Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasságot lehet tanulni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasságot lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Most néztem pár ezzel kapcsolatos adást, mert a héten házasság hete volt és egész jó dolgokat meséltek olyan párok, akik már régóta együtt vannak és sikeresnek mondható a kapcsolatuk. Abban mindenki egyetértett egyébként, hogy a szerelem nem elég, nagyon jó, ha megvan, de idővel mindenképpen elmúlik és egy másfajta kötődés alakul ki. Azt mondták leginkább a közös célok, értékrend és tisztelet tartja össze hosszú távon és hogy ha megvan egy jó viselkedési, együttműködési kultúra akkor úgyis működhet, ha az elején nem volt olyan hú, de nagy lángoló szerelem. Mondjuk az is tény, hogy sok megszólaló alapvetően vallásos és ott az Isten szerepét is hangsúlyozták, de azt mondták ők úgy álltak hozzá, hogy nem opció a válás. Aztán nem tudom, lehet nem mindenkinek ez a sorsa, hogy hosszú házasságban éljen, de alapvetően jó lenne ebbe az irányba haladni.

febr. 17. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk mi nem vagyunk vallásosak, de a válás nem opció, nincs B-tervünk :-)

Igaz 50 felett vagyunk tehát tudjuk mit akarunk. Lángoló szerelem nem volt, de erős kötődés-vonzalom igen, hobbi, értékrend, gondolkodásmód kb 99,9% és ez nagyon fontos!


Aki azt mondja hogy hiányzik ha nincs szerelem: aki állítólag szerelmes volt belém, később az lett a legkegyetlenebb velem. Úgyhogy inkább mély szeretet.

febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet-e tanulni? Szerintem lehet. Olyan könyveket és beszélgetéseket kell hallgatni, amik értelmesek. Véleményem szerint, ami manapság mainstream, az nem ilyen. Amit te nézhettél, az üdítő kivétel lehetett - talán éppen azért, mert vallásosak voltak. Ezeket kell megkeresni. Könyvekben szintén. Hogy is mondjam..., nem biztos, hogy a kirakatokba nagy plakátokkal kirakott könyvek között keresgélnék.

Szerintem a házasságra alapvetően nincsenek felkészítve a fiatalok. Sokan megragadnak a testi/lelki szimpátia szintjén, pedig ennél többről van szó. Nagyon is praktikus kérdéseket kell tisztázniuk (hol terveznek élni, milyen életformát képzelnek el, akarnak-e gyereket, hányat, összeegyeztethető a munkájuk, stb.), hogy kiderüljön, működhet-e a házasság köztük.

Ezeken túl persze kell a vonzalom, de az őszinte szeretet, kitartás és hűség nélkül az csak kártyavár lenne. Ezen kívül azt hiszem, egy jó házasság egy nagyon jó barátság is.

F41

febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet és kell is tanulni. És főleg gyakorolni. De egy hosszú házasság, főleg gyerekekkel piszok nehéz munka tud lenni és nem igazán lehet rá teljesmértékben felkészülni. Mondom ezt közel 20 év házassági távlatból és 4 gyermekkel. Voltak/vannak és úgy gondolom, még lesznek is hullámvölgyeink nekünk is. Voltak egészen drámaiak is (meg nem született gyermek elvesztése, szerelembe esés, stb). A legfontosabb az empátia, a másik elfogadása, MEGÉRTÉSE, támogatása, segítése. Mégfontosabb ezeknél is az őszinteség, még ha néha szívesen mondom én is azt a számomra szállóigévé vált mondatot az egyik kedvenc filmemből, hogy "A tudatlanság áldásos". De mi az őszinteség mellett tettük le a voksunkat és ez tud továbbvinni a közös utunkon.


Nehezíti a dolgot az, hogy a legtöbb ember változik az idővel, még ha gyökeresen nem is, de jöhetnek új viselkedési formák, új érdeklődési körök, így nagyon fontos a hajlandóság és az elkötelezettség amellett, hogy együtt tudjanak a házasTÁRSAK változni, fejlődni.

febr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet tanulni, sőt kell is! Én negyven éve élek boldog házasságban, de még most is tanulom, és mindig emlékeztetem magamat az eddig tanultakra. Vannak ehhez remek könyvek, előadások, én pl. nagyon szeretem Gyökössy Endre könyveit a házasságápolásról. Mi a mai napig meg tudtuk őrizni azt a nagy szerelmet, amivel a kapcsolatunk indult.
márc. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!