Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pappd87 kérdése:

Ha szeretem a feleségem, miért vonzódom erősen egy másik nőhöz?

Figyelt kérdés

Feleségemmel már több,mint 10 éve vagyunk együtt,7 éve házasodtunk össze. Sok hullámvölgy volt az életünkben,de mindig kitartottunk.A 2023-as év viszont mélypont volt az életünkben,nagyon megsokasodtak a veszekedések,amik egyre durvább szóváltásokba csaptak át.

Januárban kezdett kialakulni bennem egy érzés az egyik kolleganőm iránt.Vonzalomként tudnám legjobban leírni.De ez nem testi vonzalom elsősorban(nyilván azért az is van benne,különben nem lenne probléma).Nagyon szeretek vele beszélgetni,nagyon hasonlítunk.Reménykedtem abban,hogy elmúlik 1 hónap múlva ez az érzés,de még most is sokat jár a fejemben,nem tudom parancsra csakúgy kitörölni.

Munka miatt napi szinten találkozunk.

Mindemellett szeretem a feleségem és 2 kicsi gyermekünket,nem akarom őket elhagyni.Feleségemnek elmondtam,aki teljesen összetört.Most igyekszünk otthon a házasságunkat rendbehozni.De sajnos ez az érzés még mindig nem múlik,nem lett könnyebb a harmadik fél iránt.

Szerintetek mi lehet ez a fellángolás,érzelem? Ez el tud, el fog múlni idővel?Nagyon szenvedek emiatt.

Akinek volt már ilyen,kérem írja le a tapasztalatait!



febr. 28. 12:19
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 A kérdező kommentje:
49-es: Rébuszokban beszéltünk róla,és viszonozza a kolleganő...De amint mondtam,neki is van családja,fárje és egy óvodás korú gyermeke.Náluk is kísértetiesen ugyanez a helyzet áll fenn...folyamatos balhék otthon,nem tudták megbeszélni stb.Most ők is dolgoznak a férjével azon,hogy helyrehozzák,amennyire lehet.De részéről is fennáll ez a vonzalom irányomba,ez egyértelmű,még konkrétan kimondatlanul is.
febr. 29. 12:54
 52/64 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ne bízz abban, hogy csak szalmaláng és hitesd el magaddal, hogy szerelmesek vagytok egymásba, mert tényleg még szalmalángról sem van szó.


Ha férfinak panaszkodtál volna elő se jött volna ilyesmi, gondolj bele. Te nem azért érzed magad így, mert olyan jól kijöttök, sőt valójában még azért sem, hogy hasonló a szituáció hanem azért, mert nőnemű.


Még olyan élethelyzetben sem lenne valós az érzés köztetek ha mindketten szinglik lennétek, mert alapvetően nem az eseted, te nem azért figyeltél fel rá, mert vonzónak tartottad.

Tulajdonképpen a szalmaláng, rajongás alapja a fizikai vonzalom, igazából az egész csak arról szól és pontosan azért is múlik el bár elhitetti magával az ember, hogy szerelmes. Szóval ha fellángolás lenne a válasz az érzéseidre akkor sem lenne hosszú életű.

Másrészt ha mindketten egyedülállóak lennétek és pl. arról témáznátok, hogy magányosak vagytok akkor se fellángolásról van szó hanem a lovacska helyett szamárka lenne a másik azért, hogy inkább legyen valami, mint semmi.

Abból kifolyólag befucsolna az egész, mert hamis érzések, idealizalás áll a háttérben azért, hogy ne légy egyedül tovább.

Te magányosan éltél a házasságban és ugyanaz áll fönn.

Felejtsd el, hogy ez több, ez egy semmi, nulla, fogadd el.

A párterápia hasznosnak bizonyul.

Mellesleg nem ártana erről a feleségeddel beszélni, hogy ne szorongjon feleslegesen, mert nincs rá oka.

febr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 A kérdező kommentje:

"Kérdező ne bízz abban, hogy csak szalmaláng és hitesd el magaddal, hogy szerelmesek vagytok egymásba, mert tényleg még szalmalángról sem van szó."


Na igen,de akkor miért nem tudom kiverni a fejemből?Ha tehetném,megtenném,de sokat gondolok rá.És ez az amitől nem tudok szabadulni,miért van ez így...ezek a gondolatok aggasztanak igazából.


Én elkötelezett vagyok a családom mellett,de mindig bennem van az,hogy mitévő leszek,ha esetleg nem múlik el ez az érzés a másik iránt?!Nagyon nem szeretném ezeket az érzéseket fenntartani,de jelenleg úgy érzem nincs ráhatásom...

febr. 29. 14:40
 54/64 anonim ***** válasza:
100%

Leírtam, hogy pszichológus/párterápia minél előbb és rávezet (elvileg) hogyan engedd őt el. De jó lenne elsősorban felmondani, mert hátráltat. A gondolatok normálisak, még a "false emotions" is, mert elhitetted magaddal, hogy belehabordtál. Ki kell ütni a fejedből ezeket a butasgokat. Ugyanazon az elven alapszik mint ahogy ebbe az állapotba kerültél, vissza kell fordítani, "csak" ennyi.

Nem attól kell betojni, hogy mi lesz ha évekig így fogok érezni hanem inkább, hogy gyors lefolyású hiszen nem valódi érzések. Ez ugyanaz, mint amikor attól félsz, hogy valmilyen betegséged lesz-van és az agyad mivel elhiszi így irányítja a tested és tényleg beteg leszel. Az agy-elme komplex és átvág mint a huzat ha a lelked-szíved hiányol valamit.

Alapvetően a lelked-szíved vezetett ide, az a kiindulópont.

Most azon vagytok a feleségeddele, hogy ne legyen éhes, de ez kevés, nem lehet elfelejteni az eszed. Ha az helyrekalapálódik akkor a test követni fogja.

febr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
febr. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:

55


Köszi a linket, annyit röhögtem a válaszokon, hogy rendesen folynak a könnyeim szóval mégegyszer köszi. 🤣


(A sztori egyértelműen nem vicces.)

febr. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
68%
Félre akarsz dugni. Ennyi az egész a többi csak magyarázkodás
márc. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:

#56

A kérdező is megéri a pénzét, ha tényleg nem kamu a sztori.

márc. 1. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 A kérdező kommentje:

55-ös: Azért amit belinkeltél nem ugyanaz a történet,ezért részemről szóra sem érdemes.


52-es hozzászóló:Tegnap óta ez a szalmaláng jár a fejemben.Ki tudnád fejteni nekem ha nem nagy gond?Pont a szalmaláng szerű "fellángolásokról" gondolnám,hogy azok hirtelen jönnek de olyan hirtelen el is tűnnek.Elméletileg ez könnyebnek bizonyulna akkor.De ha esetünkben nem arról van szó,akkor miért gondolod,hogy könnyeb?Tényleg érdekel a levezetése ennek az elméletnek.

márc. 1. 09:31
 60/64 anonim ***** válasza:
100%
Nem a "problémán" kellene járatnod az agyad, hanem a megoldáson. Addig válts, míg rögeszméddé nem válik a csak a képzeletedben létező tökéletes passzolás az idegen nővel. Döntöttél már életedben, esküt is tettél rá, annyira biztos voltál a dolgodban. Ne a nőn rugózz, azt az energiát fordítsd a feleségedre és a gyerekekre. Fantáziálgatás helyett élj a valóságban, amit teremtettél magadnak. Tedd jobbá ha nem tetszik úgy, ahogy van.
márc. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!