Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Jogosan lepett le a parom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan lepett le a parom?

Figyelt kérdés

Januar ota nincs munkam, de az elozo par honapban is csak tp-t kaptam egy kisebb serules miatt. Felepultem, de kozben elkezdtem tanulni valamit, nezelodtem munkakat, de nem akartam olyat, ami sok idot elvesz, mert hosszutavon jobban megeri, ha megtanulom azt, amit tanulok, igy inkabb olyat akartam, ami vagy home office vagy kozel van es max 6 oras, de nincs sok tapasztalatom, igy nem nagyon hivogattak vissza egyelore az ilyen alap back office melokra sem. Voltam nemreg interjun, de utana nem hivtak.

Sajat, hitelmentes lakasom van, kb 45 ezer ft / honap a rezsi, ebbe az elmult par honapban nem tudtam beszallni, de a sajat koltsegeimet abszolut minimalizaltam, a parom fizette a szamlakat, ezen kivul csak kajara koltott ram, illetve neha ha valami elfogyott (dezodor, sampon, egyeb tenyleg kotelezo dolgok) azt kertem tole. De semmi egyeb, nem kertem tole ruhakra penzt, fodraszra, leszedettem a kormeim is, hogy ne kelljen azzal se foglalkozni amig nincs megint sajat keresetem, stb. Van egy keves passziv jovedelmem, abbol megoldottam ezt-azt magamnak.

Parom azt mondta, megunta, hogy elfogy az osszes penze, nem tud felretenni, kb 400-500 ezret keresett per honap, de februarban meg volt hiteltorlesztoje, illetve valamennyit otthonra is kuldott, szoval alapvetoen nem ram ment el az osszes penze.


Nem tudom eldonteni, hogy o a “penzehes”-e es meg lehetett volna erteni az en allaspontomat, vagy nekem lenne tenyleg kotelessegem elmenni az elso munkahelyre ahova felvesznek 8-12 oraban dolgozni, mert ez a normalis es pont? Feladva ezzel azt, hogy a jovoben esetleg jobb legyen, mert tudom, hogy van egy rakas ember, aki munka mellett is meg tudja oldani, hogy megtanuljon valami total ujat, de nekem soha nem ment, plane, hogy a legutobbi munkam fizikai munka volt es testileg is leterhelt es mentalisan is. Ebbe nem akartam visszaterni, mert beszippantja az embert az a kenyelem, amit nyujt, de hosszutavon nem kifizetodo.

(Hozzatennem, hogy tavaly, amikor meg mind a ketten teljes fizetest kaptunk, de o akkor meg kevesebbet keresett, pont ugyanugy elfogyott az osszes penzunk, tehat a kozos sporolas az ket fizetesbol sem ment. Es nem en vagyok kettonk kozul a nagyobb koltekezo.)


Nektek mi velemenyetek?


2023. ápr. 12. 09:05
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
45%

Jobban jartál nelküle.A te lakásodban laktatok,minimális rezsivel.Két fizetésből nem tudtatok megélni,félrerakni.Lehet most majd jobban marad pénzed.Akinek fontis a parja,az eltartja pár hónapig,főleg,ha tanul és munkát is keres.

Nem tudott már nyerészkedni rajtad.

Akkor lenne igaza,ha semmit nem tennél,csak otthon ülnél.

2023. ápr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
26%
Teljesen igaza van. Az is érdekes, hogy próbálod ráhárítani a gondok okát, csak mert költött valamit saját magára a saját fizetéséből. Te csak simán nem szeretsz és akarsz dolgozni, ami oké, de akkor legyél tisztában a saját korlátaiddal és nem mások szemében keresd a szálkát. Toxikus vagy.
2023. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
73%

Ez nagyon nagyon nehéz helyzet, és hiába kérdezel itt, hogy jogos vagy nem jogos, látod, hogy megosztja a válaszadókat is. Szerintem itt nem arról beszélünk, hogy jogos, vagy nem jogos, hanem hogy ő egyszerűen így döntött.


Én veled értek egyet, mivel 3 hónapról van szó, szerintem sem hosszú idő, a lakásba 45/hó az teljesen jó, főleg a mai világban.


Viszont: lehet, hogy ő meg kiszolgáltatottan érzi így magát, hogy nálad laktok, ő fizeti, stb. Ezer oka lehet, de neki ez így nem fért bele.


Azért mondom, hogy teljesen mindegy, hogy neked, vagy neki adunk igazat, az eredmény az, hogy neki ez így nem jó és nem fér bele.

2023. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
90%

"Nem hiszem, hogy lett volna mas, elmondta volna. Jo volt a kapcsolatunk, megertettuk egymast, passzolt a humorerzekunk, rengeteg kozos tema erdekelt minket, stb."


Nekem nem úgy tűnik, hogy annyira jó lett volna. Egy normális kapcsolatban nem hagyják el a felek egymást, csak mert a másik nem tud félretenni, hanem megbeszélik, hogy hogy legyen.

2023. ápr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
81%
Itt szerintem az a kérdés, hogy volt-e figyelmeztetés az elhagyás előtt arra vonatkozóan, hogy nem lesz ez így jó. Ha igen, és a kérdező nem vette a lapot, akkor jogos. Ha nem, csak hallgatott a másik fél, mint a sült hal, majd simán lelépett, mikor betelt a pohár, akkor jogos a kérdező értetlensége.
2023. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
14-es, ez igaz, csak arra celoztam, hogy amugy a mindennapjaink eleg idealisan teltek. Tehat olyan indokai nem lehettek, hogy az anyagi reszen kivul mas miatt is szarul erezte volna magat. De a megbeszelesre annyit, hogy en nem lattam, hogy o fogekony lenne erre a temara, o nem tanult tovabb es azota is barmikor kerdeztem, hogy nem akar-e legalabb angolul megtanulni, hogy azzal is legyen tobb lehetosege, azt mondta, hogy o nem akar mar semmit megtanulni, nincs hozza turelme es felesleges, mert igy is talal barmikor munkat. Az mar nem erdekelte, hogy milyet. A szakitast sem akarta megbeszelni, csak bejelentette, hogy igy dontott es kesz, ha igy all hozza valaki, akkor en sem akarom tultargyalni.
2023. ápr. 12. 11:01
 17/45 A kérdező kommentje:
15-os, kerdezoskodes volt inkabb, hogy talaltam-e mar munkat, olyan nem, hogy konkretan megmondta volna, hogy ha nem megyek el azonnal dolgozni, akkor hazakoltozik.
2023. ápr. 12. 11:03
 18/45 anonim ***** válasza:
86%
De értsd már meg kérdező, hogy nem volt jó a kapcsolatotok. Ez miféle kapcsolat? Lehet te beletetted a szerinted maximálisat, de ez még nem elég egy jó kapcsolathoz.
2023. ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
32%
Akkor ez így nem volt fair a részéről.
2023. ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, amikor én gyereket vállaltam a férjemmel, megbeszéltük, hogy a gyerek kb. 2 éves koráig nem fogok dolgozni, szóval, addig nagyrészt neki kell megteremteni az anyagiakat. Letisztáztuk előre. Egy együttélés során, ahol megosztjuk a költségeket, nem lehet megcsinálni, hogy bejelentjük, hogy na, most akkor én ebbe meg abba belefogok, valószínűleg nem lesz melóm, és leszarom, hogy a másik addig hogy oldja meg a közös pénzügyeinket… Ha csak szimplán az lenne a szitu, hogy kirúgtak, keresel gőzerővel, elvállalnál kb. bármit, de nem találsz rögtön, az más lenne. Ettől függetlenül az ő reakciója is érdekes (csak bejelentette a szakítást, semmi előzmény), de úgy látszik, nem volt olyan frenetikus kapcsolat, és egyikőtöknek se kimondott erénye a megbeszélés, normális kommunikáció.
2023. ápr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!