Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit lehet kezdeni egy elutasít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni egy elutasító, depressziós férjjel?

Figyelt kérdés

A depresszió látható jelei vannak a férjemen, de mégsem hajlandó sem beszélni róla, orvosról meg hallani sem akar.

Mit tehetnék érte?

Hónapok óta nincs házasélet, nem beszélget velem, különvonul, engem hibáztat mindenért (én gyártom a problémákat).


2015. febr. 27. 11:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
56%

"Ez annyira könnyű lenne :VÁLÁS???"

Egyetlen szóval nem mondtam, hogy könnyű! De a környezetemben nem egy házasságot láttam már tönkremenni hasonló okokból. Ilyenkor a férfiak viselkedése sajnos nagyon egy sablonra épül. Kevés az olyan, aki képes felfogni és elfogadni a helyzetét, és még kevesebb van, aki képes tenni is érte. (Ők sem azok közül kerülnek ki, akik ennyire mereven elutasítóak.)

Amit írtál, az helytálló. De az is, hogy talán nem kéne az életünket elcs..szni - rosszabb esetben a gyermekeink gyerekkorát, és talán ezzel együtt az életét is - csak azért, mert ő túl makacs ahhoz, hogy egyetlen aprócska lépést is tegyen.

A depresszióról tudom, hogy betegség, méghozzá adott esetben nagyon súlyos is lehet. Az viszont, hogy valaki makacs, és semmit nem hajlandó tenni, az egyszerű jellemhiba.

Nem is azt mondtam, hogy egyből menjen, és adja be a válópert, viszont hosszabb távon ez semmi jóra nem vezet. Magától egy depressziós ember nem fog kigyógyulni.

A normáimmal nincs semmi probléma, és ezt nem csak én magam mondom. Csak a betegséget a jellemhibával ne keverjük össze. Azt meg, hogy akivel egyszer egy párt alkotunk, azzal örökké együtt kell lenni, tök mindegy, hogy tönkremegyünk-e benne, nem osztom. Ha mindenki minden jellemhibát eltűrne, a világon mindenki az első párkapcsolatával élné le az egész életét.


Neki is meg kell mondani: vagy tesz valamit a helyzet javításának érdekében, vagy pedig vége. Drasztikus vagyok? Csupán nem osztom azt, hogy az embernek kötelessége lassan tönkremenni a másik makacssága miatt. Mert itt nem a depresszió a legnagyobb probléma, hanem a makacsság, hogy csakazértse tenne egy lépést sem.


Egyébként nem vagyok egészséges. 7 évig küzdöttem a depresszióval, és amikor kilábaltam belőle, akkor meg a poszttraumás stressz-szindrómához lett szerencsém.

2015. febr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Akkor meg pont nem értem miért írod azt, hogy jellemhiba? Az én családomban van skizofréniás beteg is. Szerinted ő akar orvoshoz menni? Jellemhibának még véletlenül sem nevezném, amikor nem akar elmenni az orvoshoz, pont azért nem, mert ő már egyáltalán nincs tisztában vele, hogy mi számít jellemhibának és mi nem, mert ő meg van róla győződve, hogy egészséges, csak épp néha elás egy hűtőládányi húst a kertben,mert arról is meg van győződve, hogy megromlott a hús. Sajnos ő is depresszióval kezdte régen, de vele nem foglalkozott a férje, mert jellemhibának vélte a nyafogását és egyszerűen lehülyézte, ha olyasmit tett vagy mondott, ami nem illet oda abba a helyzetbe. Azóta a férj meghalt és az azóta már felnőtt gyerekek felváltva hordják az orvoshoz hol leinjekciózni, hol újabb gyógyszereket beállíttatni és néha titokban az ennivalójába csempészve kell beadni neki a gyógyszert, mert ő most is meg van róla győződve, hogy egészséges.
2015. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem is elhagyhatnád, ha minden kötél szakad. Sajnálom a férjedet, de akarata ellenére senkin sem lehet segíteni.
2015. febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
magnézium, citromfű, halolaj ez sokat segithet és sok sok mozgás ezt a doki is javasolná
2015. febr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ. Sajnos ez már nagyon régóta tart, de mostanra lett annyira súlyos a helyzet, hogy már külön szobában alszik, egész nap nem szól hozzám, vagy ha mégis, mindenért én vagyok a hibás.

Amióta a gyerekek megszülettek, azóta történt valami.

Azóta kiderítettem, hogy olyan családban nőtt fel, ahol a szülők szó szerint utálták egymást, hiába váltak el, egy lakásban laktak, szóval katasztrófa.

Én még ennyire konok emberrel nem találkoztam, akivel odáig sem sikerült eljutni, hogy egymással szembe leüljünk beszélgetni. Bárhogy próbálom (szép szóval, fenyegetve, sírva, vacsorával vára), nem sikerül.

2015. febr. 28. 11:21
 16/16 anonim ***** válasza:
Lehet,nem érzi magát elég fontosnak,hiszen ha gyerekek születnek,megváltozik minden.Másrészt ha így van,ő is akarta őket,sejthette,hogy változni fog az életetek.Akarata ellenére nem tehetsz semmit.Az is felmerült bennem,hogy szeret Téged?Mivel a részleteket nem ismerem,lehet,hogy ő már nem akarja ezt a házasságot.Vigyázz ha depresszió,ha az utóbbi nehogy rámenj!Az egyik barátnőmmel ez történt.A férje olyan mint volt,ő meg pszichológushoz jár,mert kikészült mellette.
2015. febr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!