Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Jogosan lepett le a parom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan lepett le a parom?

Figyelt kérdés

Januar ota nincs munkam, de az elozo par honapban is csak tp-t kaptam egy kisebb serules miatt. Felepultem, de kozben elkezdtem tanulni valamit, nezelodtem munkakat, de nem akartam olyat, ami sok idot elvesz, mert hosszutavon jobban megeri, ha megtanulom azt, amit tanulok, igy inkabb olyat akartam, ami vagy home office vagy kozel van es max 6 oras, de nincs sok tapasztalatom, igy nem nagyon hivogattak vissza egyelore az ilyen alap back office melokra sem. Voltam nemreg interjun, de utana nem hivtak.

Sajat, hitelmentes lakasom van, kb 45 ezer ft / honap a rezsi, ebbe az elmult par honapban nem tudtam beszallni, de a sajat koltsegeimet abszolut minimalizaltam, a parom fizette a szamlakat, ezen kivul csak kajara koltott ram, illetve neha ha valami elfogyott (dezodor, sampon, egyeb tenyleg kotelezo dolgok) azt kertem tole. De semmi egyeb, nem kertem tole ruhakra penzt, fodraszra, leszedettem a kormeim is, hogy ne kelljen azzal se foglalkozni amig nincs megint sajat keresetem, stb. Van egy keves passziv jovedelmem, abbol megoldottam ezt-azt magamnak.

Parom azt mondta, megunta, hogy elfogy az osszes penze, nem tud felretenni, kb 400-500 ezret keresett per honap, de februarban meg volt hiteltorlesztoje, illetve valamennyit otthonra is kuldott, szoval alapvetoen nem ram ment el az osszes penze.


Nem tudom eldonteni, hogy o a “penzehes”-e es meg lehetett volna erteni az en allaspontomat, vagy nekem lenne tenyleg kotelessegem elmenni az elso munkahelyre ahova felvesznek 8-12 oraban dolgozni, mert ez a normalis es pont? Feladva ezzel azt, hogy a jovoben esetleg jobb legyen, mert tudom, hogy van egy rakas ember, aki munka mellett is meg tudja oldani, hogy megtanuljon valami total ujat, de nekem soha nem ment, plane, hogy a legutobbi munkam fizikai munka volt es testileg is leterhelt es mentalisan is. Ebbe nem akartam visszaterni, mert beszippantja az embert az a kenyelem, amit nyujt, de hosszutavon nem kifizetodo.

(Hozzatennem, hogy tavaly, amikor meg mind a ketten teljes fizetest kaptunk, de o akkor meg kevesebbet keresett, pont ugyanugy elfogyott az osszes penzunk, tehat a kozos sporolas az ket fizetesbol sem ment. Es nem en vagyok kettonk kozul a nagyobb koltekezo.)


Nektek mi velemenyetek?


2023. ápr. 12. 09:05
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Nem kerestem alapvetoen tobbet, illetve volt egy idoszak, amig igen, amig kezdo volt a jelenlegi munkahelyen, akkor en tobbet kerestem, de nem sokkal, kb 40-50 ezerrel.

Bennem is van egy olyan erzes, hogy most, hogy letudta a torlesztoit, azt varta volna, hogy marad minden honapban legalabb 100 ezre, de nem igy lett. Aztan a barataihoz hasonlitott minket, hogy ok milyen jol tudnak sporolni, nemsokara osszejon nekik az onero sajat lakasra. De hozzatennem, ok otthon laknak a srac anyjanal, szoval a kiadasaik ilyen teren kb hasonloak, illetve ok konkretan mindenrol lemondtak az elmult par evben, ami felesleges kiadas, nem jarnak annyit el otthonrol, minden hetvegen tuloraznak, letettek a cigit, es nyaralni is csak azert jartak velunk evente ketszer, mert a szuleimnek van egy nyaraloja, amit hasznalhatunk ingyen, kulonben nyaralni se jartak volna. Igy lehet persze felretenni, hogy hetbol hat napot dolgoznak mind a ketten es az egvilagon semmire nem koltenek szinte. A parom nem ez a kategoria volt. Most biztos marad majd neki, bar en ugy gondolom, hogy mondjuk 10 ev tavlatabol visszanezve nem szamitott volna ez a par honap, plane, ha kesobb jobban tudok keresni, mint amennyit eddig kerestem. A passziv jovedelmemre is szeretnek (kesobb) jobban rafekudni, hogy az is tobb legyen valamivel.


En ertem, hogy kell dolgozni, de ettol fuggetlenul azt rohadtul nem gondolom, hogy velem elni egy anyagi csod lenne.

2023. ápr. 12. 12:16
 32/45 anonim ***** válasza:
79%
Ha csak igy bejelentette, hogy elhagy, akkor csak erre fogta. Ha az ember szeret valakit, nem hagyja csak igy el egy vallránditassal. Nem szeretett már es amúgy is el akart hagyni.
2023. ápr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
27%

Itt két mondat nem hangzott el. Egyik a kérdező részéről: "Nem gond, ha..."

Másik a pasija részéről: "Figyelj, gond lesz, ha..."

Szerintem innen ered a probléma.

2023. ápr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
22%

Engem zavarna,ha nem dolgozna mellettem a parom,olyan kifogassal,hogy o ilyen meg olyan helyre nem megy,mert majd hatha jobb lesz,ez nekem egyenlo azzal,hogy nem akar dolgozni :D majd kesobb azert nem fogsz dolgozni,mert te tanultal es nem kapsz olyan munkat,ami ennek megfelelo lenne. egyik ismerosom is 32 evesen kezdett el dolgozni,mert nem kapott a diplomajanak megfelelo munkat ,most meg egy 4 oras munkaprogramtol ugy ki van keszulve,mint mas a 12 oratol

Egy munkahelyre nem eleted vegeig mesz el es igen vannak olyan 8 oras munkak ,amik mellett lehet tanulni,nem olyan faraszto.

De nekem ez az alap beallitotsagom es nem a sporlas miatt,hanem mert a szuleimtol ezt lattam es tanultam.Ha meg a baratod nem ilyen volt,akkor nem biztos,hogy feltetlen ez volt a problema.

2023. ápr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem csak irigy lett hogy te fejleszted magad, jobb munkád lesz, stb. Gyorsan kilépett a kapcsolatból amíg még volt kifogása rá. Így vagy úgy de nem kár érte. Neked pedig sok sikert.
2023. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

34 Valoban vannak, csak nem itt a kornyeken + irtam, hogy jelentkeztem kozben azert 1-2 helyre (vagy lehet nem irtam, csak azt, hogy nem jelentkeztem 500 helyre :D), de ket szempontom volt, hogy vagy legyen nagyon kozel, mert ha esetleg faraszto is, legalabb hamar itthon vagyok, vagy ha messzebb van, akkor egyszeru, ulomunka legyen amit kb nulla erofeszitessel is meg tudok csinalni. Na, ilyen lehetoseg nem volt tul sok eddig, amire jelentkeztem is, nem jeleztek vissza. Egyebkent pont ma volt egy online allastajekoztato amin reszt vettem, kb egy honapja jelentkeztem erre a munkara de csak a heten inditottak el a kivalasztast, szerintem oda felvesznek, majd a heten lesz meg egy 1 v 1 interju is, mert kb csak epp azt nem mondta ki szo szerint a no, hogy “barkit felveszunk, leszarjuk”. (Igazabol azt mondta, SOS kell nekik kb 30 uj ember.) A fizetes eleg alacsony, de home office, kotetlen munkaidoben es nem tunt a munka sem bonyolultnak. Ugyhogy azert az tulzas, hogy en nem akarok egyaltalan dolgozni, csak valogatok, mert ismerem a kepessegeim, hogy nem tudok egy faraszto munkanap utan meg 100% figyelemmel tanulni is. Az elmult 3 evem nagy resze ugy telt, hogy hajnalban keltem, hazajottem es altalaban ket oran belul bealudtam a kanapen veletlenul. (De ez azert tenyleg nehez melo volt, napi 30 ezres lepesszamom volt altalaban + kellett nehezebb sulyokat emelni gyakran.)


De amugy meg jelentkezzen az, aki akar dolgozni ugy, hogy neki tok mindegy mit csinal, milyen korulmenyek kozott, csak dolgozzon es kesz. Senki nem akar neki nem megfelelo munkat vegezni, csak nem mindegy, hogy ehen halsz es elviszi a bank a fejed folul a hazadat es emiatt egyszeruen muszaj allandoan munkaviszonyodnak lennie, vagy azert ettol nem kell felned.

2023. ápr. 12. 17:49
 37/45 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem csak irigy lett hogy te fejleszted magad, jobb munkád lesz, stb."


Egy-két hónapos tanfolyamról van szó :)

És hogy közel legyen, meg alig kelljen valamit csinálni.... hát... nem akarsz nagyon dolgozni.

2023. ápr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Webfejlesztest tanulok. Nem most kezdtem el, csak most fekudtem jobban ra.
2023. ápr. 12. 18:48
 39/45 anonim ***** válasza:
22%
Kerdezo, azt hamarosan megoldja a mesterseges intelligencia, nem tudom, hogy van-e ertelme meg kitanulni.
2023. ápr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
18%
Ha nincs annyi pénzem, hogy pár hónapot munka nélkül töltsek, akkor nem töltök. Szerintem ez alap. Kérdező, hiába magyarázod, hogy majd mekkira góré leszel itt mindjárt két hónapon belül, mert az már kiderült, hogy gazdálkodni a pénzzel nem tudsz, azt viszont elvárod, hogy fizessék az életedet úgy, hogy közben ingatlanod és passzív jövedelmed is van. Én is felhúznám magam ezen.
2023. ápr. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!