Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek? Teljesen tanácstal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Teljesen tanácstalan vagyok! Komoly választás elé állítottak.

Figyelt kérdés
28 éves, férfi vagyok. Boldog párkapcsolatban élek, de sajnos nekem és a családomnak most súlyos anyagi problémáink lettek. Barátnőmmel már 6 éve együtt vagyunk, de eleinte nem nagyon tetszett a családomnak a választásom, ma már örülnek, hogy nemrég megkértem a barátnőm kezét. Az előző kapcsolatomnak én vetettem véget, de ennek az akkori partnerem nem örül és nem is nyugodott bele a mai napig. Most felajánlotta: ha feleségül veszem fél éven belül, az összes tartozásunkat kifizeti a családja. Barátnőmnek eddig még nem mondtam el az "ajánlatot", de úgy érzem Ő azonnal szakítana. Tudja, hogy a szüleim nem bírnának pénz nélkül élni. Az esküvőt jövő májusra tervezzük, de az exem ugye közbe szólt. Édesanyám győzköd, hogy menjek bele egy érdekházasságba, mert annak idején Ő is megtette. Nem tudom mit tegyek, hogyan döntsek. Emlékszem kb. 2-3 éve a barátnőm nézte a Vad angyal című sorozatot. Néha-néha én is néztem vele és abban is volt valami ilyesmi kényszerhelyzet. ha jól emlékszem majdnem ugyanilyen. Már akkor töprengtem mi lesz, ha ez velem is előfordul, de akkor is a barátnőmet választottam volna. De nem gondoltam volna, hogy ilyen létezhet. Most is a barátnőm felé húz a szívem, biztos állást most kaptam, de hogy a szüleimmel mi lesz azt nem tudom. Köszönöm, ha legalább elolvassátok és azt főleg, hogy esetleg válaszoltok is. Tudom, az én döntésem, de érdekel a véleményetek és netán a saját döntésetek is.

2012. júl. 25. 11:50
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem te akarod ezt a pénzt. Ha eljutottál oda, hogy nem csak hogy elgondolkodtál rajta, de ide is kiírod, és még a barátnődet sem tiszteled annyira, hogy elmeséld neki, milyen ajánlatot kaptál, mert úgy gondolod, nem tudod ezt vele megbeszélni, akkor bizony anyja fia vagy te is, én ezt érzem! Akarod azt a pénzt, nyugodalmas jólétet, és szarsz az emberi érzésekre. Ne kend itt anyádra ezt az egészet, mert nem lehet! Ez a TE döntésed lesz, és a TE életed, és varázsolhatod a szavakat ahogy akarod, a lényeg egy marad: kell a pénz és ezért mindent meg is tennél! És legalább magaddal szemben légy őszinte, ha már mással nem is!

Nekem mint társ nem kellenél, de remek csaj lehet, aki egy ilyen féregért még fizet is! Színvonal megvan! Vedd el!

2012. júl. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
hát ne haragudj, de szerintem gáz, hogy egyáltalán elgondolkozol. Tudom, hogy a szüleidnek akarsz segíteni, de gondolom, ők sem akarják, hogy boldogtalan legyél. Akkor ha biztos állásod van, akkor előbb vennék fel hitelt, mint hogy elvegyek egy nőt, akit nem is szeretek. Gondolom ezt a szüleid is megértik.
2012. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
Érzelmi zsarolás anyád részéről.Gyáva,mint az alábbi példa is mutatja,úgyhogy el ne hidd,hogy felvágja az ereit. Itt mindenki hárítja a felelősséget (te rá,ők meg rád).
2012. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Anyukád zsarol? Ne dőlj be neki. Olvass utána a zsarolás és a bűntudatkeltés pszichológiájának, megnyugodhatsz, nem fog kárt tenni magában.

Vegye el ő a lányt feleségül, ha annyira fontos neki a pénz, vagy az apád. Ha anyád szemében ez a hozzáállás elfogadható, akkor legyen ő az apád szeretője, ne a te barátnőd a tiedé.

És ne legyél qrva, ha elfogadod az ajánlatot, az leszel.

Egyetértek az előttem szólókkal, már az is ciki, hogy nem csípőből utasítottad el az ajánlatot.

2012. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Ez melyik klasszikus regény átirata, kfk?
2012. júl. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Te nem vagy férfi. Pénzért eladnád magad.

Ez a szöveg, hogy a szüleid miatt, ez nevetséges. Képzeld mások is kerültek nehéz helyzetbe mostanság, mégsem "adják el" a gyereküket pénzért.

2012. júl. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Sosem mennek bele egy erdekhazassagba. Hidd el a penz nem boldogit, es majd anyukad is rajon erre. Az h a szuleid cege befuccsolt nem a te hibad es nem neked kell megoldani a problemat. En nem tudnam leelni az eltem olyasvki mellett akit nem szeretek es a hatam kozepre sem kivanok, de anyagilag kitart. Masreszt az erofolenyek is masok. Gondolj a cocktail c filmre.
2012. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Na, egy eladó férfi!Mennyi az árad? Alkudni lehet? Részletekben esetleg?

Ha nem kamu, akkor síkhülye vagy.Szegény barátnőd! Mondd el neki, hagyd elmenni. Jobbat érdemel nálad, az biztos.

2012. júl. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Ha az én anyám/apám ilyet kérne, sőt várna el tőlem, nem tekinteném őket onnantól kezdve a szüleimnek.

Tudod miért?

Nekik fontosabb az anyagi helyzetük, mint a saját gyerekük boldogsága! Ez igen, milyen példás szülők! :(

Az igazi szülő, vagyis aki szereti a gyerekét, az lemond akármiről csakhogy boldognak lássa a fiát.


Másik: Tönkrement a cég. Na és? Tessék elmenni munkát keresni, s talpra állni.

Ja, hogy könnyebb máson élősködni.

2012. júl. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy 100milkás tételről van szó, hogy ekkora a dilemmád, mert 100rugórért óccsón el ne add magadat! Ebben ez esetben viszont már nagyon megéri. Egy év után elválsz, a pénz megmarad (az adósságot kifizetitek, maradék offshore-számlára), a tutibuxát meg visszahódítod, és éltek, mint Marci hevesen! Aztán könyvet írsz belőle, besztszeller lesz, megfilmesítik (gondolom az exapós nem fogja szó nélkül hagyni a dolgot, ezért a film akcióhorror lesz 18+-os kategóriával), és a jogdíjakból, meg a bluréj eladásokból még több zsé fog befolyni. Így a végén gazdagon éltek majorkán, és a tengerparton napozva már nem is emléxetek majd rá, hogy hogyan is lett ennyi pénzetek...

Kb. ennyi a realitása visszamenni az exedhez pénzért sztorinak is.

2012. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!