Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Teljesen össze vagyok zavarodv...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen össze vagyok zavarodva. Megvilágosítanátok az elmém?

Figyelt kérdés

Ha a feleségem beszél telefonon naponta háromszor az anyjával és a hétvégén egy napot napot nála tölt, az teljesen természetes. Ha én teszem ugyanezt, akkor anyuci pici fia vagyok. Ha a feleségen munkanélküli, akkor az természetes hogy el kell tartanom. Ha én vagyok munka nélkül, akkor egy link alak vagyok akit gyorsan dobjon ki.

Ha a feleségem költ túl sokat magára, akkor ez megjár egy nőnek, ha én veszek két kabátot, már nem tudok bánni a pénzzel. Most ennyi jutott eszembe. Bocsássátok meg az értetlenségemet, nagyon kevés osztályt végeztem csak, így nincs túl sok eszem. Megköszönöm, ha segítetek eligazodnom a világban.



2015. jan. 20. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Eligazítalak: aki ilyeneket ír, az hülye. Mi, nők akartunk egyenlőséget, akkor viseljük a következményeit.
2015. jan. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok GYK-t olvastál, az zavart így össze. Szerintem menj, és aludj egyet, hátha reggelre kitisztul:)
2015. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ne hidd, hogy a nőket nem ítélik el ilyen esetben. Mindkét nemnek megvan a maga ellentábora.
2015. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Jól mondod kérdezõ.

Itt a férfi mindig anyuci pici fiacskája, de sohasem hallottam még azt,hogy anyuci pici lányocskája.


A feleségek szeretnék,hogy az anya megszünjön a gyerekei számára örökre.


Lányok,asszonyok nem kell versenyeznetek az anyósokkal, hiszen az anyának az a fontos,hogy szeressétek egymást,boldogok legyetek együtt.(tudom vannak anyák,akik nem igy gondolják).Még akkor is,ha megkérdezik,hogy fiam ettél ma?Higyjétek el, ha gondoskodó anyák lesztek,ti is ilyenné fogtok válni a gyerekeitekkel szemben,legyen az fiu,vagy lány.

2015. jan. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ide gyk-ra egy csomó olyan ember ír, akinek az növeli az egóját, hogy a másik embert pocskondiázza. Hidd el, osztják itt a nőket is rendesen. Pl legközelebb írj olyat, hogy anyuka vagy otthon három gyerekkel, a kisebbet még szoptatod, az az első, hogy 2-3 nő neked támad, hogy semmirekellő vagy, húzzál dolgozni, meg biztos azért szültél, mert másra nem vagy jó..stb.

Egyrészt.

Másrészt meg persze a nemek közti különbségek csökkennek, de nem tűntek el teljesen. Ezt most nem tudom megmagyarázni, de ha férfi trécsel napi háromszor az anyjával, az nekem is furcsa, nőnél természetesebb. Talán ez is a gyerek meg háztartás miatt van, az ember lánya többször kér tanácsot az anyjától, mint egy férfi.

2015. jan. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

az ősi beidegődések, míg a nő a családi összetartásért, inkább érzelmi alapon él, a férfi a családfenntartásért logikai alapon.

valahol le is van vezetve a két agy különbsége.


a nő még ma is a gyengébb nem amúgy meg.

2015. jan. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha a feleséged ezeket az egymásnak ellentmondó dolgokat állítja, akkor gyerek, aki pótpapának használ Téged, nem szeretőnek.
2015. jan. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó vitatémát dobtál fel kérdező!

Első körben szeretném kijelenteni, hogy eltekintek az egyéni különbségektől, és csúnyán általánosítok a válaszomban.

Beszéljünk először is a klasszikus nemi szerepekről: az apa, a férj a családfenntartó, a kenyérkereső, az erő és a logika;

Az anya, a feleség a család összetartó, a tápláló, a gyengédség és az érzelmek megtestesítője.

A férfitől elvárják, hogy döntéseit ne érzelmi, hanem logikai módon hozza meg.

Míg a nők, mint jobban érzelmi lények, ezt inkább bízzák a férfire, és csak apróbb, kevésbé lényeges kérdésekben döntsenek.

És ezen van a hangsúly. Érzelmek. Két különböző nő ritkán fér össze. Sajnos sok anyós-meny konfliktus legfőbb eleme a harc a szeretett férfi figyelméért. Elvégre mindig a férfi anyja lesz az "első nő az életemben", az ő főztjén nőtt fel a férfi, ő gondoskodott róla.

Viszont, ha csak racionálisan nézzük, a férfinek már nincs szüksége az anyjára.(zárójelben megjegyzem, hogy milyen érdekes, hogy a régi idők etikai kódexe, a biblia is csak azt írja, hogy a férfi elhagyja az anyját és apját, hogy a feleségével legyen. A nőkről említést se tesz.)

Ha megfigyeled, akár csak a gy.k.hun, vissza-visszatérő elem hogy "anyós belepofázik a nevelésbe, anyu csak tanácsot ad" klasszikus.

Hogy mi ennek az oka?

A feleség anyja az egyetlen olyan nő, akivel nem kell rivalizálni. Nem kell küzdeni a szeretett férfi figyelméért, nem kell félni, hogy szebb, jobban főz stb.

A klasszikus szereposztás legnagyobb buktatója viszont nem más, mint a skatulyázás.

Lehet panaszkodni az emancipáció miatt, viszont ez általában csak egyik oldalról van hangsúlyozva: a nő egyenlő a férfival. Ez így hibás. A férfi is egyenlővé válik a nővel.

Ha az emancipáció helyesen működik a férfiak érzelmi igénye előtérbe kerül, ugyanúgy ahogy a nők döntésjoga.

Ezt hosszabban is kifejteném, de sajnos most nincs több időm.

2015. jan. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom, hogy előzővel össze cseng e a véleményem, de szerintem ez azért is van mert (szerintem sajnos, mások szerint ez jó, szerintem rohadtul nem), azért itthon még mindig tartják magukat azok a szerepek, hogy a nő főz és takarít. És anyós sokszor tényleg úgy néz a menyére, mintha a kicsi fia kapott volna egy új dadust, aki most anyuci helyett ellatja őt . Velem megtortent az, hogy kórházban voltam a fiammal, és anyós telefonált, hogy porcioztam e a férjemnek kaját, meg kikeszitettem e neki napra leosztva az ingeit. Lehidaltam. Olyat, hogy apos és férj vetekednenek, hogy ki vesz a nőnek szebb ékszert, még nem hallottam :-) olyat, hogy anyós kiszekalja a menyét, hogy a kicsi fia nem jó ellátást kap, már annál inkább. Ezért érinti a nőt érzékenyen, ha a férje nem szakad le az anyjáról.
2015. jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A szülővel való túl szoros viszony mindkét félnél abnormális, ha a házasság/párkapcsolat rovására megy. Így a kérdést úgy lehet megítélni, hogy a másikat zavarja-e. HA a másikat zavarja, akkor mindegy milyen nemű az "elkövető" vágja el a köldökzsinórt.


Ugyanez a munkanélküliségre. Mindegy a nem, a lényeg, hogy akar-e dolgozni, vagy nem.


Szóval a kérdés jellegétől és a részletektől függően eltérőek lehetnek a válaszok :)

2015. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!