinni stb... Nem is értem... :-( Akkor esküdjenek más városban másik papnál. Ez esküvő, amikor Isten előtt esküt tesznek. Istennek akarnak hazudni????
2014. nov. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!