Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Huszonéves/egyetemista fiatalo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Huszonéves/egyetemista fiatalok, ti mennyire vagytok képben a nászajándékot illetően?

Figyelt kérdés

A baráti társaságból mi kezdjük a "házasodást", a többiek is 23-25 év körüliek, viszont sokan még egyetemisták és hát...kicsit más életszakaszban tartanak még. Nekik kellemetlen lenne mondani hogy hozzanak borítékot, viszont mivel a kaja-pia kombó mellett a szállást is álljuk, ezért ha bármit is szánnának nekünk, a pénz jönne jól az étkészlet helyett (2 éve együtt élünk és lakásra gyűjtünk). Csak sajnos van olyan érzésem, hogy ezt maguktól nem fognák fel, mert pl. a 70.000 Ft-os esküvői fotós áron is roppant mód meglepődött az egyikük (hogy mennyire drága, pedig ha tudná hogy manapság milyen árak vannak...).


Szóval mennyire lehet bízni abban, hogy huszonévesen is tudják hogy ilyenkor illő adni valamit?


2015. ápr. 30. 21:48
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
96%

22 éves vagyok,rengeteg esküvőn voltam már. A házasulandók általában mindenhol tisztában voltak azzal, hogy nem az egyetemista, saját keresettel lig-alig rendelkező barátaikból fognak meggazdagodni.

Egyébként nem tudom, ti kiket hívtatok meg, én csak olyat hívnék az esküvőmre, akivel vagyok olyan viszonyban, hogy megmondhassam, mit szeretnék, és nem esik kétségbe ő sem, ha ez nem 50ezer, hanem 5, és persze én sem.

2015. ápr. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Képben vagyok vele, hogy ilyen esetben illik adni. Más kérdés, hogy ettől nekem még nincs miből, legalábbis olyat/annyit, ami a hárpiáknak is elég megfelelő. Ha annyira kell a pénz, nem kell rongyot rázni és kész.

Jobb, ha megtanulsz jó képet vágni ahhoz, ha deficites lesz a buli, kapsz néhány jó szívvel adott, ám számodra derogáló ajándékot, és jó néhányan el se fognak menni, mert nem akarnak ciki helyzetet.

De elgondolkodtató a nászAJÁNDÉK kifejezés. Újabban célszerűbb lenne a nászkövetelés szót használni.

2015. ápr. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
91%

Ezért hülyeség ez az egész pénz adogatósdi.


Egyetemistának nincs pénze, a szülei meg minek fizessenek egy idegennek. Friss munkakezdőként az első fizetéseit az ember nem a haverja zsebébe akarja dugdosni, aztán meg a saját életére gyűjt - gyerek, utazások, hobbik.

2015. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
85%

tudhatnád, hogy az egyetemistáknak nincs pénzuk...

mikor én meghivtam a barátaimat (nem, nem egyetemisták voltak már) az eskuvonkre, a lelkukre kotottem, hogy semmit, de semmit ne ajándékozzanak. annak orulok a legjobban, ha itt lehetnek velem és egyutt unnepelhetunk. (Franciaországba mentem férjhez, én kuldtem nekik a repjegyeket, utána pedig 4 napot itt voltak nálunk)


komolyan te azt várnád el az egyetemista barátaidtol, hogy tomkodjék a zsebeteket? az agyadat mire használod, kérdezo?

2015. ápr. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

szintén első házasodók voltunk. Érdekes, a mi barátainkat azzal kellett fenyegetni, hogy ha pénzt mernek hozni, ki lesznek vágva...így az egyiktől kaptuk a hintót, ami elvitt a szertartásra (nem került pénzébe, mert van a családjának), mástól, ágyneműt, borospoharat...


Most

1. vagy teljesen töknek nézed a barátaidat, ami rád nézve irtó gáz, vagy

2. tényleg hülyék, márpedig madarat tolláról...

2015. máj. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha házasodni akarsz, akkor azért teszed, hogy összekösd valakivel az életed. Nem pedig azért, hogy olyan bulit csinálj, ami aztán visszahozza az árát.


Tőlem is kérdezgetik, hogy hogy smint legyen a nászajándék és kapásból azt mondom, hogy nem kell. Mondjuk tudom, hogy csak azért is hozni fognak, de ez érdekel a legkevésbé. Viszont az már inkább foglalkoztat, hogy jól érezze magát mindenki, és emlékezetes esküvő legyen.

2015. máj. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
22 vagyok, koleszos, magamat tartom el. Pontosan tudom, hogy eskuvore mit es mennyit illik vinni, de ezt csak akkor tudnam kivitelezni, ha 3-4 napig nem ennek. Ha meghivna valaki, akkor lemondanam, vagy csak a szertartasra mennek el. Esetleg, ha nagyon kozeli az illeto, akkor megmondanam, hogy szivesen elmegyek, de penzt nem tudok vinni, maximum desszertet tudok kesziteni. Nem bunko vagyok, csak a semmibol nem tudok adni.
2015. máj. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Átgondoltam a kérdésedet és arra jutottam: ha én a barátod lennék, nem hiszem hogy elmennék a lakodalmadba. Nem szeretem, amikor csak azt méricskélik: mennyit érek, mennyit adok.

Voltam már jópár lagzin, mindig annyit adtam, amennyit ki tudtam szorítani a fizetésemből. De tartok tőle, hogy te tényleg listán vezetnéd, ki mennyivel szállt be a "gyermevállalás előtt álló, közös új" életetekbe... Hát én ebből nem kérnék. Inkább kihagynám a lagzit, de engem senki ne nézzen le azért, mert nem adhatok annyit, amennyi szerinte megfelelő.

2015. máj. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Lekezelo vagy es nagykepu

Kepzeld tudjak de egy tanulotol nem elvaras a boritek se meg semmi se.Ne hivd meg oket es ott a penz amit rajuk koltenel

Ti kezditek a hazasodast ..pff ehhez kell gratulalni,nyertel :D

2015. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Mas eletszakaszban :D
2015. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!