Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A fiúknak vagy inkább az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fiúknak vagy inkább az átlagembernek miért nem tetszenek a goth/rocker lányok? Ugyanolyan szépek, nagymellűek lehetünk mi is.

Figyelt kérdés

Az a véleményem hogy Magyarország nagyon elmaradott ezen a téren. Mki arra van beállítva, hogy ami az átlagtól eltér, az már rossz. Ha mindenki szürke kisegér lenne, ahogy a sötét átlag, akkor lenne szép és jó a világ a magyarok szerint.

Én pl goth lány vagyok, nőiesen öltözködöm, de feketén... fekete a szemöldököm, szemem, derékig ér a hajam, vörös a szám. Ruhákba szinte csak feketét hordok, mert szeretem ezt a színt és még jobban karcsúsít. Amúgy se vagyok kövér, se vastag, 175 magas vagyok és 60 kg. Mindig látom az emberek arcát, ahogy rámnéznek és bámulnak irtó idegesítően. Általába a bakancson vannak fennakadva, ha erősebb a sminkem, akkor azon, ha extrémebb gyűrű/karkötő/nyaklánc/nyakörv van rajtam akkor azon.


Bezzeg a köldökik érő dekoltázstól, műszájtól, műmelltől meg a cicababáktól senki nincs fennakadva! Max az idősek! Általába a c-típusú állampolgárok bámulnak meg jobban, valami olyan gondolatokkal hogy skinhead vagyok, csak mert bakancsom van...


És leszögezném, nincs feltűnési se semmilyen viszketegségem. Ezt a zenét szeretem és a fekete színt, kombinálva én leszek az eredmény. Temetőben meg nem pózolok....


Valaki adhatna magyarázatot miért kell így megbámulni, elítélni a rockereket?????????


2011. dec. 20. 14:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
100%

Ja... és én örülnék, ha már ott tartana ez az ország, hogy nem lenne kizáró ok a külső. Jó vannak olyan munkahelyek, ahol tényleg megkövetelendő az üzleti kinézet vagy hasonlók, de én örülnék ha piercinges, tetovált orvosok lennének. Ez mind azt mutatná, hogy nyitottabb lett az országunk ( mint sok külföldi is), de hát mi max. visszafele fejlődünk :(

És azzal én sem értek egyet, hogy pont 1 goth csaj ne lenne szexi. Én is hordok fűzőt, fodros, tüllös szoknyát, combfixet, hasonlókat... ezen nem tudom mi nem szexi vagy nőies...

Ha meg ilyen olyanokkal azonosítjátok a goth lányokat, akik fekete bő pulcsiban, meg hasonlókban járkálnak - azok max 14 éves kis rocker kislányok- és marha nagy tévedésben vagytok. Ebből is látszik, hogy sok ember egyből utálkozni, fújolni kezd, meg lehordani a másikat és közben fingja nincs hogy miről beszél, mert arra se veszi a fáradtságot, hogy utána nézzen... -.-


24é. anyuka :)

2011. dec. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
51%
Kedves anyuka, szövegértés elégtelen. Én egy szóval nem mondtam azt, hogy egy rocker, vagy goth nem lehet művelt, habár nálam a műveltség ott kezdődik, hogy az adott illető nagyjából értelmesen hozzá tud szólni a természettudományokhoz is nemcsak a törihez, irodalomhoz, művészetekhez, mert aki nem ért a természettudományokhoz, az max bölcsész, de nem művelt, de ez fordítva is igaz, attól, hogy valaki jó orvos, még lehet műveletlen. Megjegyzem akikkel eddig én gothokkal találkoztam meglehetősen zárkózott mogorva, beteg gondolkodású emberek voltak, habár a számuk kettőben ki is merült, de lehet, hogy csak én találkoztam rossz emberekkel.
2011. dec. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:

Akkor bocs, ha félreértettelek... Sajnálom, hogy pont ilyen gothokkal találkoztál. Nyilván emberek vagyunk mi is, szubkultúrán belül is ki ilyen, ki olyan. Én pl. alapjáraton egy nagyon vidám ember vagyok, imádok nevetni, hülyéskedni, miegymás. Az én észrevételem szerint a gothok nem azok a letargikus, mogorva, teljes mértékben magukba zárkózó emberek, mint ahogyan sokak hiszik róluk. Legalábbis én egy ilyet se ismerek. Mondjuk sokat se, mert minthogy írtam is, elég későn "vettem fel" úgymond a stílust, így hát kevés ilyen embert ismerek és ritkán is jut rá alkalmam, hogy ilyen emberekkel találkozzak.

Kérdésed meg valószínűleg azért értettem félre, merthogy: "höh... mit szólnék hozzá, ilyen v olyan orvos vizsgálná a fiam?"... Mivel te külső alapján ítélsz ezek szerint, akkor szerinted egy általad példának felhozott punk orvos nem lehet elég művelt, tanult, te nem bíznál meg benne. Vagy benned az fordulna meg, hogy min. titokba sorozatgyilkos :D Vagy ha megint én látom rosszul, akkor hogy értetted a kérdést? Benned miért keltene ellenérzést? Szerintem csak hasonló dolgok miatt, amiket az előbbiekben említettem.

2011. dec. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:

"Mivel te külső alapján ítélsz ezek szerint, akkor szerinted egy általad példának felhozott punk orvos nem lehet elég művelt, tanult, te nem bíznál meg benne. Vagy benned az fordulna meg, hogy min. titokba sorozatgyilkos :D"


Nem a külső alapján ítélek, ezt szintén egy szóval sem mondtam, a kérdést azért tettem fel, mert kíváncsi voltam, hogy te mennyire vagy elfogadó ezen témában. Mindemellett orvostanhallgatóként az a véleményem, hogy egy orvos nem engedheti meg magának a munkahelyén egyetlen szubkultúra követését sem, mert az öltözködése, a stílusa félelmet és bizalmatlanságot válthat ki a BETEGBŐL, főleg az idősebb konzervatívabb korosztályból, és ezzel veszélyezteti a beteg gyógyulását, továbbá támadófelületet nyit önmagán és a kórházon is. Tehát ebből kifolyólag meg lenne a magam véleménye mind az adott orvosról, mind pedig az őt alkalmazó kórházról. Egyébként ugyanez a véleményem a láthatóhelyen lévő tetoválásról is. Egy átlagember megengedheti magának, egy orvos viszont nem.

2011. dec. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
0%
Szoval bocs de ekezet nelkul irok... Mert ahhoz a az oltozkodeshez es hogy olyan zenet hallagat meg olyesmi , ahoz tarsul egy silus, erre ertem a: beszed, soknak vanilyen rohadt ronda pc-je... Szval erted... Nah ez a baj, meg szeeintem normalis ember nem lesz olyan... Ennyit errol...
2011. dec. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző, először tanulj meg írni, utána pedig esetleg meghallgatjuk a véleményed, mert a kommented ékezetekkel is kritikán aluli lenne.
2011. dec. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő dolog,nekem speciel nagyon bejönnek a goth ill metálos lányok (nem csak külsőleg) ez olyan dolog mint ahogy te nem szereted a technosokat, vagy a rappereket, csak ők kicsit gyakoribb jelenségek( ha lehetne így mondani)

19/F

2011. dec. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:

Az én megítélésem szerint az alábbi okok miatt bámulhatnak meg az emberek:


A fekete szín, mint ismeretes, a rossz, a halál színe. A társadalom többségében ez tudat alatt negatív érzéseket vált ki. Tehát aki talpig sötétben van, arról akár előítélet nélkül is sokan azt mondják, hogy valami nem okés, ezzel kitűnik a tömegből és ez automatikusan vonzza a tekinteteket.

A nőkön a bakancs szintén szembemegy az évszázados/évezredes társadalmi normákkal, elvárásokkal -> kitűnik a tömegből -> vonzza a tekintetet.

Az erőteljes smink úgymond természetellenes megjelenést kölcsönöz a viselőjének. Ehhez nem kell sötétnek lenni, elég ha kirívó/észrevehető a smink.


Az pedig, hogy bizonyos szubkultúra képviselőit/tagjait elítélik részben köszönhető a médiának is. A techno-s szk-ról kb annyi jön le, hogy a disco-ban drogoznak. A rockerekről annyi, hogy állandóan részegek, kukákat borogatnak, stb, a goth-okról az, hogy állatkínzók. Azt pedig véletlenül sem közli a média, ha ezek közül valaki pl átsegít egy idős nénit az úton, stb.


Tehát összefoglalva a társadalmi elvárások mindkét nem esetében:

Legyen ápolt, a lehetőségekhez mérten öltözzön meleg színű ruhákba, és az egyes ruhadarabok legyenek összhangban.

A nőknek továbbá:

A smink esetében ne legyen kirívó, próbáljon meg természetes/naturális maradni. Hordjon az évszázados normáknak megfelelő lábbelit, mely a jelenlegi társadalomban részben növeli az illető nőiességét.

Férfiak esetében:

Legyen férfias, a körömlakk, smink nem az a jelenlegi normák szerint, mivel ezek inkább nőiessé teszik az illetőt.


Ezeket még lehetne folytatni és teljesen részletesen leírni, de a lényeg szerintem érződik. Valamint az átlag ember számára, ha a fentiek közül akár csak egy dolog is, de eltér/nincs meg, akkor az automatikusan vonzza a tekintetet.


Tehát összességében nem azért megy a megbámulás, mert rocker/goth/emós az illető, hanem azért, mert kitűnik a tömegből a társadalmi elvárásoktól eltérő öltözködés/smink/hajviselet miatt. Pl egy rapper a lógó ruháival is ugyanúgy kitűnik tömegből és őket is szintén megbámulják.

2011. dec. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:

Tudom, elavult a kérdés, de megfogalmazódott bennem valami.


Ha nem tiszteled a másikat, sértegeted, le üresfejű lotyózod, akkor mi jogon várod el, hogy téged tiszteljenek és elfogadjanak ?

A tisztelet ki kell érdemelni, nem elvárni. Szégyent hozol a rockerekre.

Nem értem, miért tartod magad jobbnak a másiknál. Te is ugyanolyan felszínes vagy, mint azok, akik ellen pont kampányolsz.


Csak ennyit akartam.


Üdv: egy rocker, egy olyan, akiről senki meg nem mondaná, és nem ítél senkit öltözködése alapján

2012. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:

én 13 évesen szerettem bele a goth és emo stílusba. és elegem van, ha azt mondják, hogy emos depis kis-csa vagyok. pedig nem. csak szimplán szeretem ezt. a zenét, a feketét, habár mostanában (anyám kedvéért) veszek föl néha-néha valamilyen "NORMÁLIS KINÉZETŰ RUHÁT". Már kb másfél éve rajongok a "dark style"ért. Nem tom mi a baja ezzel egyeseknek. Sztem nem kéne emiatt elítélni az emberiséget, és ahogy mondta a kérdező, tényleg érdekes, hogy a pózcsajokat nem ítélik el annyira, sőt facebookon lájkolgatják az ilyen oldalakat, hogy: szép vagy nem szép? és közben egy csaj fél pucérra van vetkőzve, és esetleg ("jobb" esetben) már olyan fejet is vág hozzá mintha épp sz-rni készülne. én az ilyen csajoknak inkább gratulálok, főleg a szüleiknek... xD És azt imádom amikor a szülő olyat ír egy olyan kép alá, ahol a 12 éves lánya kirakja a melleit,hogy: igen, ő az én kislányom... na mindegy elkanyarodtam a témától. én sem értem sokszor, hogy miért kell megnézni az embereket amiatt, mert feltűnőbbek.

Engem van, hogy kisgyerekek bámulnak meg, és a szüleik, amikor meglátnak néha fekete farmerban, a fekete-fehér csíkos felsőmben és egy csomó karkötővel és a kedvenc bakancsomban, megy a fülemben a zene...

ha egy pszichológus rájött a lényegre akk kérném a normális választ én is ^w^ :)

2012. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!