Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pappd87 kérdése:

Ha szeretem a feleségem, miért vonzódom erősen egy másik nőhöz?

Figyelt kérdés

Feleségemmel már több,mint 10 éve vagyunk együtt,7 éve házasodtunk össze. Sok hullámvölgy volt az életünkben,de mindig kitartottunk.A 2023-as év viszont mélypont volt az életünkben,nagyon megsokasodtak a veszekedések,amik egyre durvább szóváltásokba csaptak át.

Januárban kezdett kialakulni bennem egy érzés az egyik kolleganőm iránt.Vonzalomként tudnám legjobban leírni.De ez nem testi vonzalom elsősorban(nyilván azért az is van benne,különben nem lenne probléma).Nagyon szeretek vele beszélgetni,nagyon hasonlítunk.Reménykedtem abban,hogy elmúlik 1 hónap múlva ez az érzés,de még most is sokat jár a fejemben,nem tudom parancsra csakúgy kitörölni.

Munka miatt napi szinten találkozunk.

Mindemellett szeretem a feleségem és 2 kicsi gyermekünket,nem akarom őket elhagyni.Feleségemnek elmondtam,aki teljesen összetört.Most igyekszünk otthon a házasságunkat rendbehozni.De sajnos ez az érzés még mindig nem múlik,nem lett könnyebb a harmadik fél iránt.

Szerintetek mi lehet ez a fellángolás,érzelem? Ez el tud, el fog múlni idővel?Nagyon szenvedek emiatt.

Akinek volt már ilyen,kérem írja le a tapasztalatait!



febr. 28. 12:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ha nem menthető a házasság jobb elválni, de jön a de: az a másik nő neked csak egy holmi hóbort, egy mentőöv. Igaz mindig jöhet kísértés, viszont a te esetedben azért van ez így, mert otthon nem kaptad meg amire szükséged volt, írtad, hogy sok volt a vita, voltak hullámvölgyek és épp emiatt a másik kapaszkodó számodra.

Hiába lennél vele nem lenne hosszútávú pláne nem úgy, hogy az egyik kapcsolatból a másikba ugranál.

Teljesen más nő lenne számodra a(z) (újabb) szerelem.

febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg párterápia?
febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 A kérdező kommentje:

21-es: szeretem a feleségem és a családom.Ezért is szeretném helyrehozni.DE ezekkel a szembejövő érzelmekkel a másik nő iránt nem tudok mit kezdeni,és ez ejt kétségbe.Annyi pozitív hozadéka van annak,hogy a feleségemnek elmondtam,hogy otthon most visszaállt a normális viszony.

Ha teljes mértékig biztosan érezném,hogy menthetetlen minden,nem húznám az időt és nem erőlködnék most.


22-es válaszoló:Még a bevallás előtt felvetettem többször a feleségemnek,akkor ő ellene volt.Amióta elmondtam neki,elkezdtünk beszélni egymással normálisan.Most a feleségem mondta,hogy mi lenne ha mégis felkeresnénk szakembert.De most már én kérdőjelezem meg abból a szempontból,hogy megugrottuk a bizonyos lécet,mert elkezdtünk normálisan kommunikálni egymással.Ezen kívül lenne értelme ha elmennénk egyhez?Hátha van tapasztalat,kíváncsi vagyok,

febr. 28. 14:21
 24/64 anonim ***** válasza:
85%

Szeretet és fellángolás között baromi nagy különbség van. És ha te kétségbe vagy esve te ebből nem fogsz kimászni.

Eleve úgy kéne hozzá állni, hogy CSAK fellángolás, maximum 2 évig tart, de elmúlhat nyugodtan 2 hét múlva is.

Nem tart örökké.

Főleg ha nem tartod a másikkal a kontaktust.

Ha még mindig eszed magad rajta 2 év után is, vagy sehogy se apadnak az érzések akkor átestél az obszeszív állapot kategóriájába. És talán pszichológus segíthet rajtad.

febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
95%
Most kellene mennetek, most azonos a célotok. Ő majd átlát rajtad, utána tudtok őszintén beszélni, hogy min kellene változtatni a család érdekében. Mert ez nem megoldás, hogy ráijesztesz a feleségedre, ő pedig elkezd teperni. Van két gyereked, ha valóban szeretnéd a családodat, észre sem vetted volna a másik nőt, mentél volna egyedül szakemberhez, hogy szeretnéd megmenteni a házasságodat.
febr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy őszinte leszek rajtatok egyedül a jó Isten segíthet ha létezik. Más nem fog, se párterápia, se pszichológus egy személynek, mert már késő.

Nem a harmadik személy feltűnése után, vagy "hamis érzések" kialakulása után kellett volna harcolni egymásért, a családért hanem amikor még képben sem volt!

Ez most egy erőltetett menet.

Nem is igazi szeretetről beszélünk ha ti nem tudtátok már egy éve helyrehozni amit kellett. Mindketten hibásak vagytok (vagy ha már jó Istent emlegettem akkor lehet így kellett lennie).

Most már késő, a feleséged is érzi és te is.

Ha el is felejted ezt a nőt majd jön újabb, vagy a feleségednek férfi és úgyis el fogtok válni.

Időpazarlás az erőszakos programozás, beszélgetések. Sokkal korábban kellett volna egymással normálisan beszélgetni.

febr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
94%
Tipik sztori. Otthon szar van a palacsintában, erre te nem meglepő módon elkezdesz új pinát észrevenni. Ettől majd biztosan megoldódik minden otthon. Ja, nem. Csináld, de ne lepődj meg az eredményen.
febr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 A kérdező kommentje:

Igen,utólag könnyű számot vetni mindenen...De amit a 26-os válaszoló ír,az nagyon sarkallatos.Tudom,hogy szeret a feleségem,és én is szeretem őt.És épp ez az oka,hogy helyre szeretnénk hozni amit lehet.És igen,korábban kellett volna megbeszélni a dolgokat,még mielőtt ez a dolog kialakulhatott volna.De ezen sajnos nem lehet már változtatni.Én nagyon bízom benne,hogy még nem késő.


27-es:Szerinted nem vagyok azzal tisztában,hogy ez az egész helyzet nem old meg semmit otthon?Ez az érzés jött,váratlanul,nem kerestem...Bárcsak elmúlna magától rövid időn belül,ezt kívánom.

febr. 28. 16:24
 29/64 anonim ***** válasza:
76%

Nem szélsőséges, ez az igazság. Nem lehet őszinte szeretetről beszélni ha egyikőtök se volt azon, hogy helyreállítsa amit illett volna. Ott a két gyerek és még értük se voltatok képesek rá. Most erőszakoskodtok fölöslegesen, mert be vagyok ijedve, hogy milyen lesz egymás nélkül, milyen lenne a gyerekeknek, de eddig eszetekbe se jutott.

Még az a szerencse, hogy nem léptél félre szó szerint bár érzelmileg már szétcsaltad és nincs kizárva, hogy nem fogsz a tettek mezejére lépni. Jön egy pont, elkeseredsz, hogy hiába minden, vagy a nemiszerved fog diktálni és lesz szeretőd míg ki nem derül és ki nem vág a feleséged. De ha ez vagy hasonló forgatókönyv nem is történne meg más nő ha erről le is mászol majd fog jönni, vagy a nejednek férfi és ott lesztek ahol most vagytok. Elfelejted, hogy ez csak egy nő, még rajta kívül létezik több és te úgy tűnik nagyon könnyen fellángolásba esel, elég, hogy jól néz ki, vagy "megért téged" holott nem ismer téged.

Hogyan lehet szeretetről beszélni ha elcsavarta a fejed? Ne légy már nevetséges.

Egyébként nyugodtan próbálkozzatok, egyikőtök bele fog fáradni, be fogja látni úgyis, hogy nincs értelme erőltetni a fölösleges köröket.

febr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a munkahelyváltás lenne célravezető. Így állandóan ott vagy a “kísértésbe”, és ba…a a csőrőd az új kapcsolat lehetősége, izgalma. Pláne, hogy tudod, hogy a dolog kölcsönös. Komolyan gondoltad, hogy ebből csak így ki tudsz jönni, hogy érdemben semmin nem változtatsz?

A feleségednek pedig mocsok dolog volt elmondani, kvázi megfenyegetted, hogy most aztán csináljunk valamit, mert különben új p.na után nézek.

A kapcsolatotok pedig nem javult, csak színház. Szerencsétlen feleséged kapar utánad, visszafogja magát, csak úgy tűnjön itt minden rendben van, ne kelljen neked a másik nő. De ebbe tönkre fog menni, aztán amíg agonizálsz az új nőn, neki lesz más férfi az életében.

febr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!