Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Jogosan lepett le a parom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan lepett le a parom?

Figyelt kérdés

Januar ota nincs munkam, de az elozo par honapban is csak tp-t kaptam egy kisebb serules miatt. Felepultem, de kozben elkezdtem tanulni valamit, nezelodtem munkakat, de nem akartam olyat, ami sok idot elvesz, mert hosszutavon jobban megeri, ha megtanulom azt, amit tanulok, igy inkabb olyat akartam, ami vagy home office vagy kozel van es max 6 oras, de nincs sok tapasztalatom, igy nem nagyon hivogattak vissza egyelore az ilyen alap back office melokra sem. Voltam nemreg interjun, de utana nem hivtak.

Sajat, hitelmentes lakasom van, kb 45 ezer ft / honap a rezsi, ebbe az elmult par honapban nem tudtam beszallni, de a sajat koltsegeimet abszolut minimalizaltam, a parom fizette a szamlakat, ezen kivul csak kajara koltott ram, illetve neha ha valami elfogyott (dezodor, sampon, egyeb tenyleg kotelezo dolgok) azt kertem tole. De semmi egyeb, nem kertem tole ruhakra penzt, fodraszra, leszedettem a kormeim is, hogy ne kelljen azzal se foglalkozni amig nincs megint sajat keresetem, stb. Van egy keves passziv jovedelmem, abbol megoldottam ezt-azt magamnak.

Parom azt mondta, megunta, hogy elfogy az osszes penze, nem tud felretenni, kb 400-500 ezret keresett per honap, de februarban meg volt hiteltorlesztoje, illetve valamennyit otthonra is kuldott, szoval alapvetoen nem ram ment el az osszes penze.


Nem tudom eldonteni, hogy o a “penzehes”-e es meg lehetett volna erteni az en allaspontomat, vagy nekem lenne tenyleg kotelessegem elmenni az elso munkahelyre ahova felvesznek 8-12 oraban dolgozni, mert ez a normalis es pont? Feladva ezzel azt, hogy a jovoben esetleg jobb legyen, mert tudom, hogy van egy rakas ember, aki munka mellett is meg tudja oldani, hogy megtanuljon valami total ujat, de nekem soha nem ment, plane, hogy a legutobbi munkam fizikai munka volt es testileg is leterhelt es mentalisan is. Ebbe nem akartam visszaterni, mert beszippantja az embert az a kenyelem, amit nyujt, de hosszutavon nem kifizetodo.

(Hozzatennem, hogy tavaly, amikor meg mind a ketten teljes fizetest kaptunk, de o akkor meg kevesebbet keresett, pont ugyanugy elfogyott az osszes penzunk, tehat a kozos sporolas az ket fizetesbol sem ment. Es nem en vagyok kettonk kozul a nagyobb koltekezo.)


Nektek mi velemenyetek?


2023. ápr. 12. 09:05
1 2 3 4 5
 1/45 Anton Chigurh ***** válasza:
66%

Kedves kérdező!


A párod talán jogosan lép le.

Mi a gond a teljes munkaidős állással?


Ha mát tudsz dolgozni, senki sem tart vissza. Keress munkát.

Sok sikert.

2023. ápr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
35%

Nekem az a véleményem, hogy jobban jártál nélküle.

Igazad van, tanulni mindig jobban megéri, mint leragadni az első gyári összeszerelő munkánál, merthogy az "fizet", de közben meg nem jutsz el vele egyről a kettőre. Alap esetben az ember párja felfogja, hogy ez közös érdek és átmenetileg bevállal nagyobb részt a költségekből.

Csak hát, ha két teljes fizetésből nem marad kettőtökre, akkor egyből még annyira sem fog, és ha ő nem úgy kezeli ezt, hogy kettőtökért, a közös többért kell most áldozatot hoznia, hanem eltartja a te hátsód, akkor ez van, nem vele kell tervezni.

2023. ápr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az azért nem mindegy, hogy mennyi ideig tanulod, amibe most belekezdtél, pár hónap, vagy akár 1-2 év, még több. Addig minimalizálódik, mit tudsz/akarsz elvállalni, és könnyen lehet, hogy nem lesz munkád, ami tartozik a másikra is egy együttélés esetén.
2023. ápr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
2 Tavaly a ket fizetesunk egyutt kb kicsivel volt csak tobb, mint amennyit iden keresett mar. Vett par dolgot iden, ami dragabb volt, 30-60 ezres tetelek a hobbijara + baratokkal eljarkal inni havi 1-2 alkalommal, az is majdnem egy 10-es mar a mai arak mellett. Szoval nem ram ment el, de nyilvan tobb maradt volna, ha en is kerestem volna penzt.
2023. ápr. 12. 09:37
 5/45 anonim ***** válasza:
68%
Nem varhatod el, hpgy eltartson. Ha korabban mar kerte, hogy menj el dolgozni, te meg nem voltal hajlando es tkp o tartott el, akkor jogosan lett elege abbol, hogy kihasznaljak. Felnott emberkent a munka a kotelesseged. Ha nem tanultal addig, amig lehetett volna, akkor munka mellett kell megoldani.
2023. ápr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
3 Szerintem kb 3 honap meg max, amig olyan szintre jutok, hogy egyszerubb munkakat el tudok kezdeni vallalni. Nem evekrol van szo. :D
2023. ápr. 12. 09:38
 7/45 anonim ***** válasza:
81%

", vagy nekem lenne tenyleg kotelessegem elmenni az elso munkahelyre ahova felvesznek 8-12 oraban dolgozni, mert ez a normalis es pont?"


Igen. Ha nem tanulsz, akkor dolgozni kell. Senki nem fog eltartani. Aztán közben keresel mást. Szóval neked nincs kedved dolgozni, de a párod dolgozzon helyetted is. És ha ő is benyögi, hogy neki nem ez az álommeló és felmond?

2023. ápr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
73%
Valószínűleg nem csak emiatt hagyott el, hanem voltak más szempontjai is. Amúgy nekem se lenne szimpatikus, hogy egyértelműen nem tudunk megélni egy fizetésből, és a másik fél mindenféle mondvacsinált okokra hivatkozva nem helyezkedik el. Ilyen léha egyéniséggel én se terveznék hosszútávon.
2023. ápr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy lett volna mas, elmondta volna. Jo volt a kapcsolatunk, megertettuk egymast, passzolt a humorerzekunk, rengeteg kozos tema erdekelt minket, stb.


7-es, en rengetegszer mondtam neki, hogy mondjon fel, keressen mast, akar pihenjen is itthon par hetet, termeszetesen akkor, amikor meg dolgoztam, mert utalta a melojat, es nem arrol volt szo, hogy nem tudtunk megelni, tele volt a huto mindig, azert egy lakasban aminek 45 ft a rezsije, ki lehet jonni 340 ezer forintbol rovid tavon ket embernek is. (Ennyi volt az en fizetesem.) Annyi, hogy mindig volt valami draga dolog, ami neki kellett, szemelyi kolcsont vett fel 1 millio ft-ot tevere es szamitogepre, ezt torlesztette is normalisan, iden jartak le, de ugye sok penz volt az is. Emiatt nem tudott volna maximum felmondani es pihenni.

2023. ápr. 12. 10:04
 10/45 anonim ***** válasza:
69%

Nem várhatod el hogy eltartson. Ha megbeszélitek, hogy hosszútávon ez mindkettőtöknek jó és ő vállalja, hogy ideiglenesen eltart, akkor oké. Megbeszélted ezt vele?

Mert az alapeset az, hogy mindent feleztek. Ha ettől valahogy el kell térni, azt meg kell beszélni.


Szerintem neki volt igaza.


Érthető, hogy tanulnál és nem akarsz 10-12 órát dolgozni mellette. De ezt ne vele fizettesd meg. Hanem a) csináld munka mellett, b) gyűjts pénzt és utána élj a tartalékaidból amíg tanulsz, c) pályázz ösztöndíjakat, d) kérj kölcsön (akár a párodtól, csak legyenek megbeszélve a feltételek)


Beszélned kellett volna a pároddal, hogy hajlandó-e eltartani és meddig.

2023. ápr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!