Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan működik a külön kassza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik a külön kassza akkor, amikor a nő otthon vagy gyed-en, gyes-en?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel együtt élünk egy ideje, külön kasszán vagyunk. Úgy gondoljuk, ez a házasság alatt is így lesz.


Azt egyikünk sem szeretné, hogy pár hónap után bölcsisek legyenek a gyerekeink, így marad az, hogy egyikünk fizetése kiesik egy időre.


Hogyan működik ez a gyakorlatban?


2014. máj. 23. 18:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk ahogy előtte: a közös dolgokat közösen - mivel tudjuk mennyi a házra, rezsire, gyerekre, stb.-re elmenő kiadások, ezt leosztjuk fizetésarányosan, és egy összegben hónap végén/elején elutaljuk a közös számlára. A maradékból mindenki fedezi magának a saját igényeit. Ha közös dolgok kellenek, szintén fizetésarányosan - értsd, új bútor, nyaralásra pénz, stb. Hülyeségeken, pl. bevásárlás, mozi stb. nem gondolkodunk, fizeti akinél épp van pénz.
2014. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
73%
nálunk úgy működött, hogy mindketten rendelkeztünk szép kis megtakarítással a gyerekvállaláskor, és ő átutalt egy nagyobb összeget nekem, ami fedezte az első 3 évi keresetkiesésem felét. a másik felét én álltam a saját megtakarításomból. a gyerekkel kapcsolatos kiadásokat ugyanúgy feleztük aztán, mint bármely más közös kiadást. ebbe beletartoztak az szüléssel kapcsolatos orvosi költségek is. sajna két év után szétmentünk, így nem tudom, hogyan működött volna a továbbiakban a dolog. de nem az anyagiak okozták a vesztünket, szóval szerintem a rendszer az jó.
2014. máj. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
37%

# 19/22


Nagyon abszurd ötleteid vannak.

2014. máj. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
64%

Ezt nem bántásból mondom, értem én hogy megégettétek magatokat már pénzügyileg, de szerintem nem szabad olyan kapcsolatba gyereket szülni, ahol nincs meg az alapvető bizalom a másik felé, és pénzszámolgatás megy.


De a te dolgod.

2014. máj. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
59%

Pont le akartam írni, amit gondolok, de akkor észrevettem, hogy a 24-es már leírta.


Attól, hogy mindketten megégettétek magatokat egyszer, attól ez még EZ a kapcsolat, amiben most vagytok. A kissé malíciózus kommentek is erre akartak rámutatni: 5 éves a gyerek, kér egy labdát, neked nincs pénzed, férjed meg épp jobb kocsira gyűjt, közli, hogy most nem fér bele, te meg akkor elmagyarázod neki, hogy ez azért van, mert apa és anya egykor más bácsival és nénivel voltak, akik átvágták őket...?


Ezt nem lehet kevésbé élesen fogalmazni, bocs. A kérdésfelvetés volt értelmetlen, de teljesen.

2014. máj. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sehogy. Barátnőmék is a gyerekig külön kasszán voltak, de utána meg is akadt a dolog. Mert oké,hogy a gyerek költségeit mondjuk felezzük, de a GYED-en lévő anyukának kevesebb "fizuból" kell beleadni, mint apukának, akinek ugye ugyanúgy a teljes fizetése jár.

Meg,ha mondjuk már elmennek nyaralni, az is bonyolultabb! Te hány fagyit vettél a gyereknek? Kettőt, akkor én is annyit!

Egyébként ezzel én úgy vagyok, hogy ha már gyereket vállalok, akkor az a min. hogy megbízom a másikban!

2014. máj. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Nalunk sokaig mukodott ugy a dolog, hogy a parom fizette a lakashitelt+rezsit, es a gyedbol ment minden mas. (kaja+lanyunk szuksegletei. Ez aranyaiban "igazsagos" volt. De mivel a rezsit is en intezem es a kosztpenzt is en osztom be, igy egy ideje mindketten berakunk a kozosbe mindent, mert igy atlathatobb nekem a dolog. (A bankszamlank nem kozos most sem, a lanyunknak van egy megtakaritasi szamlaja, azon van a mi megtakaritasunk is, az kozos.) Egyebkent hasonlo eloelettel rendelkezunk, mint ti, ugyhogy meg tudlak erteni valamilyen szinten.
2014. máj. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
42%
Nem olvastam el (még ) az eddig kapott válaszaidat,azoktól függetlenül a külön kassza enyhén szólva morbid ! Ti is ezt láttátok otthon a szüleiteknél ? Gondolom nem ,mert nem is az a megszokott .De ha nektek így jó ... Mi együtt élésünk első pillanatától közös kasszán vagyunk ,el sem tudtuk volna képzelni másképp . Na de hogy konkrétan a kérdésre válaszoljak ,az is egy opció ,ha a babás időszakra + gyed ;gyes felfüggesztitek ezt a külön kasszát . Annak rendje és módja szerint apa lesz a családfenntartó .
2014. máj. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk külön számlánk van, hol egyikünk, hol másikunk fizet, nem számolunk be a saját költésekről (persze általában elmondjuk mi szépet vettünk:)) egyikünk fizeti a rezsit, másikunk a kaját, de mindketten sajátként tekintünk a másik pénzére is, és a sajátunkat is természetesnek vesszük, hogy a másiké is. Mikor megszületett a baba, magától egybefolyt a pánz, spontán kialakult a közös kassza, csak gyakorlatban van két külön számlánk, de összefolytak a költések.
2014. máj. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlatban az lehet egy megoldás, hogy felváltva mentek gyedre (ez egyébként szerintem külön kasszától függetlenül se hülyeség, mert az apuka is megtanulja, hogy kell a gyerekkel foglalkozni és később nem viszi be nyuszis mamuszban az oviba). Vagy az, hogy a jövedelemkiesésed felét kompenzálja.

De a legegyszerűbb, ha erre az időszakra felfüggesztitek a külön kasszát.

2014. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!