Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Jogosan lepett le a parom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan lepett le a parom?

Figyelt kérdés

Januar ota nincs munkam, de az elozo par honapban is csak tp-t kaptam egy kisebb serules miatt. Felepultem, de kozben elkezdtem tanulni valamit, nezelodtem munkakat, de nem akartam olyat, ami sok idot elvesz, mert hosszutavon jobban megeri, ha megtanulom azt, amit tanulok, igy inkabb olyat akartam, ami vagy home office vagy kozel van es max 6 oras, de nincs sok tapasztalatom, igy nem nagyon hivogattak vissza egyelore az ilyen alap back office melokra sem. Voltam nemreg interjun, de utana nem hivtak.

Sajat, hitelmentes lakasom van, kb 45 ezer ft / honap a rezsi, ebbe az elmult par honapban nem tudtam beszallni, de a sajat koltsegeimet abszolut minimalizaltam, a parom fizette a szamlakat, ezen kivul csak kajara koltott ram, illetve neha ha valami elfogyott (dezodor, sampon, egyeb tenyleg kotelezo dolgok) azt kertem tole. De semmi egyeb, nem kertem tole ruhakra penzt, fodraszra, leszedettem a kormeim is, hogy ne kelljen azzal se foglalkozni amig nincs megint sajat keresetem, stb. Van egy keves passziv jovedelmem, abbol megoldottam ezt-azt magamnak.

Parom azt mondta, megunta, hogy elfogy az osszes penze, nem tud felretenni, kb 400-500 ezret keresett per honap, de februarban meg volt hiteltorlesztoje, illetve valamennyit otthonra is kuldott, szoval alapvetoen nem ram ment el az osszes penze.


Nem tudom eldonteni, hogy o a “penzehes”-e es meg lehetett volna erteni az en allaspontomat, vagy nekem lenne tenyleg kotelessegem elmenni az elso munkahelyre ahova felvesznek 8-12 oraban dolgozni, mert ez a normalis es pont? Feladva ezzel azt, hogy a jovoben esetleg jobb legyen, mert tudom, hogy van egy rakas ember, aki munka mellett is meg tudja oldani, hogy megtanuljon valami total ujat, de nekem soha nem ment, plane, hogy a legutobbi munkam fizikai munka volt es testileg is leterhelt es mentalisan is. Ebbe nem akartam visszaterni, mert beszippantja az embert az a kenyelem, amit nyujt, de hosszutavon nem kifizetodo.

(Hozzatennem, hogy tavaly, amikor meg mind a ketten teljes fizetest kaptunk, de o akkor meg kevesebbet keresett, pont ugyanugy elfogyott az osszes penzunk, tehat a kozos sporolas az ket fizetesbol sem ment. Es nem en vagyok kettonk kozul a nagyobb koltekezo.)


Nektek mi velemenyetek?


2023. ápr. 12. 09:05
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
77%
Igen, ez is jogos szempont, hogy meg lett-e ez előre beszélve, hogy figyu, én most 3 hónapig nem fogok dolgozni. Részedről oké, hogy te tartasz el addig? Ha nem, akkor viszont tényleg érthető, hogy elege lett. Én azt látom, hogy a fő gond itt (is) a kommunikáció hiánya.
2023. ápr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
63%
20 azért itt a kérdező eléggé elfogultan vázolja a saját szempontját. Kíváncsi lennék a srác hogyan mesélné el ezt a szitut..
2023. ápr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem akarsz dolgozni, akkor igen jogosan lép le.
2023. ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mashogy lehetne elmeselni. :D Szerintem en sem fenyeztem magamat, nem irtam, hogy 300 helyre jelentkeztem es ket naponta jartam interjukra es igy is elhagyott ez a szemet, mert nem igy volt.

De en ugy gondoltam, hogy meg egy darabig rendben vagyunk igy, tekintve, hogy fizetes elott egy nappal is volt penz kajara, minden szamla be volt fizetve es szorakozasra is jutott neki boven. Aztan bejelentette, hogy o ezt most megunta, mert nem tud felretenni penzt, mikor amugy az elmult 6 evben szinten soha nem tudtunk, honaprol honapra eltunk majdnem dupla annyi penzbol is, soha nem volt olyan, hogy jelentosebb osszegek megmaradtak volna.

2023. ápr. 12. 11:51
 25/45 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a párod hozzáállása erősen problémás. Nem tudom, előtte mennyi ideig voltatok együtt, de azt írtad, a lakás a tied, és korábban te kerestél többet. Ergo X évig/hónapig anyagilag te jelentősen többel járultál hozzá a kapcsolathoz, mint ő. Abban a pillanatban, ahogy fordult a kocka, ő lelépett. Szerintem ne bánd, nem tűnik korrekt embernek.

Ja, és ha azt nézzük, ő úgy távozott a kapcsolatból, hogy kifizette a törlesztőit és gondolom, vitte, amit vett, te meg semmivel nem vagy előrébb, mint a kapcsolat kezdetén. Azaz emberünk addig maradt, amíg anyagilag jóljárt veled.

2023. ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
10%
25. “ jelentősen többel járultál hozzá a kapcsolathoz, mint ő.” ilyenkor hirtelen számit a pénz. Mikor a férfi mondja akkor meg megy a hiszti, hogy nem ezért vagyok vele. Nem persze nem a pénz miatt!
2023. ápr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező, annyit érts meg, hogy tök mindegy, kinek a lakása, kijöttetek-e így is a pénzből, nem kommunikáltál vele egy őt is vastagon érintő dologról. Én nem tudnék háztartásbeli lenni, de nem nézem le az olyan párokat, ahol mondjuk a nő nem dolgozik. A lényeg itt is az, hogy közös döntés-e. Vállalja-e a másik átmenetileg vagy tartósan a másik eltartását, úgy, hogy amúgy lenne lehetősége az eltartottnak is dolgozni. Nagyon nem mindegy, hogy vki csak úgy saját döntésből otthon marad, vagy esetleg a társa is teljes mellszélességgel egyetért ezzel.
2023. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
83%
26. Ez most hogy jön ide? Egy konkrét szituáció konkrét tényeire reagáltam. Te meg nem. Ez itt nem a nőgyűlölő szekció, az ilyen agymenésekkel menj máshova. Egy szöveget meg próbálj már meg komplexen értelmezni, és ne kiragadott mondattöredékeken keresztül.
2023. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
83%
Örülj neki (de tényleg), hogy lesz lehetőséged egy normális embert találni+még időben kiderült kicsoda/micsoda. Bajban lehet megismerni az emberek valódi jellemét és hogy mennyire lehet vele közös életet tervezni, építeni rá. Jobb most-mint X évvel később, pár gyerekkel a hátad mögött. Nekem ez a véleményem.
2023. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
0%
28, ja, ez a férfigyűlölő szekció, ahogy az a lepontozásokból is látszik
2023. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!