Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan viseljem a nevem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan viseljem a nevem a házasságkötés után?

Figyelt kérdés
Melyik hangzik jobban szerintetek? Dabóciné Kisházi Beáta vagy Dabóci-Kisházi Beáta? 23/N

2015. máj. 20. 00:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

ahogy neked tetszik, nem mindegy mégis mi mit gondolunk? :D ez ne befolyásoljon.


én pl sehogyan nem venném fel, te ez tök mindegy :D

2015. máj. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
48%
Nekem a -né változat tetszik. A kötőjeles nekem divatb uzisnak hangzik, ha őszinte akarok lenni és bocs mindenkitől!
2015. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is a -né tettszik jobban. :) A másik eléggé elterjedt és divat lett.
2015. máj. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő elmegy, de az első jobban hangzik. Én sem szeretem különösebben a -né végződést, de én aszerint választanék, hogy melyik hangzik jobban.

Saját esetemben is problémázok ezen, mert nekem a kötőjeles verzió szörnyen hangzik, mivel egyáltalán nem illik össze a nevünk a párommal, viszont én mindneképpen le szeretném cserélni a vezetéknevem, úgyhogy lehet csak az övét veszem fel.

2015. máj. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Én az első változatot választottam, mikor összeházasodtunk, hogy azért lássák, férjnél vagyok. A második névnél nem egyértelmű. De ma már csak Dabóciné Beáta lennék a helyedben, mert mire bemutatkozol Dabóciné Kisházi Beáta néven, a keresztnevedre nem fog emlékezni a többség, úgy lefoglalja őket majd a vezetéknév megemésztése. Én így jártam legalábbis...
2015. máj. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Eufrozi válasza:
Szerintem a kötőjeles jobb
2015. máj. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
nekem a -nés változat tetszik jobban, szimplán hangalakilag, mert az nekem kicsit sok, hogy mindkét vezetéknév i-re végződik.
2015. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!