Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan működik a külön kassza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik a külön kassza akkor, amikor a nő otthon vagy gyed-en, gyes-en?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel együtt élünk egy ideje, külön kasszán vagyunk. Úgy gondoljuk, ez a házasság alatt is így lesz.


Azt egyikünk sem szeretné, hogy pár hónap után bölcsisek legyenek a gyerekeink, így marad az, hogy egyikünk fizetése kiesik egy időre.


Hogyan működik ez a gyakorlatban?


2014. máj. 23. 18:49
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

A külön kassza most működik, erről nem kérek véleményt.

Tapasztalatokat szerettem volna, nem párkapcsolati tanácsokat.

2014. máj. 23. 19:21
 12/32 anonim ***** válasza:
32%
nézzetek utána egy béranya aki gondozza is a gyereket mennyibe kerül havonta és annyi pénzt adjon neked a férjed, és akkor abból felezhetitek a kiadásokat
2014. máj. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, számomra ez furcsa.

A gyerek nem tervezhető forintra. Hiába számolsz hó elején, hogy kell x db pelenka, x db tápszer, x oltás, akár a hónap közepén, végén jöhetnek vele kapcsolatban költségek (hasmenés-több pelus, beteg lesz-gyógyszer, hirtelen nő-méretváltás a ruhákban, mégsem olyan az adott évszak, plusz holmi).

Mivel a gyed korlátozva van, ki fog esni a fizud egy része, ellenben nőnek a költségeitek, mert egy fővel többen vagytok. Már ott nehézség akad anyagilag, hogy ki fizesse az orvost. (Már ha magándokit választasz.) Bizonyos vizsgálatok, babamozi fizetősek.

Akkor mi történik, ha valami miatt táppénzre kerülsz? Akkor is kiesik a fizud egy része.

Persze, lehet egyezkedni, osztozkodni, hogy te a kiságyat fizeted, ő a ruhákat, de ha neked megtetszik valami plusz, akkor kifizetteted a felét?

Egy dolgot tudnék elképzelni, hogy lesz egy harmadik számlátok. Erre elkezdetek mind a ketten azonos összeget fizetni. Mire jön a terhesség, babavárás, összegyűjtötök rajta egy bizonyos összeget, később pedig erről a számláról fizetitek a gyerek összes költségét a bébiételtől kezdve a fizetős szórakozásig.

2014. máj. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Béranya bérét? Te normális vagy? Én meg fizessek a spermáért, nem?


Köszönöm a válaszokat, ennyi elég volt.

2014. máj. 23. 19:47
 15/32 anonim ***** válasza:
70%

Miért kell minden kérdésben okoskodni és ráerőltetni mást a válaszolóra?

Nekik így működik jó akkor miért ne élnének így. Anya otthon van egy évig utána meg az apa egy évig és megoldva.

Nekem pl a gyed plusz családi plusz adókedvezmény kemény pár ezer Ft-tal volt kevesebb mint a bérem.

2014. máj. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
90%

5 vagyok. Rosszul írtam, a férjednek nem az egész jövedelemkiesésedet kell fizetnie, hanem csak annak a felét, hiszen mindent felesben fizettek. Az összeg másik felét te adod saját magadnak, tehát az összességében nulla.


Amellett, hogy a külön kassza szerintem vicc, értettem az eredeti kérésedből is, hogy nem erről kérsz véleményt, úgyhogy én tényleg azt csinálnám amit leírtam, ha ebben a helyzetben lennék - más kérdés, hogy én nem leszek ilyen helyzetben.

2014. máj. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
72%
én vagyok a béranyás, iróniának szántam, mert elég abszurd ötlet, gyes mellett külön kasszán gondolkozni
2014. máj. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
70%

"Béranya bérét? Te normális vagy? Én meg fizessek a spermáért, nem?"


Kérdező, sajnos nem tudtuk, hogy milyen szinvonalat képviselsz. Többet feltételeztünk! Elnézést kérünk!

2014. máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
77%

17: jó hogy poén a béranya díj, de jogos is. Ha külön kasszán vannak és fifti-fifti alapon akarják viselni a terheket és élvezni a hasznokat (nem sok jövője van egy ilyen házasságnak, de nem ez a kérdés), akkor tényleg figyelembe kell venni, hogy az gyerek kihordása és a spermaadás között jelentős különbség van, ami pénzben is kifejezhető.


(Egyébként amíg teljesen be nem tiltotta Dávid Ibolya, Magyarországon a béranyaságot, addig is a béranya csak rokon lehetett és nem kérhetett pénzt, tehát praktikusan nem lehet róla senkit megkérdezni, hogy mennyit kért, maximum azt, hogy mennyit kérne).

2014. máj. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
90%
Én a helyetekben amíg az anya GYED-en van, addig összetenném az összes bevételt (GYED,családi pótlékés férj fizetése) kifizetnék belőle minden kiadást (gyerek összes kiadása, kaja,rezsi stb...) és ami marad hónap végén azt két felé osztanám és akkor azzal az összeggel mindenki azt csinálhatná amit eddig is csinált vele külön kasszán. Arra figyeljetek hogy biztos kevés fog maradni, sokba kerül a gyerek és kevés a GYED meg lesznek extra kiadások anyukának is (pl. egy jó szoptatós melltartó nem olcsó), ezt is érdemes tisztázni,h mi közös kiadás abból.
2014. máj. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!