Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek? Teljesen tanácstal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Teljesen tanácstalan vagyok! Komoly választás elé állítottak.

Figyelt kérdés
28 éves, férfi vagyok. Boldog párkapcsolatban élek, de sajnos nekem és a családomnak most súlyos anyagi problémáink lettek. Barátnőmmel már 6 éve együtt vagyunk, de eleinte nem nagyon tetszett a családomnak a választásom, ma már örülnek, hogy nemrég megkértem a barátnőm kezét. Az előző kapcsolatomnak én vetettem véget, de ennek az akkori partnerem nem örül és nem is nyugodott bele a mai napig. Most felajánlotta: ha feleségül veszem fél éven belül, az összes tartozásunkat kifizeti a családja. Barátnőmnek eddig még nem mondtam el az "ajánlatot", de úgy érzem Ő azonnal szakítana. Tudja, hogy a szüleim nem bírnának pénz nélkül élni. Az esküvőt jövő májusra tervezzük, de az exem ugye közbe szólt. Édesanyám győzköd, hogy menjek bele egy érdekházasságba, mert annak idején Ő is megtette. Nem tudom mit tegyek, hogyan döntsek. Emlékszem kb. 2-3 éve a barátnőm nézte a Vad angyal című sorozatot. Néha-néha én is néztem vele és abban is volt valami ilyesmi kényszerhelyzet. ha jól emlékszem majdnem ugyanilyen. Már akkor töprengtem mi lesz, ha ez velem is előfordul, de akkor is a barátnőmet választottam volna. De nem gondoltam volna, hogy ilyen létezhet. Most is a barátnőm felé húz a szívem, biztos állást most kaptam, de hogy a szüleimmel mi lesz azt nem tudom. Köszönöm, ha legalább elolvassátok és azt főleg, hogy esetleg válaszoltok is. Tudom, az én döntésem, de érdekel a véleményetek és netán a saját döntésetek is.

2012. júl. 25. 11:50
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

mi a garancia h kifizeti? és ha elveszed és jönnek az újabb ajánlatok? h majd ha gyerek lesz vagy hasonlók?


szomorú h anyudéknak gondjaik vannak de ezt nem veheted a nyakadba főleg nem így. ha segíteni akarsz estleg hitelt ajánlanék,de esküvőt terveztek,gondolom a közös életre is kell a pénz.


anyukádra meg inkább nem mondok semmit,ilyet kérni a gyerekemtől főleg h az én hibám h pénzügyi gondok vannak??

2012. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
Már az is borzasztó, hogy elgondolkodsz rajta. Szegény barátnőd... :(
2012. júl. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
mi lehet olyan súlyos amit csak így lehet megoldani?
2012. júl. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Nem csak a szüleimnek vannak anyagi gondjaik, hanem mivel nekik lett nekünk is vannak. Természetesen én azonnal visszautasítottam az ajánlatát, megmondtam neki a magamét. De azért, mégis ha az édesanyámra vagy az apámra gondolok eszembe jut, hogy a gyermekük vagyok. Felneveltek, mindent megkaptam. Mint már írtam, a barátnőm nem is tudja, azonnal elhagyna. Neki fontosabb, hogy rendbe hozzuk az családi ügyeket. Számomra ez igenis nagy probléma, mégis csak a szüleim. Anyám ma már 5-ször hívott, hogy beszéljük ezt meg a Katával(barátnőm), de nem akarom Őt elveszíteni. Számomra már megvan a döntés, de mivel folyamatosan cseszeget a családom, hogy nekik jó legyen. Félek nehogy anyám valami hülyeséget csináljon, mert most majd másképp fog élni. Sosem volt jó anya, leginkább apám foglalkozott velem, de attól még szeretem.
2012. júl. 25. 12:14
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem lehet kérdés. Legyen tartásod,gerinced. A mostani párodat eladnád azért a pénzért ami miatt egész életedben megalázottság és lenézettség lenne a jutalmad.

Szerinted megéri ?

És még valami, ha komoly embernek akarod tartani magad akkor ne gyere ilyen "vadangyalokkal"


Ökörköri

2012. júl. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Szóval anyádnak luxus dolgokról kell lemondania, vagy mit értesz ezalatt, hogy "másképp kell élnie"? Gondolom, nem Te döntötted őket nyomorba, így nem a Te felelősséged a jóvátétel sem.
2012. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a szüleid, de nincs olyan épeszű szülő, aki ilyet elvár a gyerekétől. Meg hát gondolom nem éhezne, csak ahogy te is írtad másképp élne mint eddig.

Ha tőlem ilyet kérne az anyám, minden kapcsolatot megszakítanék vele...

2012. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%
Az iràsodbol azt vettem èszre,hogy azèrt örülnèl annak pènznek...
2012. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
anyukád végtelenül önző, csak magára gondol. aki igazán, őszintén szereti a gyerekét, nem kér ilyet tőle. mit akar megbeszélni Katával? talán elrendezné, h a házasság után lehetne az ágyasod vagy mi? ne haragudj, de anyukád fejével komoly gondok vannak.
2012. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy mennyiért adod el magad?

És, hogy eladod-e magad, az álmaid, a jövőd, a boldogságod valakinek.


Amúgy ez a történet annyira szánalmas mindhárom fél részéről (te, exed, anyád), hogy az már szappanoperába kívánkozik.

2012. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!