Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy eskuvo kb mennyire vesztes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy eskuvo kb mennyire veszteseges manapsag?

Figyelt kérdés
Szeretnem megkerdezni, hogy teszem fel van egy 100 fos eskuvo, ami kb masfel-ket millioba fog kerulni. Tudom josolgatni felesleges, de ez az osszeg megterul altalaban? Vagy kinek mi a velemenye/tapasztalata?

2016. nov. 24. 23:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%
Idén 18 esküvőn dolgoztam, utólag jópáran elmondták, hogy milyen mérleggel zártak: nagyon ritkán pluszos egy esküvő, általában azzal lehet számolni, hogy a vendéglátás (kaja+pia) ára jön vissza 50-60 fő fölötti esküvőknél. Bár ez a legnagyobb költség összességében, a teljes költség ritkán jön be. Ennek ellenére sokszor vannak meglepetések, idén az egyik legszegényebb násznép (Kárpátaljáról jöttek át az esküvőre) tett ki a legjobban magáért.
2016. nov. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%
Szia! A miénk is volt kb. 2 millió minden aprósággal együtt. 13e/fő volt a kaja és a korlátlan ital. Átlagosan 20Ft/fő volt a nászajándék. Nyilván volt aki kevesebbet adott. De kerestanyámék pl. 4en 200ezret, apósomék 300at. A szüleim és anyósom pedig kifizették a "saját rokonaik" költségét, tehát amit kaptunk az egy az egyben a miénk lett. Így van egy kis kezdőtőkénk a lakáshoz. Egyébként kb. nullára jöttünk volna ki.
2016. nov. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon unom amúgy, hogy sokan mindjárt támadólag lépnek fel. Én sem azért hívtam el a rokonaimat hogy tejeljenek. De felénk ez a szokás, hogy a vacsorád árát kifizeted. Nyilván ha van olyan rokon amiről tudom, hogy nem úgy áll anyagilag, akkor tőle nem várom el. Több esküvő is volt a rokonságban és soha senki nem volt ezen kiakadva. Azért nem minden fekete vagy fehér. Nem lehúzni akartuk őket, csak velük ünnepelni. Na mindegy nem is vitatkozom mert feleleges.
2016. nov. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Igen, en sem lehuzni akarok senkit, nem ez a kerdesem celja. Csak erdeklodom, mivel ha kijovunk nullara vagy kis pluszban az jo, ha veszitunk egy kicsit az is belefer, viszont ha a felet bukjuk az azert rosszul esne. Tudom, hogy elore senki nem tudja mi lesz, de ha mas megosztja a tapasztalatait az mar nagy segitseg.
2016. nov. 25. 09:14
 15/23 anonim ***** válasza:
63%
Akkor szervezz nagy esküvőt, ha tényleg fontosnak érzed. Írod: lakásvásárlás előtt álltok, jól jön a pénz. Ha most rendelkezésre áll, kár elkölteni, mert egyáltalán nem biztos, hogy megtérül. Ha viszont szívesen fordítanád nagy esküvőre, akkor tedd azt.
2016. nov. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem szabad erre alapozva tartani az esküvőt. Költs rá annyit, amennyit megengedhetsz magadnak, aztán maximum kellemesen csalódsz.


Ha 2 millából akarsz esküvőt azzal a feltétellel, hogy minimum ennyinek vissza kellene jönnie, akkor már bele se kezdj.


Ez pont akkora baromság, mint amit most csinálnak sokan.. Befektetésnek megveszik a lakást hitelre azzal, hogy kiadják qrva drágán és az albérlők majd kvázi fizetik a hitelt.. Igen, ez tök jó elképzelés, a probléma akkor van, ha mégsem tudják kiadni annyira nagyon drágán, vagy váratlan költség adódik a lakással, vagy kifognak egy problémás albérlőt, vagy növekszik a (tuti biztos, hogy 20 évig ennyi marad) hitel.


Akkor vegyél lakást befektetésnek hitelre, ha magad is probléma nélkül tudnád fizetni a hitelt, aztán kellemesen csalódhatsz ha ebbe beszáll az albérlő.


Ez pontosan ugyanaz.


Ki tudod fizetni az esküvődet? Anélkül, hogy hiányolnád azt a pénzt? Igen? Akkor csináld, aztán örülsz a végén, hiszen visszajött valamennyi.


Nem tudod kifizetni maximum megelőlegezni? Aztán meg mégsem jön az a várt összeg, és rácsesztetek.

2016. nov. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
71%

nekünk kicsit pozitív volt, de ez bátyám nagyobb támogatása miatt volt.

Amúgy kb nullára jön ki a legtöbb, max ne vigyétek túlzásba a csiricsárét.

Sok függ a vendégektől is, nálunk is voltak zsugorik, akiknek baromi sok pénzük van, de még a saját költségüket sem fizették ki, ilyenek mindig is vannak, emiatt sokszor veszteséges.

2016. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
62%

Mi kb. a harmadát kaptuk vissza annak, amit ráköltöttünk nászút nélkül.

De: pl. tesóméktól 3 gyerekkel akkor sem fogadtam volna el pénzt, ha adtak volna. Tőlük az volt az ajándék, hogy eljöttek.

Keresztanyámék bűnronda kerámiakészletét sem vágtam hozzájuk, tudva, hogy nekik azt is elég megterhelő volt megvenni.

Mindezek ellenére nem mondanám, hogy veszteséges volt az esküvő, mert mindenki aki ott volt, nagyon jól érezte magát, velünk együtt örültek.

2016. nov. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon változó, a násznép anyagi helyzetén múlik általában. Olyat szabad és kell rendezni, amit ti ki tudtok kényelmesen fizetni és akkor nem ér csalódás, ha veszteséges lenne. Nekünk nem volt az, sőt, de ki tudtuk nászajándék nélkül is fizetni az egészet.
2016. nov. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
40%

Annyit költs az esküvődre amennyit megengedhetsz magadnak. Ne várd már el, hogy plussz pénzt kapjatok! Ezért rendezitek? Ha nem is ezért, teljesen ez jön le. Nem csak a kérdés kapcsán, hanem úgy általánosságban is.


Sajnos főleg manapság az ilyen puccparádé esküvők csak a lehúzásról szólnak. Pláne ez a "ne ajándékot adjatok, hanem pénzt" irtó gáz! Ne legyenek elvárásaid! Ha vannak is, nagy eséllyel inkább fogsz pofára esni, mint pozitívan kijönni a dologból!

Egyik volt osztálytársamnál úgy volt, hogy 100 főt hívtak meg, 2 millióra jöttek ki a végén, és 1.2m jött nekik vissza. A csaj konkrétan sírva mesélte, nagyon csalódott volt. Cseppet pénzéhes a lelke szegénynek, de mindig is ilyen volt...


A mi esküvőnk kicsi volt egyébként, kevés vendéggel, de nem azért hívtuk őket, hogy fizessék a kajájukat, vagy bármit. Számunkra a meghívás nem erről szólt.

Külön kértünk mindenkit, hogy ne hozzanak semmit, mert nem ezért hívtuk őket. A többség szerencsére betartotta a dolgot, és nem hoztak. Az egész esküvőnk 95 ezer ft alatt volt, és kb 40 jött vissza, 30 ezer pénzben, és még 3 ajándék. Nem azzal voltunk elfoglalva, hogy mennyit keresünk az esküvővel.

2016. dec. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!