Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pappd87 kérdése:

Ha szeretem a feleségem, miért vonzódom erősen egy másik nőhöz?

Figyelt kérdés

Feleségemmel már több,mint 10 éve vagyunk együtt,7 éve házasodtunk össze. Sok hullámvölgy volt az életünkben,de mindig kitartottunk.A 2023-as év viszont mélypont volt az életünkben,nagyon megsokasodtak a veszekedések,amik egyre durvább szóváltásokba csaptak át.

Januárban kezdett kialakulni bennem egy érzés az egyik kolleganőm iránt.Vonzalomként tudnám legjobban leírni.De ez nem testi vonzalom elsősorban(nyilván azért az is van benne,különben nem lenne probléma).Nagyon szeretek vele beszélgetni,nagyon hasonlítunk.Reménykedtem abban,hogy elmúlik 1 hónap múlva ez az érzés,de még most is sokat jár a fejemben,nem tudom parancsra csakúgy kitörölni.

Munka miatt napi szinten találkozunk.

Mindemellett szeretem a feleségem és 2 kicsi gyermekünket,nem akarom őket elhagyni.Feleségemnek elmondtam,aki teljesen összetört.Most igyekszünk otthon a házasságunkat rendbehozni.De sajnos ez az érzés még mindig nem múlik,nem lett könnyebb a harmadik fél iránt.

Szerintetek mi lehet ez a fellángolás,érzelem? Ez el tud, el fog múlni idővel?Nagyon szenvedek emiatt.

Akinek volt már ilyen,kérem írja le a tapasztalatait!



febr. 28. 12:19
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
100%

Ez most alapvetően a hullámvölgy miatt alakulhatott ki, nálam is volt így régen. Akkor tudnál gyorsabban túlesni rajta, ha megszűnne köztetek mindennemű kapcsolat. Most sorstársnak érzed a másikat és ez hamis érzéseket kelthet. 10év sok idő, nyilván benne van egy kis "unalom" is. Ha fontos a feleséged, teljes erővel rá koncentrálj, járjatok el kettesben, bújjatok össze (nem szexre gondolok) - csináljátok azt, ami az elején jó volt. Ha érzi hogy rá vagy hangolódva, akkor neki is könnyebb lesz idővel.


51N

febr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak kérdező, mert nincs tapasztalatom benne. Itt egy rovatban azt olvastam, ha nincs visszaigazolás akkor elmúlik a szerelem. Várd ennek a pillanatát!
febr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:

11-es: Sajnos a teljes kapcsolat megszakítás nem opció,mert napi szinten munkakapcsolatban vagyunk.Felmondani nem tudok jelenleg.

Ezen kívül nyilván igyekszem minimálisra szorítani a kontaktot.


12-es: A harmadik fél is viszonozza irányomban,de ő is családos,így nem nyomul,nem erőlködik.Ez félig jó,félig nem,tudom.


Az időben bízom,hogy idővel elmúlnak ezek az érzelmek.Csak bennem van a félelem,mi van, ha telnek a hónapok,és mégsem fognak múlni?Eleve azt sem tudom mennyi időnek kellene ehhez eltelnie...

febr. 28. 13:35
 14/64 anonim ***** válasza:
75%

Nem lett volna szabad elmondanod a feleségednek. A vonzalom az egy dolog. Számtalanszor felbukkan az ember életében - különösen ha épp nehézségek adódnak odahaza. Azért van az embernek értelme és akarata, hogy ilyenkor ki tudjon tartani amellett, aki sokkal több, mint egy fellángolás, egy kis kaland: a feleséged, a gyermekeid édesanyja mellett. Ne tápláld a felbukkant vonzalmat, idővel el fog múlni. Hidd el, ő sem tökéletes, nem több, mint kísértés, pillanatnyi idealizmus. Kérj bocsánatot a feleségedtől, mondd neki, hogy szereted, és őszintén dolgozz a kapcsolatotok rendbehozatalán.

F

febr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
Miért számit az idő?
febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
100%
Mert férfi vagy, es más nők izgatóan hatnak az agyad ösztönös részére!?
febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
100%
Nem ritka történet a tiéd, majd elmùlik, ha nem, akkor meg jön a megcsalás
febr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 A kérdező kommentje:

14-es:Köszönöm a normális hozzászólást.Igen,ezen dolgozom,hogy otthon,a családdal,feleségemmel rendben legyenek,rendbe jöjjenek a dolgok.Csak nagyon nehéz,mert mellette folyamatosan fel-felbukkan a fejemben a másik is...


15-ös:Azért számít az idő,mert igaz még "csak" másfél hónap telt el,de már ebbe belepusztul lelkileg a feleségem,és én is...konkrétan nem alszom éjszakánként,folyamatosan kattog az agyam,hogy mi lesz,ha...

febr. 28. 13:43
 19/64 anonim ***** válasza:
93%
El fog múlni. Tudatosan próbáld elnyomni az érzésed iránta. Keresd a hibáit,hátha kiábrándulsz belőle. De a legjobb tényleg a munkahely váltás lenne. Én a feleséged helyében egész nap szenvednék,ha a férjem munkatársnőjét potenciális veszélyforrásnak kellene tekintenem. Azért kedvesebb veled a feleséged,mert nem akar még okot sem adni arra,hogy vele csald meg.
febr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:

19-es: Nagyon igyekszem nem még jobban belebonyolódni ebbe a "vonzalmi" dologba.A felmondás/munkahely váltás sajnos jelenleg egyáltalán nem opció.


Igen, szenved... tudom, mert látom, és gyengébb pillanataiban mondja is,hogy nem bírja ezt sokáig.Ezért is fontos az idő egy előző kérdésre visszatérve.

febr. 28. 14:09
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!