Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy eskuvo kb mennyire vesztes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy eskuvo kb mennyire veszteseges manapsag?

Figyelt kérdés
Szeretnem megkerdezni, hogy teszem fel van egy 100 fos eskuvo, ami kb masfel-ket millioba fog kerulni. Tudom josolgatni felesleges, de ez az osszeg megterul altalaban? Vagy kinek mi a velemenye/tapasztalata?

2016. nov. 24. 23:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
26%
Ha férfi vagy, akkor pénzben felbecsülhetetlen az a veszteség, ami a nősüléssel jár..
2016. nov. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
29%
Kezdjük ott, hogy nőt akarsz elvenni?
2016. nov. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%

10 ezer /fő az a nagyon minimum amibe kerül.

Ennyit meg aligha áldoznak rá az emberek. nagyon csórók! pláne 15-20-at

2016. nov. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%
Anyáméké biztos volt annyi átszámítva a mai összegekre. Igaz ott 110 relatíve jómodú ember gyűlt össze (anyám rokonai) meg pár fösvény (apám rokonai) és bumm így lett simán kifizetve úgy hogy még maradt is. Ez van, ha nagy a rokonság és nem cigánymódra potyáznak. Vagy portyáznak rossz esetben.
2016. nov. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
45%
Annak fényében, hogy relatíve nagy a vállások aránya, eléggé veszteséges. 30/f
2016. nov. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
41%
Nekunk 82 fo volt. 1.500.000 ba kerult mindennel egyutt kb. 1.200.000 jott be osszessen. Tobbre szamitottunk...
2016. nov. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%
Az egesz pofatlanul csak a penzrol szol mar.A par kijelenti,hogy naszajandekba penzt adjanak ne "hulye" ajandekokat.Akk minimum 10e/fo boritekba + ha van menyasszonytanc abba is,ill ha messzirol jott vendegek elszallasolasa amit szinten sok par veluk fizettetne ki.Mi azert csinaltunk szuk csaladi korben az eskuvonket kb 20fő es bar nem kotottunk ki semmit ,hogy miket kernenk sot tudtuk mindenki messzirol jon es az is kiadas mindenkinek ugye. Annyi embert hivtunk akiknek biztos tudtunk helyet is biztositani. Az egesz ruhaval,fotozassal stb egyutt olyan 400e-bol jott ki es vmi 300at kaptunk naszajandekba.
2016. nov. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Minden az igényeitektől, a vendégek hozzátok állásától és anyagi helyzetétől függ. Nem azért kell Őket meghívni, hogy pénzt adjanak. Persze én könnyen beszélek. Nekünk 74 fő volt az össz. létszám, kb. 1,8M-ba került és kicsit több mint 2M jött vissza, igaz ennek az 1/3-át tette ki kb. az amit a szüleinktől kaptunk. Mi azokat hívtuk meg akiket szeretünk, akikkel együtt akartunk ünnepelni és akikről úgy gondoltuk, hogy minket is szeretnek (persze ésszerű határok között, mert mindenkit nem hívhatsz meg). Mi is ráírtuk a meghívóra, hogy aki ajándékot hozna az inkább pénzt hozzon, mert lakásvásárlás előtt állunk, azzal segítenek a legtöbbet, de ezen senki sem sértődött meg, az átadásnál mindenkinek elmondtuk külön is, hogy senkitől nem várunk el semmit, sőt tudtuk, hogy van a rokonok között aki nehéz helyzetben van, neki külön rá is írtuk, hogy ne hozzon semmit, azt kérjük ajándékba, hogy legyen ott velünk.


Pont a héten olvastam egyébként egy menyasszonyi csoportban, hogy azt pedzegette egy kedves leendő ara, hogy Ő 50 főre 35 menüt rendel majd csak, mert úgysem enni mennek, meg úgysem eszik mindenki mindenből és így mennyit spórol. Na, most azért ha ez nekem vendégként a fülembe jutna baromi rossz szájízzel adnék bármit, sőt olyanról is hallottam ahol a pár kijelentette, hogy a vendégeket a tehetősebbek közül választották ki, hogy több pénzt kaphassanak és ez valahogy eljutott a násznéphez, akik tüntetőleg kivonultak a menyasszonytáncnál és egy fillért sem adtak mert felháborodtak rajta, hogy csak a pénzük kell.


Szerintem itt is él az a szabály, hogy "ne légy f457fej" és ha ezt betartod akkor nem ér majd kellemetlen meglepetés, persze, ahogy írtam feljebb, ez soktényezős.


ui.: Egy átlag vagy az átlagnál kicsit igényesebb száz fős esküvő ma már inkább a hárommilliót veri alulról (esküvőiparban dolgozom, ez az idei év kb. húsz esküvőjéből levont tapasztalat).

2016. nov. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
Májusban lesz az esküvőm, de eszembe sem jut azt számolgatni, hogy mennyire lesz nyereséges. Főleg, hogy pofátlanul kvasokba kerül (bárcsak 1-2M lenne...), de ismerem a vendégsereg anyagi helyzetét is, nem számítok nagy csodára senkitől. A család sem úszkál nagyon a lében, de róluk legalább biztosan tudom, hogy spórolnak az eseményre. Barátoktól max annyit várnék, hogy ha ad is valamit, az kb a kajáját fedezze (én mindig így adtam esküvőn). Alapvetően arra számítok, hogy olyan 2-3M csak úgy simán kiúszik az ablakon, szóval meglehetősen "veszteséges", anyagi szempontból. De én ezt nem tartom veszteségnek, mert a saját esküvőmről van szó, ha valamire nincs szükségem vagy nem akarom, akkor az nem lesz ott, ha szeretném, akkor meg megszerzem, esküvőm úgyis csak egy lesz az életemben, legyen már olyan, amilyet én szeretnék. Én, és nem a vendég. A magam rigolyáit meg már csak ne velük fizettessem ki...
2016. nov. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat.

Felreertes ne essek, nem szeretnek nyereszkedni, csak megprobalom realisan nezni a dolgokat es lehet lemondok az almomrol. (nagy eskuvo)

Ugyanis ha pl belekerul 2 millioba es abbol 1 millio veszteseg, az nem eppen kedvezo, foleg lakasvasarlas elott. Es valahogy ugy vagyok, hogy kicsit felesleges.

Nem eszerint merem az embereket, csak azert penzbol elunk es ha annyi sem jon vissza amennyit beletesz az ember, akkor lehet inkabb lemondok a nagy lagzirol. Nem nyerni szeretnek, de bukni sem.

2016. nov. 25. 07:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!