Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Huszonéves/egyetemista fiatalo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Huszonéves/egyetemista fiatalok, ti mennyire vagytok képben a nászajándékot illetően?

Figyelt kérdés

A baráti társaságból mi kezdjük a "házasodást", a többiek is 23-25 év körüliek, viszont sokan még egyetemisták és hát...kicsit más életszakaszban tartanak még. Nekik kellemetlen lenne mondani hogy hozzanak borítékot, viszont mivel a kaja-pia kombó mellett a szállást is álljuk, ezért ha bármit is szánnának nekünk, a pénz jönne jól az étkészlet helyett (2 éve együtt élünk és lakásra gyűjtünk). Csak sajnos van olyan érzésem, hogy ezt maguktól nem fognák fel, mert pl. a 70.000 Ft-os esküvői fotós áron is roppant mód meglepődött az egyikük (hogy mennyire drága, pedig ha tudná hogy manapság milyen árak vannak...).


Szóval mennyire lehet bízni abban, hogy huszonévesen is tudják hogy ilyenkor illő adni valamit?


2015. ápr. 30. 21:48
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, a kedvemért nézd meg a Szex és New York "A nő joga a cipőhöz" című epizódját. Hatodik évad, kilencedik rész.

Tudok linket, ha kell.

2015. ápr. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt költeni másra teher. Akármennyid is van.


(Azt meg honnan veszed, hogy régen örömmel osztotta szét mindenki a pénzét?)


Gondolj bele, én pl. 3 esküvőre vagyok hivatalos 1 éven belül, kettőn koszorúslány vagyok. Tudod, mennyire nehéz mindent kifizetni? Ráadásul a barátnőim szétszélednek a világban, az én esküvőmre - ha lesz egyáltalán, mert ez is egy opció - nem kapok "vissza" semmit.


És szerintem tudom, melyik részre gondol a 11-es: de komolyan, kitől kapnék csak úgy pénzt, ha bejelenteném, hogy hozzámegyek magamhoz?

2015. ápr. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
97%

Annyira lekezelően beszélsz a korosztályodról. Ha meghívnak valahová viszel valamit, szerintem ezzel a többség tisztában van.

Az más kérdés, hogy ösztöndíjból meg diákmunkából nem fognak neked borítékonként fotósra valót adni...

2015. ápr. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
95%
12-es: az az! Mikor Carrie eljegyzi magát, hogy visszakapja a cipőjét. És azt mondja: egymás döntéseit ünnepeljük egész felnőtt életünkben. Nem akarom bölcsek kövévé magasztalni a sorozatot, de az az epizód kivételesen jó és pont idevág. Tanulságos.
2015. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
95%
Nézd, kérdező, szerintem a legtöbben tisztában vannak azzal, hogy ha hivatalosak egy esküvőre, akkor illik adni is valamit. Kérdés, hogy mire telik. Nos, én sokáig énekeltem, és esküvőkön is (ingyen, nem fizettek érte), akkoriban nem volt önálló jövedelmem, így én csak a hangomat tudtam adni. Senki nem problémázott emiatt, vagy ha igen, nem tették szóvá.
2015. ápr. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
92%

Basszus egyetemisták! Én 1 forintot nem várok az egyetemista barátnőimtől, nem ezért hívom meg őket.

Ha nehezedre esik kifizetni a menüjüket, akkor ne hívd meg őket!

2015. ápr. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
97%

Másokat az izgat esküvő előtt, hogy leadják az 5 kiló feleslegüket, hogy jól fog-e állni a ruha, jó idő lesz-e, jó lesz-e a kaja. Neked mi a fő problémád? Vajon a barátaid perkálnak-e... Valószínűleg tudják, hogy esküvőre illik vinni valamit, feltehetően visznek is. Ha ennyire pénzt akartok, kérjetek. Esküvői fotós meg minek, ha csak a lóvé a lényeg? Látom magam előtt, ahogy mutogatod a képeket: "Ő a Sanyi, csak 10 ezret adott. Ő meg a Peti, ő még annyit se..."

Komolyan, nem tudom, sírjak vagy nevessek-e az ilyen kérdéseken.

2015. ápr. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
92%
Timcccs: +1
2015. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
95%
Mindenki tudja, hogy vendégségbe (pláne esküvőre) illik ajándékot adni. Szájuk is van, hogy érdeklődjenek, ugyan miféle szokások vannak, ha nem lennének tisztában az aktuális trenddel. Az viszont más kérdés, hogy megengedhetik-e maguknak. Valószínűleg borítékot adnak, amiben térítik a vacsoraköltségüket, hogy legalább pénzbe ne kerüljenek, ha már meghívtátok őket. Az étkészlet inkább nagyanyáink korában volt szokás.. Más kérdés, milyen dolog olyan alapon hívni a vendégeket, hogy az ember hasznot reméljen a jelenlétükből. Mivel tisztában vagytok az anyagi helyzetükkel, arra számítsatok, ami telik a pénztárcájukból. Nem gondolhatjátok, hogy csillagászati összegeket fognak adományozni, mikor nekik is nagy szükségük van a pénzre.. Egyetemistaként egy 70.000 forintos fotós számomra is nagy összegnek tűnt volna, miközben az én költségvetésem arról szólt, hány zsömlét tudok venni naponta.
2015. ápr. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
87%

bocs,de a kérdésed kicsit nálam is kiverte a biztosítékot...

Mi is elsőként házasodtunk a társaságunkból,23 évesen...Természetesen mi is meghívtuk a legközelebbi barátainkat..Babát vártam,évek óta együtt éltünk mi is..Elmondom,hogy nálunk hogy volt,az anyagi részre kiélezve,hiszen erre vagy kíváncsi:

A barátaink 10-12 összefogtak és befizettek minket egy nászútra,belföld 3 nap,kis szálloda,kb 2-3 ezer ft-ot jelentett ez számukra fejenként,együtt adták oda...A mi oldalunkról,h ők ott voltak, anyagilag nagyjából 100-120 ezret jelentett...és tudod mit?

Életünk egyik legszebb napján voltak velünk,ha semmit nem hoztak volna,akkor is ugyanolyan örömmel láttuk volna őket,hiszen ők azok,akikkel valóban meg akartuk osztani ezt a napot,nem pedig a kötelezően meghívott rokonok seregével...

és még egy gondolat,persze,meg kell ajándékozni a párt,de a p..m lesült volna,ha a barátaimtól bármit is ELVÁROK,örömmel fogadtuk az ajándékukat,de tőlük tényleg semmit nem vártunk..Pedig nem álszenteskedek,a rokonoknak mi is céloztunk rá,hogy borítékra"van szükségünk"

2015. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!