Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek? Teljesen tanácstal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Teljesen tanácstalan vagyok! Komoly választás elé állítottak.

Figyelt kérdés
28 éves, férfi vagyok. Boldog párkapcsolatban élek, de sajnos nekem és a családomnak most súlyos anyagi problémáink lettek. Barátnőmmel már 6 éve együtt vagyunk, de eleinte nem nagyon tetszett a családomnak a választásom, ma már örülnek, hogy nemrég megkértem a barátnőm kezét. Az előző kapcsolatomnak én vetettem véget, de ennek az akkori partnerem nem örül és nem is nyugodott bele a mai napig. Most felajánlotta: ha feleségül veszem fél éven belül, az összes tartozásunkat kifizeti a családja. Barátnőmnek eddig még nem mondtam el az "ajánlatot", de úgy érzem Ő azonnal szakítana. Tudja, hogy a szüleim nem bírnának pénz nélkül élni. Az esküvőt jövő májusra tervezzük, de az exem ugye közbe szólt. Édesanyám győzköd, hogy menjek bele egy érdekházasságba, mert annak idején Ő is megtette. Nem tudom mit tegyek, hogyan döntsek. Emlékszem kb. 2-3 éve a barátnőm nézte a Vad angyal című sorozatot. Néha-néha én is néztem vele és abban is volt valami ilyesmi kényszerhelyzet. ha jól emlékszem majdnem ugyanilyen. Már akkor töprengtem mi lesz, ha ez velem is előfordul, de akkor is a barátnőmet választottam volna. De nem gondoltam volna, hogy ilyen létezhet. Most is a barátnőm felé húz a szívem, biztos állást most kaptam, de hogy a szüleimmel mi lesz azt nem tudom. Köszönöm, ha legalább elolvassátok és azt főleg, hogy esetleg válaszoltok is. Tudom, az én döntésem, de érdekel a véleményetek és netán a saját döntésetek is.

2012. júl. 25. 11:50
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok neked... anyád ha hülye, akkor csináljon azt amit akar. Tudod mit? Meg is érdemelnéd,ha elhagyna a barátnőd.. Ha velem történne ilyesmi biztos,hogy egy percet sem gondolkodnék azon,hogy repítsem a pasimat.

Nem értem az ilyes fajta gondolkodást: mert a szüleim, mert felneveltek mert..mert... annyi mert van, DE felneveltek és ezt máshogy is meg lehet nekik köszönni, majd ha levénülnek talán neked kell róluk gondoskodnod, de ne tégy ilyet. Anyádnak meg mondd meg,hogy te döntöttél,hagyjon békén mert nem teszel ilyesmit értük

10-es voltam

2012. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

# 12. válaszolónak: Tudom, hogy nem kéne belegondolnom, szörnyetegnek is érzem magam, de a szüleim félek, hogy akár meg is ölnék maguk emiatt. Akkor meg nem bírnám elviselni, hogy szinte én öltem meg őket. Anyám pontosan ezzel zsarol, hogy bűntudatot próbál kelteni.

# 13. válaszoló: Volt egy cégünk, de az utóbbi időben csődbe ment, mindannyian itt dolgozunk, kivéve a barátnőm. Most én kaptam állást az egyik barátom cégénél, barátnőm is dolgozik. Igazából mi tartjuk el a szüleinket is, közben meg félre kell rakni az esküvőre is. Már szóba jött, hogy kitoljuk augusztus végére, de majd meglátjuk.

2012. júl. 25. 12:20
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg tegyük fel, megcsinálod, kifizetik a pénzt, anyádék örülnek. Majd pedig újra szarba kerülnek, ami várható, hiszen valószínűleg nem jól bánnak a pénzzel, ha így alakult az életük. Akkor mi jön? Add el az egyik vesédet, hogy nekik jó legyen? Esetleg fogadj korosodó pénzes hölgyeket a hálószobádban?


Ha egyszer engedsz, ki tudja, mikre akarnak még rávenni...

2012. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%

én beszélnék a barátnőddel,mert még képes anyád és felhívja.

anyukádat meg rendezd le rövid úton. nem fog eret vágni az tuti. ha meg mégis az sem a te felelősséged

2012. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
0%
Barátnőt kirúgni, pénzes csajt elvenni. Mindenképpen megszívatod magad a házassággal, akkor már legalább anyagilag jól jöjjél ki belőle...! Plusz az a nő nyilvánvalóan nagyon akar téged, abban a kapcsolatban legalább némi előnnyel indulsz (amíg meg nem un esetleg)...
2012. júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
arra nem gondoltál h ez csak bosszú? simán el tudom képzelni h igen helyett nem-et mond az esküvőn és jól kinevet. amit meg is érdemelnél
2012. júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Úgy teszed tönkre az életed, ahogy akarod. Ha fel is merült volna bennem a gondolat, hogy mi lenne ha, ott vetettem volna el végleg, mikor anyám elkezd zsarolni. Oké, hogy a szüleid, meg anyagi gondok, de azért ne hülyüljünk már meg egészen!
2012. júl. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

Nevetséges... tényleg mond el barátnődnek de hagyd ki, hogy elgondolkoztál ezen! Tényleg mi lesz ha anyád hívja fel őt.. akkor már magyarázkodni sem tudsz.

mennyi összegről van szó egyénként?

2012. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Hiába vagy 28 éves, nem vagy felnőtt ember. Mi az hogy félsz attól, hogy megölnék magukat annak fényében amilyen döntést hozol? Mindenki a saját életéért felelős. Képes lennél elvenni egy olyan nőt akit nem szeretsz csak azért hogy pillanatnyilag megszűnjenek a családod anyagi gondjai? Gondolkozz már ember!

A barátnődnek meg jó lesz ha megemlíted, mert joga van róla tudni, plusz anyukád a későbbiekben ezzel fog téged majd zsarolni hogy elmondja neki, de azt véletlenül se említsd hogy egy pillanatra is megálltál ezen agyalni. Inkább add elő hogy milyn szánalmas a nő stb. Szégyen hogy a pénz mire nem viszi az embert. 6 éve vagytok együtt és az exed olyan lúzer hogy azidő alatt nem tudott megfogni magának egy pasast sem a pénzével? Te jó ég miféle nőszemély lehet ha még mindig rád hajt....

Sajnállak de nem az ajánlatért mert normális értékrenddel rendelkező emberben ez fel sem merül mint alternatíva, itt a remek alkalom hogy bebizonyítsátok magatoknak hogy meg tudjátok állni a helyeteket a világban, ha itt nem jó menjetek ki pár hónapra külfödre dolgozni kicsit hamarabb jutnátok előre. Sok sikert.

2012. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 Zsizsik666 ***** válasza:
Én a helyedben a szüleid felé se néznék, ha ilyet kérnének tőlem. Magamat is szembeköpném, ha egyáltalán eszembe jutna anyagi okok miatt azzal összeházasodni, akit nem szeretek. Szegény barátnőd jobbat érdmelne. Szerintem fulladj meg.
2012. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!