Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm a korláton állt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm a korláton állt, megpofoztam?

Figyelt kérdés

A barátnőm 3 sràc haverjával az erkélyen a betonból készített korláton álltak. A 7-dik emeletről. Akkor értem haza, az első rekacióm az volt,hogy megvártam amíg leszállnak és lekevertem a barátnőmnek egy pofont aztán megràngattam a haverjait és kiabáltam mindenkivel. Forrt bennem a düh, elmentek otthonról nekik????????? És ha baja esik a páromnak? Ez nem normális, kihozta belőlem az állatot.


Azóta hatalmas bűntudatom van és tükörbe nem tudok nézni. A barátnőm haragszik, szóba sem akar állni velem, de még együtt vagyunk.


Ti is megijedtetek volna? Nincs mentség arra amit tettem tudom.


2017. júl. 9. 00:44
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
57%

"Látom, megjöttek a megélhetési feminácik..."


miközben ilyen ostoba, hibridszavakkal dobálózol, jusson eszedbe, hogy ezen az oldalon joga van itt lenni egy feministának ugyanúgy, mint egy hozzád hasonló, áldozathibáztató okostóninak.


és jogom van leírni, megfogalmazni a véleményem, ahogy neked is.


de jobb, ha tőlem tudod te és a többiek is, akik a csajt savazzátok, hogy ez áldozathibáztatás (és tudom miről beszélek, a szakmám kapcsolódik ehhez a területhez!).


egy tipikus esete annak, amikor megerőszakolnak valakit, áldozathibáztató kórus megszólal: minek öltözött a nő kihívóan, minek volt egyedül az utcán este stb.


felpofozza a párja a nőt: miért infantilis, miért provokálta ki a viselkedésével a nő, hiszen a férfi csak a megmentőjeként lépett fel stb., mondjátok ugyancsak, ti áldozathibáztatók.


azt kéne felfogni, hogy amíg a társadalmi diskurzus és gondolkodásmód nem változik, és tele van ilyen torzításokkal, addig felnőtt emberek felhatalmazva fogják érezni magukat, hogy ilyen-olyan okból bántsanak egy másik felnőttet vagy gyereket.


de a helyes hozzáállás a zéró tolerancia!


itt egyetlen ember szava lehetne mérvadó: a kérdező párjáé!


ha ő ide beírna, és leírná, hogy mit érez, mi jár a fejében, hogy élte meg, közületek sokan csak pislognának!


csak az szánít, hogy az erőszak elszenvedője hogyan interpretálja a vele történteket.


és ha ő erőszaknak, bántalmazásnak éli meg, akkor az is!


és nincs jogotok ezt felülbírálni, kioktatni, mert nem titeket vertek meg!

2017. júl. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
24%

31!

Az lány nincs itt. Nem írt ide. Nem beszélt a barátjának sem. A világ arra reagál amit lát, ami történik. Ilyen veszélyes helyzetekben senki se fog mélylélektani dolgok boncolgatásába kezdeni. Lehet megvolt az oka erre. Csak épp azt senki nem tudja. Számít ez? A kerdezonek is megvolt az oka arra amit tett. A kérdező is lehet áldozat ilyen értelemben. Benne ez zajlott le szubjektíven,amit le is írt.

2017. júl. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
39%

31-eske, látom, még a szövegértelmezés sem megy, általános iskolai szinten sem.

"miközben ilyen ostoba, hibridszavakkal dobálózol, jusson eszedbe, hogy ezen az oldalon joga van itt lenni egy feministának ugyanúgy, mint egy hozzád hasonló, áldozathibáztató okostóninak." Pro primo, senki sem mondta, hogy nincs jogod itt lenni, ne vágd magad áldozatpózba és ne mártírkodj! Jogod van butaságokat beszélni - nekem viszont jogom van megjegyezni, hogy amit mondasz, ostobaság.

Pro secundo, ha már "ostoba, hibridszavak" kerültek szóba: ha valaki nem ért egyet a femináci elveiddel, az áldozathibáztató okostóni. Aha...


Egyébként is sültbolond az érvelésed: "és nincs jogotok ezt felülbírálni, kioktatni, mert nem titeket vertek meg!" - akkor te milyen alapon oktatsz ki másokat? Nem téged vertek meg...

2017. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
78%
Nőként írom, hogy szerintem jól tette a kérdező, hogy elcsattant az a pofon, de ezzel együtt el is kellett volna hagyni főleg úgy, hogy már több ilyen ostobaságot is csinált amivel az életét veszélyezteti. Ilyet egy felnőtt értelmes nő nem csinál,még részegen sem. Mindenki bulizik, de lehet kulturált módon is. Később hogy lesz belőle felelősség teljes anyuka, ha saját magára nem képes vigyázni? Majd gondol egyet és jajj nekem hiányoznak ezek a dolgok és akkor a saját és a gyereke életét is veszélyezteti? Én ezeken gondolkoznék el a kérdező helyében. Én is voltam már nagyon szerelmes, de néha jobb tovább lépni. 23/N
2017. júl. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
63%

Kicsit túlérzékenyek lettek mára az emberek. Ha elcsattan egy pofon, már mindenki fizikai erőszakot, terrort emleget. Gyerekkoromban én is kaptam pofont, mikor megérdemeltem, és csak jót tett. Nem sokszor volt ilyen, de egy-két alkalommal előfordult, mégsem tört össze a kis lelkem.

Amit a csaj csinált, az valóban egy gyerek értelmi szintjén van, és nem kizárt, hogy ijedtemben én is lekevertem volna neki egyet. Azt kéne felfognia, hogy nem azért történt, mert bántani akartad, hanem pont azért, mert félted.

2017. júl. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
59%

Na jó, muszáj beleszólnom.

70 %-os, én ugyan nő vagyok és kiállok a női jogok mellett, de amit csinálsz az már tényleg a túloldal.. a kérdező nem verte meg a barátnőjét (Voltál te már megverve? Én igen, az nem egy pofon.)

Mindenttől függetlenül úgy gondolom, hogy nagy hiba volt pofonvágni, de szerintem​ ez még az a kategória, hogy meg lehet beszélni. 6 év alatt már kijött volna, ha egy asszonyverő állat lennél, az exemnek 1 hónapba telt, hogy kimutassa a foga fehérjét. Szóval tudom miről beszélek.

Más kérdés, hogy hogy tudnád egy ilyen emberrel megbeszélni a problémákat, ha ahelyett, hogy veled kommunikálna, inkább elmegy az új kollégáival sorsot kísérteni. Nem illetek össze, nagyon nem és szvsz nem hiszem, hogy nagyon van mit ezen még húzni, de azért próbáld meg! Ha nem megy szép csendben váljatok külön.

2017. júl. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
64%

Őszinte leszek, én nem tudnék ilyen ostoba, felelőtlen emberrel együtt lenni,mint a te barátnőd.

Esélyes a Darwin-díjra a lány és a haverjai.

Ilyet felnőtt ember nem csinál..Nem normálisak!

Megértem,hogy nagyon kiakadtál és nem láttál más módot, de hiba volt megpofozni.De ezt te is tudod szerintem.

De aki igazán hibázott,az a barátnőd.

Még ha a földszinten vagy még az 1. emeleten a korlátra mászik valaki, azt mondom ok, nagy valószínűséggel semmi baja nem lesz ha kiesik(bár én nem kockáztatnék).

Na de a hetedik emeleten?? Azonnal meghaltak volna, ha megbillen valamelyik.Felelőtlen, ostoba emberek.

Én ott hagynám a fenébe.

Azzal,hogy ilyen szitukba keveredik neked is fájdalmat okoz, mivel szereted és félted.

Én bármikor keverednék veszélyes helyzetbe, egyből a szeretteimre gondolok és arra,hogy nem ér annyit,hogy ne lássam őket többet és fájdalmat okozzak nekik..

2017. júl. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
59%

Nézd a pofon valóban elég durva egy lányt/nőt nem ütünk meg!

De téged is megértelek mert nézd alapból elég veszélyes volt amit csináltak és jogosan lettél dühös mert lemerem fogadni hogy a haverjai szedték erre rá, plusz hirtelen felindulásból tetted ezt a pofont ami érthető, de akkor is azért elég erős volt. A barátnőd a pofon végett nem áll veled szóba, de lemerem fogadni hogy eddig azért nem dobott téged mert tudja jól hogy neked igazad van és hogy ő hatalmas hülyeséget csinált. Az hogy bűntudatod van még a jobbik eset mert elszállt az agyad erről nem tehetsz félted a barátnődet teljesen jogosan van igazad most erre már nagyon nem tudok mit mondani.

2017. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

"lemerem fogadni hogy a haverjai szedték erre rá"


Óvatosan köss ilyen fogadást, sok éve középiskola elején pl nálunk egy lány volt a rossz szellem, ő volt az értelmi szerző sokszor a nagy hulyeségeknél, de mindig megúszta, mert soha senki nem nézte ki, hogy 4 marha srác mellett egy 40 kilós csaj talált ki valamit, mindig az lett a vége, hogy biztos mi vittük bajba szegénykét…

2017. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
70%

Ez a 70%-os egészen karikaturisztikusan jeleníti meg a feminácik és az elszállt liberálisok gondolat menetét, amely gondolat menet könnyedén kikezdhető, és ha nem egyetlen egy emberre akarjuk érvényesíteni, hanem TÖBBRE, akkor látszik, hogy egy saját farkába harapó kígyó ez a gondolat menet.


"Felnőtt nő, aki azt csinál a testével, amit akar."


Hahaha... NEM! Az, hogy elmúlt 18 éves nem jelenti azt, hogy felelősség teljes felnőtt. Ha a testével azt csinál, amit akar, akkor ezt kiterjeszthetjük minden emberre, aki azt csinál a testével, amit akar.

Tehát a srác is azt csinál a testével, amit akar. (ezt már előttem egy válaszoló leírta) Szóval a srác csak meglendítette a karját. A lány arca pont ott volt, de a lány amúgy azt csinál a testével, amit akar... nyugodtan elhajolhatott volna.

A helyzet az, hogy egyetlen emberre lehet mondani, hogy "azt csinál a testével, amit akar", de ha már több ember is él a világon, akkor bizony nem csinálhat bárki bármit, amit akar.


Ha úgy akarjuk értelmezni, akkor itt a lány volt a terrorizáló és a srác az áldozat.

Melyik a rosszabb?

- Pofon csapni a másik arcát miután egy orbitális hülyeséget csinált, és hirtelen felindulásból félelemből és dühből észheztéríteni?


VAGY


-SOKADJÁRA orbitális hülyeséget csinálni, és kockára tenni az életemet úgy, hogy közben tudom, hogy van, aki képtelen lenne feldolgozni a halálomat, és beleroppanna az egészbe, és végül ITTASAN kiállni a korlátra a hetediken. ÉS ezzel a halálom lehetőségével fenyegetni a páromat?

------


A másik meg, ami nem femináci szöveg, hanem a csodálatos liberális hozzáállás lenne az: ELFOGADÁS... azt csinál a testével, amit akar: Fogadd el őt úgy, ahogy van. stb.

Ez is szépen hangzik, de saját farkába harapó kígyó... ostobaság.

A szeretet perzselő és cselekvő, és nem pedig elfogadó.

2017. júl. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!